Super Brugsen - OK Cup 2013

Team Hørning Fodbold og Super Brugsen Hørning OK benzin vil hermed byde spillere, trænere, ledere, forældre og publikum velkommen til julestævne i Hørning mellem jul og nytår.
Julestævnet i Hørning er et af Midtjyllands største endags stævner hvor kampe og finaler spilles samme dag.
Vi garanterer nogle spændende kampe, hvor motivation, spænding og konkurrence er en selvfølge, vi tilbyder nogle gode omgivelser, I leverer kvaliteten og underholdningen.
Vi håber igen i år, at rigtig mange klubber vil udnytte denne mulighed og tage godt imod invitationen.
Nyhed: Der spilles på store 7 mands mål fra U-10 og opefter til seniorer. HUSK MÅLMAND.
Pengepræmier i : U17/drenge/ U18 piger/ U19 drenge/herresenior/ Damesenior. Der spilles efter DBU Jyllands´s indendørsregler, med  7 min. pr. kamp. Min. 3 kampe pr hold.

Se fuld invitation på http://www.teamhif.dk/index.asp?paid=182

Spilleplan udsendes i uge 50.

Sportscaféen tilbyder nedenstående til de tidlige startere:

Rundstykker m/ smør 10 kr.
Krus kaffe                   10 kr.
Kande kaffe/ the         25 kr.
Til frokost er der et specialtilbud på 1/3 sandwich m. kildevand 30.-

 

Vi ser frem til at tage imod jer til en super dag.

Med venlig hilsen
HIF Cup Udvalg      

Kontakt: KIM JUHLIN mail: hifjulecup@outlook.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 A Mixed 5 400 Fredag den 27.12 2 0
U8 B Mixed 5 400 Fredag den 27.12 6 0
U9 A Mixed 4 400 Fredag den 27.12 4 0
U9 B Mixed 4 400 Fredag den 27.12 2 0
U10 Mixed 4 400 Lørdag den 28.12 10 0
U10 Mixed 4 400 Lørdag den 28.12 2 0
U13 Mixed 4 400 Lørdag den 28.12 3 0
U11 Mixed 4 400 Lørdag den 28.12 2 0
U12 Mixed 4 400 Lørdag den 28.12 5 0
U12 Mixed 4 400 Søndag den 29.12 8 0
U15 Mixed 4 400 Søndag den 29.12 3 0
U15 Mixed 4 400 Søndag den 29.12 2 0
Dame Senior Mixed 4 500 Søndag den 29.12 10 0
U19 Mixed 4 500 Søndag den 29.12 7 0
U14 Mixed 4 400 Mandag den 30.12 5 0
U13 Mixed 4 400 Mandag den 30.12 9 0
U11 Mixed 4 400 Mandag den 30.12 11 0
U18 Mixed 4 500 Mandag den 30.12 3 0
Herresenior Mixed 4 500 Mandag den 30.12 4 0
U7 Mixed 3 300 Fredag den 27.12 2 0
U6 Mixed 3 300 Fredag den 27.12 3 0

Signetud teams

U8 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27.12

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 (U8A) A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vsf A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U8 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27.12

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 (B) B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 (B) B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning U9 Drenge 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF U9 Drenge 2 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U9 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27.12

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28.12

Teamname LVL Logo Club
Rybergs Rovfugle B
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VIK 1 VIK
VIK 2 VIK
Striberne Stillinge IF Logo Stillinge IF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28.12

Teamname LVL Logo Club
Tøserne C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF Drenge U13 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning U13 Drenge 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28.12

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg Superstars 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg Superstars 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28.12

Teamname LVL Logo Club
Tøserne C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Jettes Elite B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Emmas Elite B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Veras Elite B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29.12

Teamname LVL Logo Club
SIK - Karger Racing A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hørning U12 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning U12 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ry 1 B Ry
Ry 2 B Ry
super drenge A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
VB A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Team Thy A

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29.12

Teamname LVL Logo Club
Østbirk 10 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk 10 B
Stensballerne B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29.12

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29.12

Teamname LVL Logo Club
Jysk Vandteknik A
Team Scalabyg B
Jysk Vandteknik B
Aalborg Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
PH Jensens Damer C
Femme Fatale A
shopsport.dk A Brande IF Logo Brande IF

U19 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29.12

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Silkeborg B
Natteravnene C
Natteravnene 2 C
De poppede C
Mund A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Teknisk Gummi Horsens A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30.12

Teamname LVL Logo Club
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
sparekassen kronjylland A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De glade drenge A
Se Min Kjole A

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30.12

Teamname LVL Logo Club
De seje tøser A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
De søde piger B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tøser med stil C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
TEAM 10 2 A Team 10 Logo Team 10
TEAM 10 4 B Team 10 Logo Team 10
Pink Ladies B Hedensted IF Logo Hedensted IF
"Korsholms Bedste Piger" C Korsholm IF

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30.12

Teamname LVL Logo Club
Team Goal A
Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Team Hørning 1 B Team Hørning Fodbold
Team Hørning 2 B Team Hørning Fodbold
Team Hørning 3 B Team Hørning Fodbold
Team Hørning 4 B Team Hørning Fodbold
Nøgleholdet A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U18 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30.12

Teamname LVL Logo Club
Dybdahl & co. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Gnotterne B
Kent Christensen Din Universalhåndværker C FC Horsens Logo FC Horsens

Herresenior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30.12

Teamname LVL Logo Club
FC pedeck B
Paris Saint Germain B
Ajax Youth Academy B
PH Jensens drenge A

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27.12

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning U6 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
27. - December 30 2013

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Hallen
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Super Brugsen - OK Cup 2013 map

Tournament overview