BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN

Det glæder os at kunne byde velkommen til Indendørsstævne i den historiske Nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i et samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

 

Tid og sted

Den 11.-12. Januar 2014

Nørrebrohallen

Nørrebrogade 208

2200 København

 

Tilmeldingsfrist

Tilmelding på staevner.dk senest fredag 3. januar 2014.

Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

 

Årgange

U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13 

U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane

U8, U9 og U10 spiller 5 mod 5 på fuld bane

U11, U12, og U13 spiller 4 mod 4 på fuld bane

 

Program (forventet)

Lørdag: U6, U8 U10 og U12

Søndag: U7, U9, U11 og U13

 

Kampe

Der vil være 4 kampe og medaljer til alle detagere.

Niveau

Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i to forskellige niveauer i de ældre årgange :

AB-række: Mere øvede / øvede

BC-række: Begyndere / lidt øvede

Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Præmier og medaljer

Der vil være medaljer til alle spillerne.

Deltagergebyr

Det koster kr. 200 til kr. 300 at deltage afhængig af aldersgruppen.

Indbetaling på vores bankkonto 2104-4372966683 senest fredag den 3. januar 2014.

Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 AB-række, Peter Petersen 12 34 56 78).

 

Program

Stævneprogammet udsendes på e-mail senest 5 dage før stævnestart, til den kontaktperson I har angivet ved tilmeldingen.

 

Spørgsmål

Sendes på e-mail Cuppen@bkskjold.dk

 

De bedste hilsner

BK Skjold / Nørrebro United

--------------------------------------------------------------------------------
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u/6 Mixed 5 200 lørdag kl 10.00 14 0
U/7 Mixed 5 200 søndag kl 10.00 29 0
U/8 Mixed 8 300 lørdag kl 12.30 6 0
U/8 Mixed 8 300 lørdag kl 12.30 7 0
U/9 Mixed 8 300 søndag kl 12.30 12 0
U/10 Mixed 8 300 lørdag kl 15.00 5 0
U/9 Mixed 8 300 søndag kl 12.30 18 2
U/10 Mixed 8 300 lørdag kl 15.00 20 0
U/11 Mixed 7 300 søndag kl 15.00 6 0
U/12 Mixed 7 300 lørdag kl 17.30 7 0
U/11 Mixed 7 300 søndag kl 15.00 8 0
U/12 Mixed 7 300 lørdag kl 17.30 7 0
U/13 Mixed 7 300 søndag kl 17.30 4 0
U/13 Mixed 7 300 søndag kl 17.30 12 0

Signetud teams

u/6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 10.00

Teamname LVL Logo Club
Stjernerne A Nørrebro United Logo Nørrebro United
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
TIF 2 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Stjernerne 2 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Tigerhold 2008, hold 1 Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
? C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Aakanden GF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Skjold 3.07 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Tigerhold 2008, hold 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/7 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 10.00

Teamname LVL Logo Club
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ninja drengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold 02 (1) B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 3 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 4 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
U7.b Nørrebro United Logo Nørrebro United
U7.c1 Nørrebro United Logo Nørrebro United
U7.c2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
U7.a1 Nørrebro United Logo Nørrebro United
U7.a2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB´s "Vildeste" Drenge 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB´s "Vildeste" Drenge 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Aakanden GF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Piraterne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
FC Skjold International Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 12.30

Teamname LVL Logo Club
B1903 Leoparder B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skjolderne A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 Tigerne Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U/8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 12.30

Teamname LVL Logo Club
B1903 Tigrene B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løverne B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Brøndby IF U8-3 gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U8-3 blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
VIF2006 C Veksø IF Logo Veksø IF
TPS 06 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
U8.a B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 12.30

Teamname LVL Logo Club
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BK Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
løveholdet A Nørrebro United Logo Nørrebro United
de grønne løver B Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Også Spirerne B B'93

U/10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 15.00

Teamname LVL Logo Club
B93 Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB A2 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold 3.04 A A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
kasper buchart 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/9 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 6 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Tigrene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Ulvene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Måløv BK 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 3 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Spirerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Stigs drenge C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Baltzer El B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
portrulgal drengene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U/10 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 15.00

Teamname LVL Logo Club
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Real Madrid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
3-6-9-12 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 U6 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Kidz Academy B FC Kidz Academy
Fløng/Hedehusene C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
NBU Crew B Nørrebro United Logo Nørrebro United
nørrebro united 3 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
nørrebro united 2 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold 3.04 B C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Avarta B. C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
kasper buchart Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U/11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 15.00

Teamname LVL Logo Club
Cream Team A
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
årgang 2003 AB B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vanløse If B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B.93 - Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U/12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 17.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold 03.02 ab B Skjold
1.02 A/B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 1.02 (2) A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
sbi A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Karise B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
GVI - 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI - 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U/11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 15.00

Teamname LVL Logo Club
SSB C Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
Skjold 1.03 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
årgang 2003 B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
årgang 2003 C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
B.93 - Jack B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 - Thomas B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 - Ib B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U/12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 17.30

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skjold 03.02 (B) C Skjold
1.02 B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
U12.1 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
U12.2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Brede if u12-b B Brede IF Logo Brede IF
Skjold 03.02 (B2) C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 17.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold 5.01 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1.01 A A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hotspurs A
BATEC.dk B FC Lejre Logo FC Lejre

U/13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl 17.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold 5.01 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
nbu 1 Nørrebro United Logo Nørrebro United
nbu 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold 7.01B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 7.01C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
U13 10.01 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1.01 B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
heini´s drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Borup C Borup IF Logo Borup IF
Brede if u13-c C Brede IF Logo Brede IF
BK Skjold 1.01 B2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - January 12 2014

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview