ØLHOLM CUP 2014

 

-----------

Ølholm Boldklub afholder ØLHOLM CUP 2014 den 30. december 2013 for U14 - U17 drenge.
Vi er glade for, at  Middelfart Sparekasse, Uldum, Sportigan Tørring samt Morten Larsen Transport vil støtte stævnet.

Øvrige rækker spiller 24. -26. januar samt 1.-2. februar - se her
Sidste år deltog omkring 250 hold i hele stævnet.
 

Personlige præmier til alle finalehold (max 6 spillere)

Der spilles i indledende puljer á 4 hold. Afhængig af antal hold spiller nr. 1 og 2 derefter CUP-kamp eller mellemrunde om plads i A-finale og nr. 3 og 4 om plads i B-finalen.

Tilmelding og betaling senest 13. december 2013
Holdets styrke bedes angivet ved tilmeldingen.

Vi forbeholder os retten til at oprette venteliste, når rækkerne er fyldte.

Betaling sker ved tilmelding på hjemmesiden (du tilmelder ikke igen)
Tilmelding er først endeligt registreret, når stævnegebyret er betalt
 

Gebyr:
U14-U15: 400,00 kr
U17: 425,00 kr.

Program mailes ca. 1 uge før.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 (årg 97/98) Mixed 6 425 24 0
U14 (årg 00) Mixed 6 400 14 0
U15 (årg 99) Mixed 6 400 17 0

Signetud teams

U17 (årg 97/98) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Daugård EL B Hover if Logo Hover if
AM Malerteknik B
H/T 1
H/T 2
I/S Paulsens Drenge B
Hvem var det nu A AC Horsens Logo AC Horsens
Nøjser & Co B FC Horsens Logo FC Horsens
1B & Friends A Skibet IF Logo Skibet IF
Mrporsgaards army Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Herning Fremad A
Brothr Bents Disciple B
kongehuset B
Tegllund B
Johansens Planteskole A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Herbalife A
Lægaarden B Horne IF

U14 (årg 00) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pappas Pizza A
KTerhvervsbyg A Horsens FS Logo Horsens FS
Team Kramer A Stensballe IK Logo Stensballe IK
TIF/ØB I B
TIF/ØB II B
Team Samba Bold
Skovtek A/S B
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
KSL grøn service B
Team TT Tønning-Træden IF Logo Tønning-Træden IF
McDonald Skanderborg A AC Horsens Logo AC Horsens
GF Forsikring Trekantområdet B
Østbasen Østbasen

U15 (årg 99) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Pieter Mouritsen A Kolding IF Logo Kolding IF
sport direct horsens B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
MEKONOMEN VEJLE
Leifs Produkt B
De Globale Geder A AC Horsens Logo AC Horsens
Bøje Maskintransport A AC Horsens Logo AC Horsens
Bitte Sko B
Eltronic A Hedensted IF Logo Hedensted IF
8520 A
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team Mayasi A
Crazy Daisy / Dagli´ Brugsen B
Caddi B AC Horsens Logo AC Horsens
Sik 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
December 30 2013

Organisation
Ølholm Boldklub
Place
Langskovhallen
Address
Skolevej 80
Postalcode
7160
City
Tørring
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview