Skrotspecialist Cup 2014

 For 15. år i træk arrangerer Karise Idrætsklub indendørs fodbold stævne, et breddestævne for ungdom i Karise hallen

Skrotspecialist Cup afholdes i weekenden 7. 8.  og 9. marts 2014

Formålet med Skrotspecialist Cup er at skabe jævnbyrdige kampe for alle hold, der vil minimum være 4 kampe til alle hold, og efterfølgende flotte præmier til alle spillere.


Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang.
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger.

Vi opfordrer meget til at tilmelde holdet på det rigtige niveau.

Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold små mål(håndboldmål). Dog spiller årg.07 efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane.

OBS:
Max 6 spillere pr. hold

Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold. 
Gebyret indbetales på følgende konto: reg.9570 kontonr. 0002774879
Husk at anføre ID nummer og klubnavn

Sidste tilmeldingsfrist er den 28. februar 2014

Tilmelding er først gyldig når indbetaling er registreret.
Tilmelding foregår efter først til mølle princippet.

Spørgsmål kan rettes til stævne-ledelsen på tlf. 26 24 10 53 eller e-mail: tr.hemmingsen@gmail.com

Ret til ændringer forbeholdes.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Drenge Mixed 6 350 Lørdag formiddag 14 0
X Mixed 6 350 Lørdag 0 0
U8 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 14 0
X Mixed 6 350 Lørdag 2 0
U9 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U10 Drenge Mixed 6 350 Søndag 13 0
X Mixed 6 350 Søndag 0 0
X Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 8 0
U12 Drenge B Mixed 6 350 Søndag 10 0
U12 Drenge C Mixed 6 350 Søndag 10 0
U13 Drenge B Mixed 6 350 Søndag 9 0
U13 Drenge C Mixed 6 350 Søndag 5 0
U14 Drenge B Mixed 6 350 Lørdag 6 0
U14 Drenge C Mixed 6 350 Lørdag 5 0
X Mixed 6 350 Fredag 0 0
U15 Drenge Mixed 6 350 Fredag 5 0
x Mixed 350 Fredag 2 0
U13 Piger Mixed 6 350 Fredag 10 0
x Mixed 6 350 Fredag 0 0

Signetud teams

U7 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
RGI C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Karise C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Køge Bk 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HFC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
De Røde Djævle C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
HUI Gul C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
faxe u8 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FK 01 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 02 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Aik 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
faxe u9 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Karise 2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Karise 2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U10 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Greve U10-3 Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U10 Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Jørn Johansen C
TBK C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Rødvig G&I C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
kik1 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Greve 2A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
faxe u10 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
De Grønne Drenge C Næstved IF Logo Næstved IF

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
LA Ulvene B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
kik C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U12 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Repairshoppen B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Boldtroldene B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Karise spirerne B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Karise Rødderne B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
svalebæk B Svalebæk IF Logo Svalebæk IF
JP Textiltryk B
FFB drengene B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Suså B B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
PP Brolægning B
AH Bogholderiet B

U12 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC 1 C Haslec FC
Haslev FC 2 C Haslec FC
DK SPÅN C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Suså C C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U13 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov U/13 B B IF Frem, Bjæverskov
De seje piger B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Solrød FC B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B3 B Solrød FC Logo Solrød FC
U13 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Team Sourcroud C

U13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov U/13 C C IF Frem, Bjæverskov
IF62 C Dalmose IF62
U 13 Hold XC C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
SB C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U14 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karise IK B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Grøntgrossisten
The VIF-Boyz B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
maribo grøn B Maribo BK Logo Maribo BK
maribo blå B Maribo BK Logo Maribo BK

U14 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karise IK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Jesper`s Auto C
maribo1 C Maribo BK Logo Maribo BK
Aluscan C Stillinge IF Logo Stillinge IF

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Karise ik Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Karise 1 Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Karise IK 2 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
BB-piger C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Rishøj Boldklub - C C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub - B B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Sorø Freja Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
AIK Tøserne C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK Pigerne C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Greve Hold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - March 9 2014

Organisation
Karise Idræts Klub
Place
Karise Hallen
Address
Møllevej 6A
Postalcode
4653
City
Karise
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview