GFK VINTERFERIE CUP 2014

Velkommen Til GFK CUP 2014

Vi forsøger at genoplive en gammel tradition og indbyder derfor til stævne i weekenden den 15 & 16 Februar 2014.

Stævnet afholdes i Glostrup hal 2 & 3 på Stadionvej 80.

Præmier til deltagene hold, salg af frugt, grønt, sandwich & div. drikkevarer.

Vel mødt til en god gang indendørs fodbold i Glostrup

Stævnet arrangeres af Glostrup Fodbold Klub-IF32

1551, kontonr. 2700102044

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Årg 2008 - U6 Mixed 5 300 Lørdag 20 0
Årg 2007 - U7 Mixed 5 300 Lørdag 32 0
Årg 2006 - U8 Mixed 7 400 Lørdag 24 0
Årg 2005 - U9 Mixed 7 400 Søndag 16 0
Årg 2004 - U10 Mixed 11 500 Søndag 0 0
Årg 2009 - U5 Mixed 5 300 Lørdag 8 0

Signetud teams

Årg 2008 - U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub 1 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Stjernerne IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
stjernerne IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rød Albertslund IF Logo Albertslund IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør gul Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903-1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

Årg 2007 - U7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF C Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FA 2000 - 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 B FA 2000 Logo FA 2000
smølferne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Greve Fodbold B1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold B2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
bjørnebanden Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ninje drengene Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK Baserne 1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK Baserne 2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
GFK 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
GFK2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Gundsømagle Stjernerne C
Fix-1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
DB Røde B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
DB Gule B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
DB Hvide B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Greve A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
De "Vildeste" Drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold 02 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Årg 2006 - U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Farum bk øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup U8 A B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup U8 B C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Børste1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Børste2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB U8-A 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LUI C Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
HIF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

Årg 2005 - U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
bs Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
ABT portugal B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GFK 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
GFK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Solrod A2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Baltzer El B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Leos Drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby U9A Brøndby IF Logo Brøndby IF

Årg 2004 - U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Årg 2009 - U5 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB-U5E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Glostrup fk 09 A IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - February 16 2014

Organisation
Glostrup FK
Place
Glostrup Hal 2 & 3
Address
Stadionvej 80
Postalcode
2600
City
Glostrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview