Køhler Display Pige Cup 2014

 Hvidovre Idrætsforening arrangerer indestævne kun for piger. Stævnet afholdes i Frydenhøjhallen, Egevolden 106, 2650 Hvidovre lørdag & søndag d. 4./5. januar 2014 for følgende årgange:

U09 -2005 5v5 med målmand

U10 - 2004 4v4 med målmand

U11 – 2003 4v4 uden målmand

U12 – 2002 4v4 uden målmand og med en over midten (gælder kun i A rækken).

Holdgebyr: 350,- kr, skal indbetales, på flg. konto 3307-3307454912, før tilmelding er gyldig (Skriv Klubnavn, årgang, kontaktperson) og senest d. 8. december 2013.

Om stævnet 4 kampe til hvert hold. En pulje spilles færdig på 1½ til 2 timer. Der spilles 8 minutter pr. kamp.

Præmier til alle. Der spilles med efter Holdninger & Handlinger.

Holdene hilser på modstanderholdet og kampleder før kampen og der siges tak for kampen til modspillere og kampleder.

Program fremsendes ca. 14 dage før stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12A Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 1 0
U12B Mixed 6 350 Søndag middag 7 0
U12C Mixed 6 350 Søndag formiddag 8 0
U11A Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 0 0
U11B/C Mixed 6 350 Lørdag eftermidddag 10 0
U10A Mixed 6 350 Lørdag middag 3 0
U10B Mixed 6 350 Lørdag morgen 12 0
U9 Mixed 7 350 Søndag morgen 12 0

Signetud teams

U12A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 Nordic Stars B FA 2000 Logo FA 2000
store ulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Ølstykke FC GUL B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hvidovre IF blå B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U12C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 Stars C FA 2000 Logo FA 2000
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ølstykke FC BLÅ C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke Grøn C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
viby C Viby IF Logo Viby IF
Arena Spartacus C

U11A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermidddag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre SuperModels B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre TopModels B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
fix ulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
ØFC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
ØFC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
ØFC 3 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U10A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK U10 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK U10 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1998 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hvidovre IF blå B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF rød C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF hvid C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rosenhøj BK U10-2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FC Kidz Academy C FC Kidz Academy
Ølstykke FC 1 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hvidovre IF - hvid B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev hvid Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Sundby Tordentøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
ulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fremad Valby U9 Piger A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvidovre I.F B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ølstykke FC 1 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC2 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Arena Spartacus C
Hvidovre IF U8 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
4. - January 5 2014

Organisation
Hvidovre IF
Place
Frydenhøjhallen
Address
Egevolden 106
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview