Nordea Cup 2014, Give

Nordea Cup 2014, Give

Nordea og Give Fremad byder igen i år velkommen til vores indendørs fodboldstævne i Give den 4-5. Januar 2014.
Turneringen foregår som tidligere i Søndermarkshallen og Ikærhallen i Give samt Givskudhallen, og alle holdene vil blive belønnet med spurtpræmier.
Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver færdigspillet årgang, både A og B rækken.
Alle præmier er skænket af Nordea og lokale sponsorer, hvilket vi er meget taknemmelige for.
Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Peter Eriksen på mobil 50 74 89 12.
Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 7622 og konto nr. 1279003. Husk at angive holdnavn og kontaktperson på jeres betaling.
Vi glæder os til at se jer alle igen.

Med venlig hilsen
Nordea og Give Fremad

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 3 325 Søndag 5/1-14 6 0
U-8 Mixed 3 325 Søndag 5/1-14 8 0
U-9 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 5 0
U-9 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 6 0
U-10 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 4 0
U-10 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 12 0
U-11 Mixed 4 325 Søndag 5/1-14 8 0
U-11 Mixed 4 325 Lørdag 5/1-14 7 0
U-12 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 4 0
U-12 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 16 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 4 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 19 0
U-14 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 14 0
U-15 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 4 0
U-15 Mixed 4 375 Lørdag 4/1-14 11 0
U-7 Mixed 3 325 Søndag 5/1-2014 7 0
U-14 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 3 0

Signetud teams

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club

U-8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Messis drenge 1 Give Fremad Logo Give Fremad
Messis drenge 2 Give Fremad Logo Give Fremad
Svend Aage Bachs tropper Give Fremad Logo Give Fremad
Krisajs Knægte Give Fremad Logo Give Fremad
Robben, Ribery, Ronaldo Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
vorbasse drenge C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912

U-9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Kreditbanken A Løjt IF Logo Løjt IF
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team SambaBold A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Billund IF B Billund IF Logo Billund IF
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Millers B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
De seje piger A Billund IF Logo Billund IF

U-10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Rybergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Billund IF B Billund IF Logo Billund IF
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Framad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Niels Hansen Transport B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team vinding A
Dream team C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Blade Treament B

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Holstebro Køkkencenter A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Billunds Piger B Billund IF Logo Billund IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
VSF B1 ARPAS B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Give Fremad 1 C Give Fremad Logo Give Fremad
Give fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Egif drenge A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif drenge 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
BechGranit.dk B FC Horsens Logo FC Horsens

U-12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
GFB B Give Fremad Logo Give Fremad
GFC C Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Brille A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team M-sport B
Skjern Bank A
Stofa fc A
Filskov B Filskov IF Logo Filskov IF
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Brande IF2 A Brande IF Logo Brande IF
Henning Lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sportigan Tørring A
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
vorbasse piger C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
De Seje Piger 1 B Billund IF Logo Billund IF
De Seje Piger 2 A Billund IF Logo Billund IF

U-13 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Electrolux B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Boyz A
give fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
give fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
give fremad 3 C Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Storgaard Biler
Brande Taxi A
Skjern Bank A
BIF 1 B Brande IF Logo Brande IF
BIF 2 A Brande IF Logo Brande IF
BIF 3 B Brande IF Logo Brande IF
team 10 B Team 10 Logo Team 10
blue water C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
EMR A Ikast FS - Herning Fremad
IC Electric A Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Young Boys A Skibet IF Logo Skibet IF

U-14 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Team Nissens B Hedensted IF Logo Hedensted IF
sparekassen kronjylland A FC Horsens Logo FC Horsens
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Jyske Drenge B
Team Samba Bold B
Team Midtjylland 1 Team Midtjylland
Team Midtjylland 2 Team Midtjylland
Skovtek A/S B
team midtjylland B Give Fremad Logo Give Fremad
Worldtrans A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Pappas Pizza A
Filskov A Filskov IF Logo Filskov IF
Black & White A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
KSL Grøn Service B

U-15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
KPMG B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rårup GIF A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad

U-15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
De Globale Geder A AC Horsens Logo AC Horsens
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Hatting-Torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Eltronic A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Pieter Mouritsen A Kolding IF Logo Kolding IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Junckers drenge A

U-7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
JBN SERVICE A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
De Seje Piger - 2 B Varde IF Logo Varde IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
4. - January 5 2014

Organisation
Give Fremad
Place
Ikærhallen, Sdr.markshallen og Givskudhallen
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nordea Cup 2014, Give map

Tournament overview