Terndrup Cup 2014

Terndrup Cup 2014 


Hermed indbydelse til indendørs fodboldstævne TERNDRUP-CUP for Senior, Oldboys og ungdom. Stævnet afholdes den 4. januar 2014 for Senior, den 5. Januar 2014 for U13-U17 på 7-mandsmål og for U7-U12 den 11. januar 2014
Tilmeldingsgebyr for senior pr. hold 400,00 kr., U13-U17 350,00 kr. pr. hold  og U7-12 250,00 kr. som betales på reg. 9102 kontonr. 45754 74662 - Der SKAL betales for tilmelding er gældende. 
 

HUSK!! ved tilmelding, holdnavn, kontaktperson, email.
 
PRÆMIER I seniorrækken
1.pladsen 2000,00 kr.
2.pladsen 1000,00 kr.
3.pladsen 500,00 kr.

Seniorregler: 7-mandsmål, efter almindelig jbu-regler, dog med fast målmand, som må bruge hænderne. Max 7 mand.
 

Vi vil igen i år have besøg af en DJ til senior og U13-U17 turneringen, som sørger for stemningen er helt i top!

Præmier i ungdomsrækkerne:
• Der vil være medaljer til alle hold i U7, U 8, U 9 og U 10 rækkerne(max 7 spillere).
• Præmier til vinderne i, U11, U12, U 13, U15 og U17 og præmier til nr. 2. og 3.

I år spiller U13-U17 også på 7-mandsmål: Efter almindelige jbu-regler, dog med fast målmand, som må bruge hænderne. Max 7 mand. 

Der vil igen være FRUGT til alle deltagende børn(U7-U12)!

Ungdomsregler: almindelig mål, efter almindelig DGI-regler. Der spilles på stor bane i alle rækkerne. 

TILMELDING: Klik her

Seneste tilmelding den 2. januar 2014

Spørgsmål:
Nikolaj Guldhammer – 24461979 - SENIOR og OLDBOYS
Brian Christensen - 40579045 - Ungdomsrækkerne

Eller på mail: tilmelding@terndrupcup.dk

Vel mødt

Terndrup Cup
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Senior Mixed 7 400 Spiller den 4/1-2014 37 0
U-8 Mixed 7 250 Spiller den 11/1-2014 8 0
U-10 Mixed 7 250 Spiller den 11/1-2014 7 0
U-11 Mixed 7 250 Spiller den 11/1-2014 4 0
U-12 Mixed 7 250 Spiller den 11/1-2014 9 1
U-13 Mixed 7 350 Spiller den 5/1-2014 14 0
U-7 Mixed 7 250 Spiller den 11/1-2014 7 0
U-9 Mixed 7 250 Spiller den 11/1-2014 15 0
U-14 Mixed 7 350 Spiller den 5/1-2014 9 0
U-15 Mixed 7 350 Spiller den 5/1-2014 9 0
U-17 Mixed 7 350 Spiller den 5/1-2014 21 0

Signetud teams

Senior 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 4/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Du'-Satme-Ik-Peter-Schmeichel! C
Ta'r overtrækstrøjer på
HK Allstar A Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
støvring A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Fc Bi A
Cafe Vesterå Aalborg
Dansk Boligbyg
Team Frisdal Køreskole
Jack Dall C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Geodis Wilson A
Spefan bonde's voxpop
FIFA FC
Hørby
Hi drengene C Hørby IF
Terndrups Gutter B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Spar Nord Bank Solsiden
Dobbelt A DreamChasers B
Kim Gørans drengene C
Karup Malerfirma
Chang Turbo C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Damsgaard henter vand B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Løgstør Young Guns B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Prügelknabe IK
Hadsund Taxi
Toppers Drenge
HGF08
Team tomgang C
Bislev Bislev Idrætsforening
Frema
Aalborg Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Selektro

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 11/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Trænernes skræk B Farstrup Boldklub Logo Farstrup Boldklub
Terndrup u8 B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup u8 B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 11/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skørping Dream Team B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Terndrup IF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Gug Boldklub Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug Boldklub 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 11/1-2014

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
Gulddrengene C Farstrup Boldklub Logo Farstrup Boldklub
Gug Boldklub 1 B
Gug Boldklub 2 B

U-12 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 11/1-2014

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 A ST.Restrup
RIF 2 B ST.Restrup
Frem Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Kims kids Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Terndrup IF 1
Aalborg drengene C
ASV B ASV Logo ASV

U-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 5/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Hals fs A Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Kongerslev if B Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
AaB1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
AaB2 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Assens IF C Assens IF Logo Assens IF
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
BIF / TIF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
BIF/ TIF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hals fs A Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
kimbrekids B Aars IK Logo Aars IK
Bislev Bislev Idrætsforening

U-7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 11/1-2014

Teamname LVL Logo Club
V. Hassing Piraterne A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Nørager IF B Nørager IF
Terndrup 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
BK02 C BK02
Gug Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 11/1-2014

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hals FS Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Hals FS 2 Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Vodskov IF (1) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF (2) Vodskov IF Logo Vodskov IF
NUBI B NUBI Logo NUBI

U-14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 5/1-2014

Teamname LVL Logo Club
BIF / TIF B Terndrup If
Sønderbro A
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Svenstrup/Godthåb IF A

U-15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 5/1-2014

Teamname LVL Logo Club
BIF/TIF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
De Elektriske Ukuleleer A Viborg FF Logo Viborg FF
Arden If B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hussi's drenge B
Gunners B Hobro IK Logo Hobro IK
team sport direct A
aalborg chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
aalborg chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U-17 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller den 5/1-2014

Teamname LVL Logo Club
Fighterne Rebild Syd
Ranum-Overlade C I.K.Vest Logo I.K.Vest
Team Intego B Hobro IK Logo Hobro IK
Skanem Hobro B Hobro IK Logo Hobro IK
Søstrene Grene, Randers A Viborg FF Logo Viborg FF
Fyrene A Hobro IK Logo Hobro IK
Svenstrup/Godthåb IF B
FC Bromance A
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - January 11 2014

Organisation
Terndrup Idrætsforening
Place
Terndrup Hallen
Address
Terndrup Halvej 3
Postalcode
9575
City
Terndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Terndrup Cup 2014 map

Tournament overview