Spar Nord Cup - Fraugde

Velkommen til årets indestævne i Fraugde

Fredag den 29.11 til Søndag den 1.12 2013.

 

Fraugde GIF er glade for i samarbejde med Spar Nord atter i år at kunne indbyde til vort traditionelle og velafviklede indestævne i Fraugde hallen.

DagHer er der fokus på spillet og legen med bolden tilsat festlige rammer, som gør det sjovt for såvel aktive som tilskuere.

Fraugde hallen er let at finde uanset hvorfra man kommer, vi ligger ganske få km fra det store motorvejskryds midt på Fyn - og her er vi klar til at byde både drenge og piger velkommen til fodboldfest.

Fredag og lørdag er det drengefodbolden som der er i fokus, og søndag afvikler vi vores berømte pige søndag.

 

Tilmeld dig her

 

Tilmelding / betaling i November - senest 20-11 - kr. 300,00 pr. hold.

 

Holdgebyr indbetales ved tilmelding til - reg. 4703 konto 166 46 776.

Ved indbetaling - HUSK - HUSK, at oplyse om klub og hold / række.

Tilmeldingen er bindende - ved udeblivelse eller afbud efter 22.11 fremsendes girokort på kr. 550,00

 

Skulle der modforventning være rækker, hvor for få tilmeldte hold (min. 5 hold), forbeholder vi os retten til at sammenlægge rækker (fx U12+U13).

Max. 15 hold pr. række og min 5. hold.

 

Der er medaljer til alle hold i U8 + U9.

Øvrige rækker præmie til de 3 bedste hold.

 

Yderligere info kan fås på tlf. 2673 9697 eller larsmartinsen@glenten.dk

Program vil blive udsendt via mail ca. 23.11

 

Vi glæder os til igen at byde masser af piger og drenge velkommen til årets fodboldfest i Fraugde

Velkommen

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - år 06 - Drenge Mixed 7 300 Lørdag - forventet 12 0
U9 - år 05 - Drenge Mixed 7 300 Lørdag - forventet 8 0
U10 - år 04 - Drenge Mixed 6 300 Lørdag - forventet 11 0
U11 - år 03 - Drenge Mixed 6 300 Lørdag - forventet 8 0
U12 - år 02 - Drenge Mixed 6 300 Lørdag - forventet 10 0
U13 - år 01 - Drenge Mixed 6 300 Lørdag - forventet 3 0
U14 - år 00 - Drenge Mixed 6 300 Lørdag - forventet 15 0
U15 - år 99 - Drenge Mixed 6 300 Fredag aften - forventet 16 0
U17 - år 97 - Drenge Mixed 6 300 Fredag aften - forventet 20 1
U10-år 04/05- Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 10 0
U11 - år 03 - Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 15 0
U12 - år 02 - Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 6 0
U13 - år 01 - Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 3 0
U14 - år 00 - Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 1 0
U15 - år 00 - Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 9 0
U18 - år 96 - Piger Mixed 6 300 Søndag - forventet 8 1
U5 - år 09 - Drenge Mixed 6 300 Søndag - forventet 5 0
U6 - år 08 - Drenge Mixed 6 300 Søndag - forventet 0 0
U7 - år 07 - Drenge Mixed 6 300 Søndag - forventet 0 0

Signetud teams

U8 - år 06 - Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Basserne 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Basserne 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B&IK Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Brenderup C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Brenderup 2 Brenderup
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hold A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hold B A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
NBK C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U9 - år 05 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Stjernerne B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tved 1 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dream Team B
B.67 B B.67 Logo B.67

U10 - år 04 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fraugde U 10 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Thurø B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
EGIF A1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF A2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U11 - år 03 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
tarup pårup if A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B.67 B B.67 Logo B.67
Årslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fraugde 1 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Thurø B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Thurø 2 B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 - år 02 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Ringe BK B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhus Stige A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 - år 01 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U14 - år 00 - Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
team tommerup B
team tommerup B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
B.67 B B.67 Logo B.67
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Team Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby 5 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Middelfart Blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Hvid A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Rød B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Munkebo I B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo II B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 6 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 - år 99 - Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften - forventet

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
næsby 2 A næsby 2
Næsby-4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Desigual A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 3 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Søhus Stige 1 A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Team SexOnTheBeach A

U17 - år 97 - Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften - forventet

Teamname LVL Logo Club
Aarslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SUB 2 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
SUB B B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
FC Commes B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Glamsdalen B
Drivadan FC Broby Logo FC Broby
Fraugde Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
FGH 1
FGH 2 Flemløse/Glamsbjerg/Hårby
Team Gulthus C
hippopotomonstrosesquapidaliofobi A Marienlyst Logo Marienlyst
Pihl's Piger B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U10-år 04/05- Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B.67 C B.67 Logo B.67
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HOGG FS HOGG Logo FS HOGG
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FGIF Bacon C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
De seje piger 2 B Billund IF Logo Billund IF

U11 - år 03 - Piger 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club
OKS Piger Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
brylle B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
SBK1 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SBK2 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
De seje piger A Billund IF Logo Billund IF
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 - år 02 - Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
brylle B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
HOGG FS HOGG Logo FS HOGG
Ejby/Brenderup IF B Ejby/Brenderup
Munkebo boldklub Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 - år 01 - Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
SSV Højfyn B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U14 - år 00 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club

U15 - år 00 - Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U18 - år 96 - Piger 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club
VB Nyborg A Vindinge BK Logo Vindinge BK
De Blå piger A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Brønshøj Pigerne A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
PUMA B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U5 - år 09 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club

U6 - år 08 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club

U7 - år 07 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - forventet

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 29 - December 1 2013

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Fritidscenter - Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 18
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview