Nordea Cup 2014, Give

Nordea Cup 2014, Give

Nordea og Give Fremad byder igen i år velkommen til vores indendørs fodboldstævne i Give den 4-5. Januar 2014.
Turneringen foregår som tidligere i Søndermarkshallen og Ikærhallen i Give samt Givskudhallen, og alle holdene vil blive belønnet med spurtpræmier.
Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver færdigspillet årgang, både A og B rækken.
Alle præmier er skænket af Nordea og lokale sponsorer, hvilket vi er meget taknemmelige for.
Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Peter Eriksen på mobil 50 74 89 12.
Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 7622 og konto nr. 1279003. Husk at angive holdnavn og kontaktperson på jeres betaling.
Vi glæder os til at se jer alle igen.

Med venlig hilsen
Nordea og Give Fremad

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 3 325 Søndag 5/1-14 6 0
U-8 Mixed 3 325 Søndag 5/1-14 8 0
U-9 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 5 0
U-9 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 6 0
U-10 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 4 0
U-10 Mixed 4 325 Lørdag 4/1-14 12 0
U-11 Mixed 4 325 Søndag 5/1-14 8 0
U-11 Mixed 4 325 Lørdag 5/1-14 7 0
U-12 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 4 0
U-12 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 16 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 4 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 19 0
U-14 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 14 0
U-15 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 4 0
U-15 Mixed 4 375 Lørdag 4/1-14 11 0
U-7 Mixed 3 325 Søndag 5/1-2014 7 0
U-14 Mixed 4 375 Søndag 5/1-14 3 0

Signetud teams

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club

U-8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Robben, Ribery, Ronaldo Give Fremad Logo Give Fremad
vorbasse drenge C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Messis drenge 2 Give Fremad Logo Give Fremad
Svend Aage Bachs tropper Give Fremad Logo Give Fremad
Krisajs Knægte Give Fremad Logo Give Fremad
Messis drenge 1 Give Fremad Logo Give Fremad
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Kreditbanken A Løjt IF Logo Løjt IF
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team SambaBold A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Billund IF B Billund IF Logo Billund IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Millers B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
De seje piger A Billund IF Logo Billund IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad

U-10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Rybergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Dream team C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Blade Treament B
Niels Hansen Transport B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Billund IF B Billund IF Logo Billund IF
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Framad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Team vinding A

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
Billunds Piger B Billund IF Logo Billund IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Holstebro Køkkencenter A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad

U-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Egif drenge 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif drenge A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
VSF B1 ARPAS B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Give Fremad 1 C Give Fremad Logo Give Fremad
Give fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
BechGranit.dk B FC Horsens Logo FC Horsens

U-12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Filskov B Filskov IF Logo Filskov IF
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
GFB B Give Fremad Logo Give Fremad
Sportigan Tørring A
Stofa fc A
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Henning Lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
GFC C Give Fremad Logo Give Fremad
Skjern Bank A
Team M-sport B
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Brille A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF2 A Brande IF Logo Brande IF

U-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
vorbasse piger C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
De Seje Piger 2 A Billund IF Logo Billund IF
De Seje Piger 1 B Billund IF Logo Billund IF

U-13 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
blue water C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
team 10 B Team 10 Logo Team 10
give fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
give fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
give fremad 3 C Give Fremad Logo Give Fremad
Boyz A
EMR A Ikast FS - Herning Fremad
IC Electric A Hedensted IF Logo Hedensted IF
BIF 3 B Brande IF Logo Brande IF
BIF 2 A Brande IF Logo Brande IF
BIF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Skjern Bank A
Electrolux B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Young Boys A Skibet IF Logo Skibet IF
Brande Taxi A
Storgaard Biler

U-14 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
Pappas Pizza A
Team Nissens B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Black & White A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Worldtrans A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Filskov A Filskov IF Logo Filskov IF
KSL Grøn Service B
Jyske Drenge B
Skovtek A/S B
Team Midtjylland 2 Team Midtjylland
Team Midtjylland 1 Team Midtjylland
Team Samba Bold B
team midtjylland B Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
sparekassen kronjylland A FC Horsens Logo FC Horsens

U-15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
KPMG B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Rårup GIF A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-14

Teamname LVL Logo Club
Team Pieter Mouritsen A Kolding IF Logo Kolding IF
Eltronic A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Junckers drenge A
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Hatting-Torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
De Globale Geder A AC Horsens Logo AC Horsens
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad

U-7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
JBN SERVICE A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-14

Teamname LVL Logo Club
De Seje Piger - 2 B Varde IF Logo Varde IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
4. - January 5 2014

Organisation
Give Fremad
Place
Ikærhallen, Sdr.markshallen og Givskudhallen
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nordea Cup 2014, Give map

Tournament overview