Nyråd Cup 2014

NYRÅD CUP
2014


Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 4/1 2014 

Piger   U 10 (årgang 04)
Drenge U 10 (årgang 04)
Drenge U 12 (årgang 02)

Søndag d. 5/1 2014  

Piger   U 13 (årgang 01)
Drenge U 9 (årgang 05)
Drenge U 13 (årgang 01)

Fredag d. 10/1 2014 

Drenge U 19 (årgang 95/96)

Lørdag d. 11/1 2014  

Drenge U 8 (årgang 06)
Drenge U 11 (årgang 03)
Drenge U 17/U 16 (årgang 97/98)

Søndag d. 12/1 2014  

Drenge U 7 (årgang 07)
Drenge U 14 (årgang 00)
Drenge U 15 (årgang 99)

Bemærk: Der spilles med max 6 spillere på hvert hold. (7 spillere i årgang U7+U8+U9)

Præmier:  

U19, U17/U16, U15 og U14:  
1.præmie: 2400 kr. til holdet
2.præmie: 1200 kr. til holdet                            
3. præmie:  600 kr. til holdet

U13, U12, U11, U10, U9, U8 og U7:
Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller)
Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne.
I U7 får alle spillere en medalje.
Alle hold får en slikpose.

Tilmeldingsgebyr: 

U19, U17/U16, U15 og U14:    500 kr.
Øvrige rækker:                         400 kr.


Tilmelding :  På Stævner.DK eller til Sussie Andersen på mail sussiea@nyraad.net eller tlf. 20759848   

Betaling:       Konto nr. 0040 5907 253 793 Husk at anføre holdnavn og årgang.

Holdet er først tilmeldt, når vi har modtaget betaling og I har modtaget en bekræftelse.

Tilmeldingsfrist: Senest den 15. December 2013
 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Piger Mixed 6 400 12 0
U-7 Drenge Mixed 7 400 2 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 5 0
U-10 Drenge Mixed 6 400 10 0
U-13 Drenge Mixed 6 400 11 3
U-13 Piger Mixed 6 400 5 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 9 0
U-11 Drenge Mixed 6 400 11 1
U-12 Drenge Mixed 6 400 10 2
U-14 Drenge Mixed 6 500 15 1
U-15 Drenge Mixed 6 500 4 0
U-16/17 Drenge Mixed 6 500 9 0
U-19 Drenge Mixed 6 500 14 0

Signetud teams

U-10 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk05 a FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk b FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Køge Pige FC Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Fk05 d FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Køge Pige FC 2 B Køge Pige FC Logo Køge Pige FC

U-7 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fksydsjælland 05 - 1 B Fksydsjælland 05
fksydsjælland 05 - 2 B Fksydsjælland 05

U-8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
FK 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-10 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Jørn Johansen C
Mfk C Møns FK Logo Møns FK
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
FLI 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
FLI 2 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Mfk 1 C Møns FK Logo Møns FK

U-13 Drenge 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Boyz in purple A Solrød FC Logo Solrød FC
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
2660 Gul A
2660 Blå A
Toyota Køge B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK05H B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG Pigerne A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC 1 A
NFC 2 A
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
FK Sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Møns Fk1 B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 B Møns FK Logo Møns FK

U-11 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Cladio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
BU11 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Basserne B Næstved IF Logo Næstved IF

U-12 Drenge 7 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
AMOS B HGIF AMOS
Langebæk Alliancen Blå Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
MFK Hvid B Møns FK Logo Møns FK
MFK Sort C Møns FK Logo Møns FK
MFK "Golden Stars" C

U-14 Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karise IK B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Boller i Karry
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Team Carcenter B
Oles drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Højtryk 1 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Højtryk 2 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
altivvs.dk B
MIC Drengene
RAACO B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U-15 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bonderøvene A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
IGM Revision A
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-16/17 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
klausheidemand.dk A
Team la B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
The Reds A
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Tømrer Søren B B
Løffe's drenge B
Brolægger Bo Kepp´s Drenge B
præstødrengene

U-19 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GSV
Thunderstrike Roskilde KFUM
GP Nordic
2G Software
De Sammenbragte B Benløse IF Logo Benløse IF
PMW A
PMW A
Afkørsel 41
Sportigan Vordingborg B
De Hårdt Ristede B
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - January 12 2014

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nyråd Cup 2014 map

Tournament overview