Tønder Hydro Cup 2014

Årets første stævne på græs.

Her er muligheden for at deltage i en international turnering inden turneringskampene for alvor går i gang.
Her kan i komme på græs til et mindre og derfor rigtig hyggeligt fodboldstævne arrangeret af Tønder SF - Fodbold.
Stævnet afvikles på et og samme anlæg med 9 græsbaner og alt er indenfor gå afstand.

Turneringen spilles på det store sportsanlæg med 9 fodboldbaner, 3 sportshaller, tennis- og squash-baner samt en svømmehal.
Alt dette samt indkvarteringen på skole er indenfor gå-afstand.
Sportsanlægget ligger lige på kanten til byens dejlige centrum.
Tønder er en gammel by, rig på historie, men det betyder ikke, at det er en kedelig by. Og det er hvad deltagerne i Tønder Hydro Cup selv vil kunne opleve!

Se www.tonderhydrocup.dk,

Tilmelding foregår udelukkende til Euro-Sportring v Bent Clausen telf. 74 53 26 26 eller mail info@euro-sportring.dk

Se evt. yderlig information på EURO-SPORTRINGs hjemmeside.

Tilmelding kun gennem EURO-SPORTRING.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Drenge Mixed 7 6 0
U-11 Drenge Mixed 7 3 0
U-12 Drenge Mixed 7 6 0
U-13 Drenge Mixed 11 20 0
U-14 Drenge Mixed 11 0 0
U-15 Drenge Mixed 11 19 0
U-17 Drenge Mixed 11 15 0
G-12 Piger Mixed 7 6 0
G-13 Piger Mixed 7 2 0
G-15 Piger Mixed 11 2 0

Signetud teams

U-10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Düneberger SV Düneberger SV
Kreisfussballverband Segeberg 1 Kreisfussballverband Segeberg
Bov IF - 1 A BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
TSV RW Niebüll A TSV RW Niebüll

U-11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Kreisfussballverband Segeberg 2 Kreisfussballverband Segeberg

U-12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 3 Tønder SF Logo Tønder SF
KB 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Askims IK - 1 Askims IK
Askims IK - 2 Askims IK
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U-13 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 4 Tønder SF Logo Tønder SF
Velseroorder SV - 1 Velseroorder SV
Velseroorder SV - 2 Velseroorder SV
DSO DSO
FC Cranendonk FC Cranedonk
VV Annen - 2 VV Annen
VV Annen - 3 VV Annen
VV Annen - 4 VV Annen
V.V. Olde Veste V.V. Olde Veste
sv Den Hoorn - 1 sv Den Hoorn
Skovshoved IF Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Frem Hellebæk - 1 FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Køge FC Køge FC Logo Køge FC
Talentzone Vest Talentzone Vest
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 5 Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF - 6 Tønder SF Logo Tønder SF
VV Wieldrecht VV Wieldrecht
VV Annen - 5 VV Annen
VV Annen - 6 VV Annen
VC Eendracht Mazenzele VC Eendracht Mazenzele
MTSV Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF
BVV '31 - 1 BVV '31
BVV '31 - 2 BVV '31
BVV '31 - 3 BVV '31
Hestrafors IF Hestrafors IF
sv Den Hoorn - 3 sv Den Hoorn
Dragør Boldklub - 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
sv Den Hoorn - 2 sv Den Hoorn
FC Øresund FC Øresund Logo FC Øresund
Dragør Boldklub - 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-17 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Sydvest 05 FC Sydvest 05
SG Kisdorf/Kattendorf SG Kisdorf/Kattendorf
VV Balk VV Balk
FVV Foxhol FVV Foxhol
SVE Comet SVE Comet
sv Den Hoorn - 4 sv Den Hoorn
SG Kühren/Preetzer TSV SG Kühren
JSG Leinatal JSG Leinetal
Frem Hellebæk - 2 FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
SV Bergstedt SV Bergstedt
AaBK - 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Fløng-Hedehusene Fodbold Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

G-12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 7 Tønder SF Logo Tønder SF
Espergærde IF - 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF

G-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

G-15 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF - 9 Tønder SF Logo Tønder SF
VV Annen - 1 VV Annen

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - April 20 2014

Organisation
Tønder SF
Place
Tønder Stadion
Address
Sønderlandevej 6
Postalcode
6270
City
Tønder
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview