Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013

Stævnet afvikles i følgende årgange:
Årgang / Niveau, Spilleform, Spilletidspunkt
U11 drenge / C, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Søndag ca. kl. 08.00 - 09.00
U11 drenge / A & B, 8 hold. 2 puljer á 4 hold + kryds,  Søndag ca. kl. 09.00 - 11.45
U12 drenge / C, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Lørdag ca. kl. 09.00 - 10.00
U12 drenge / A & B, 8 hold. 2 puljer á 4 hold + kryds,  Lørdag ca. kl. 10.00 - 12.45
U13 drenge / A & B, 8 hold. 2 puljer á 4 hold + kryds puljer, Lørdag ca. kl. 12.45 - 15.30
U13 drenge / C, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Lørdag ca. kl. 15.30 - 16.30
U14 drenge / A & B, 8 hold. 2 puljer á 4 hold + kryds puljer, Søndag ca. kl. 11.45 - 14.30
U14 drenge / C, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Søndag ca. kl. 14.30 - 15.30
U15 drenge / A & B, 8 hold. 2 puljer á 4 hold + kryds puljer, Søndag ca. kl. 15.30 - 18.15
U15 drenge / C, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Søndag ca. kl. 18.15 - 19.15
U12 pige, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Lørdag ca. kl. 16.30 - 17.30
U13 pige, 5 hold. 1 pulje a 5 hold, Lørdag ca. kl. 17.30 - 18.30

Der tages forbehold for ændringer i spilletidspunkt, niveau og pulje inddeling for de enkelte årgange, idet vi afventer det endelige antal tilmeldinger.

Præmier:
Der vil være masser af spurtpræmier og en pokal pr. hold til de vindende hold i kryds
og 5 holds puljerne.

Deltagerpris og antal deltagere pr. hold:
Deltagerpris er 300 kr. pr. hold. Hvert hold består af max. 6 spillere. Der betales på stævnedagen. Udeblevne hold bliver opkrævet tilmeldingsgebyr.

Spilleregler:
Der spilles efter DBU Fyn’s indestævne regler for de respektive årgange.

Program:
Program til stævnet udsendes senest søndag d. 24. november 2013.

Tilmelding:
SKAL ske via staevner.dk. Bemærk, at der er maksimum på antal deltagende hold i de enkelte årgange, se ovenstående oversigt. Tilmeldingsfrist er fredag d. 22. november 2013

Kontaktoplysninger:
Har du spørgsmål kan du også sende en mail til indestaevner@fjordagerfodbold.dk, eller kontakte en af undertegnede.
Peter Jensen Tlf. 20232228 eller Jesper Poniewozik Clausen Tlf. 20542230

 

Vi glæder os til at se jer!
Med sportslig hilsen

Fjordager IF Fodboldafdelingen og Super Brugsen Bullerup
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 drenge C Mixed 6 300 Søndag ca. 08.00 - 09.00 6 0
U11 drenge A og B Mixed 6 300 Søndag ca. 09.00 - 11.45 13 0
U12 drenge C Mixed 6 300 Lørdag ca. 09.00 - 10.00 1 0
U12 drenge A og B Mixed 6 300 Lørdag ca. 10.00 - 12.45 11 0
U13 drenge A og B Mixed 6 300 Lørdag ca. 12.45 - 15.30 7 0
U13 drenge C Mixed 6 300 Lørdag ca. 15.30 - 16.30 6 0
U14 drenge A og B Mixed 6 300 Søndag ca. 11.45 - 14.30 9 0
U14 drenge C Mixed 6 300 Søndag ca. 14.30 - 15.30 8 0
U15 drenge A og B Mixed 6 300 Søndag ca. 15.30 - 18.15 9 0
U15 drenge C Mixed 6 300 Søndag ca. 18.15 - 19.15 0 0
U12 Pige Mixed 6 300 Lørdag ca. 16.30 - 17.30 1 0
U13 Pige Mixed 6 300 Lørdag ca. 17.30 - 18.30 3 0

Signetud teams

U11 drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 08.00 - 09.00

Teamname LVL Logo Club
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Fjordager C1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager C2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Ringe Boldklub C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub

U11 drenge A og B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 09.00 - 11.45

Teamname LVL Logo Club
Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Fjordager A A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager B B Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
KFUM A KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U12 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 09.00 - 10.00

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A og B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 10.00 - 12.45

Teamname LVL Logo Club
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
korup A Korup IF Logo Korup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Svendborg sparekasse A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U13 drenge A og B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 12.45 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup 1 A Otterup B & IK
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst

U13 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 15.30 - 16.30

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Thiesens drenge C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Bm2 C Marienlyst Logo Marienlyst

U14 drenge A og B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 11.45 - 14.30

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
clinical.dk A FC Østfyns Logo FC Østfyns
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FC Midtfyn B FC Midtfyn

U14 drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 14.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
OKS 6 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fjordager 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
De gule lyn C FGH
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Søhus Stige BK C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U15 drenge A og B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 15.30 - 18.15

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby-4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søhus Stige BK B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
FC Midtfyn B FC Midtfyn
FC Midtfyn 2 B FC Midtfyn

U15 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 18.15 - 19.15

Teamname LVL Logo Club

U12 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 16.30 - 17.30

Teamname LVL Logo Club

U13 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 17.30 - 18.30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 30 - December 1 2013

Organisation
Fjordager IF
Place
Fjordagerhallen
Address
Strandvejen 39, Seden
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 map

Tournament overview