JIK Cup 2014

 

JIK Fodbold har i mange år med succes afviklet indestævnet JIK Cup
med udgangspunkt i, at det skal være sjovt at spille fodbold.
Stævnet afvikles som et blandet BC-stævne, hvorfor de bedste hold altså ikke inviteres til at spille med disse dage.


Vi har ikke låst os fast på et bestemt antal hold på hver årgang. Derfor kan afviklingstidspunktet ikke endelig fastsættes før tilmeldingsfristen er udløbet. Vi vil dog følge rækkefølgen fra invitationen.

I år har vi også en U5 række. Her spilles 3 mod 3 på tværs af banen.


Der spilles med udgangspunkt i DGI’s reglement og spilleregler med undtagelse af spilletiden.

Antal spillere: 7 spillere pr. hold (for U9, U8 og U7 gælder 8 spillere pr. hold -  for U5 dog 5 spillere pr. hold )
Antal kampe: Minimum 4 kampe til hvert hold.
Kamptid: 7 minutter per kamp.
Præmier: Medaljer til alle hold til og med U-10 og statuetter til 1.-3. pladsen i øvrige årgange.
Pris: Kr. 350,- per hold.
Tilmelding: Benyt om muligt www.staevner.dk.
Problemer med tilmeldingen eller spørgsmål om stævnet klares med en mail til jikcup2014@jik.dk
Husk at oplyse klubnavn og hold/årgang.


Tilmeldingsfrist: Senest den 20. december 2013.
Betaling: Til Nordea på konto 2670 - 4381 403 624.
Betalingsfrist: Senest 20. december 2013.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 Mixed 7 350 Lørdag morgen 4/1 3 0
U16 P Mixed 7 350 Lørdag middag 4/1 9 0
U16 D Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag 4/1 7 0
U5 Mixed 5 250 Søndag morgen 5/1 0 0
U11 Mixed 7 350 Søndag middag 5/1 6 0
U14 Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag 18/1 1 0
U7 Mixed 8 350 Søndag morgen 19/1 10 0
U8 Mixed 8 350 Søndag middag 19/1 6 0
U11 P Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 19/1 7 0
U9 Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 5/1 9 0
U12 Mixed 7 350 Lørdag morgen 18/1 10 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag middag 18/1 4 0

Signetud teams

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen 4/1

Teamname LVL Logo Club
JIK 1 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK

U16 P 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag 4/1

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 B IS Skævinge Logo IS Skævinge
Hold 2 C IS Skævinge Logo IS Skævinge
JIK 1 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 2 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Bella73 B FC Bella Logo FC Bella
Fire pærer og en banan B
Angels B
Gundsølille 1 B
Gundsølille 2 C

U16 D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 4/1

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
JIK 1 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 2 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 3 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
JIK 4 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen 5/1

Teamname LVL Logo Club

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag 5/1

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Skibby´s drenge C Skibby IK Logo Skibby IK
JIK1 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK2 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
skævinge C IS Skævinge Logo IS Skævinge

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 18/1

Teamname LVL Logo Club
FC Hornsherred Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden Logo Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen 19/1

Teamname LVL Logo Club
sIF rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
JIK 1 C Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 2 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 3 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Årgang 2007 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Gundsømagle Stjernerne C
Lynge-Uggeløse IF 1 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Lynge-Uggeløse IF 2 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag 19/1

Teamname LVL Logo Club
JIK 1 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 2 Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U11 P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 19/1

Teamname LVL Logo Club
JIK1 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK2 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Mølby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 5/1

Teamname LVL Logo Club
Kirke Værløse C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
JIK 1 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
JIK 2 B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 2 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 3 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
HBI B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen 18/1

Teamname LVL Logo Club
HUI 02 - 4 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FC Hornsherred B Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden Logo Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden
Fc Hornsherred C Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden Logo Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden
ØFC C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 2 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 3 Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFB 1 Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag 18/1

Teamname LVL Logo Club
JIK C Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
FC Hornsherred B Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden Logo Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden
FC Hornsherred C Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden Logo Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden
FC Hornsherred B Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden Logo Skuldelev Selsø Sportsklub Kilden

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
4. - January 19 2014

Organisation
Jægerspris IK
Place
Møllegaardshallen
Address
Møllevej 90
Postalcode
3630
City
Jægerspris
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview