BadeCup i Viborg

DBU Jylland Region 2 indbyder til Badecup 2014 - et perfekt grundlag for en god Klub- og familiedag. Badecup er nemlig organiseret på den måde, at alle hold først spiller minimum 3 indendørs kampe - der bliver dog ikke spillet om point, så der kåres ingen vindere. Når alt det sportslige er gennemført, så er der tid til sjov og spas i svømmehallen for hele fællesskabet.

Der afholdes BadeCup i weekenden 15.-16. marts 2014 i Viborg Svømmehal.

Det gælder for spillere samt ledere, søskende og forældre. Svømmehallen vil være åben fra kl. 09.00 til kl. 18.00.

Prisen for at deltage i stævnet er 300,00 kr. pr. hold.
Holdgebyret inkluderer fodboldkampene og besøget i Viborg Svømmehal for i alt 8 personer (der må max. være 7 spillere pr. hold).
Forældre, søskenede osv. kan på selve dagen købe en billet til Svømmehallen til 25 kr. pr. person.

Rækkerne er delt op på følgende dage:

Lørdag 15. marts:
U11 Drenge, U12 drenge, U13 Drenge, U11 piger, U12 piger, U13 piger

Søndag 16. marts:
U6 Drenge, U7 Drenge, U8 Drenge, U9 Drenge, U10 Drenge, U7 Piger, U8 Piger, U9 Piger, U10 Piger

OBS:
I U6, U7 og U8 rækkerne spilles der 3 mod 3 på tværs af en normal indefodboldbane med Jyske 3-Bold mål.
I U9 rækkerne samt U10 Piger spilles der 4 mod 4 på normal indendørsbane, målene bliver formindsket med en sænket overligger.
I øvrige rækker foregår spillet som i den ordinære indefodboldturnering.

Tilmeldningsfrist:
Tilmeldning til BadeCup skal ske senest søndag 2. marts 2014 via. kluboffice eller på mail til DBU Jylland Region 2: region2@dbujylland.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 3 300 0 0
U7 Drenge Mixed 3 300 15 0
U8 Drenge Mixed 3 300 3 0
U9 Drenge Mixed 4 300 7 0
U10 Drenge Mixed 4 300 1 0
U10 Drenge Mixed 4 300 3 0
U7 Piger Mixed 3 300 0 0
U8 Piger Mixed 3 300 0 0
U9 Piger Mixed 4 300 1 0
U10 Piger Mixed 4 300 1 0

Signetud teams

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Overlund 1 Overlund
Overlund 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Sik 1 B Skive IK Logo Skive IK
Sik 2 Skive IK Logo Skive IK
Sik 3 Skive IK Logo Skive IK
Ikast Banditterne 1 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast Banditterne 2 C Ikast FS Logo Ikast FS
Nibe 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
HA85-1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85-2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85-3 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85-4 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ik Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 3 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Sødaldrengene TVS
BT/SVIF 1 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT/SVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Højslev C Højslev IF

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frederiks AIF B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rønbjerg C Rønbjerg Ungdoms-og Idrætsforening Logo Rønbjerg Ungdoms-og Idrætsforening
Ans If 1 C Ans IF Logo Ans IF
Ans If 2 C Ans IF Logo Ans IF

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OGF-U9 Overlund GF Logo Overlund GF

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OGF-U10 Overlund GF Logo Overlund GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 16 2014

Organisation
Dansk Boldspil-Union
Place
I haller i Viborg-området
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BadeCup i Viborg map

Tournament overview