Sportmaster Cup - Munkebo 2014

Munkebo Sportmaster Cup 2014 er stedet hvor Jyske, Sjællandske og Fynske hold mødes for at vise hvem der er Danmarks bedste i rækkerne A, B&C.

Vi forbeholder os ret til at blade B&C rækkerne, men spiller med rene rækker hvis der er nok tilmeldte.

Der er masser af gode præmier.

U13 & U14 spiller på små mål mens U15 spiller på store mål.

Munkebo Sportsmaster Cup 2014 afholdes af Munkebo Boldklubs Forældre Forening for U13-15.

Tilmelding Klik her senest 15. januar, men tilmeld jer hellere nu, så i er sikre på en plads i stævnet. 

Tilmeldingen er først gældende når indbetalingen er registreret hos

Danske Bank reg. nr: 3596 kto 3596302955.

Husk at anføre IDnr.,  klubnavn og række!

Yderligere information email til : bo@lilholst.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 - Drenge 2001 Mixed 6 375 30 0
U14 - Drenge 2000 Mixed 6 375 16 0
U15 - Drenge 1999 Mixed 6 375 28 0

Signetud teams

U13 - Drenge 2001 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo I B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BM C Marienlyst Logo Marienlyst
KGI A Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF
KGI C Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF
Middelfart Blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Hvid A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Traepillerfyn.dk A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Høbydrengene C Højby S&G Logo Højby S&G
AUI C Allested U & I Logo Allested U & I
Team Tommerup B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Boyz A
Otterup A Otterup B & IK
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Brørups drenge B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Brørup fodbold B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
OKS B1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS C1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
eui engum C Engum UI Logo Engum UI
Team Hunderup B Team Hunderup
FGH B FLemløse/Hårby/Glamsbjerg
FGH Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Team Tommerup C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Ørbæk B Ørbæk Boldklub Logo Ørbæk Boldklub
Ørbæk C Ørbæk Boldklub Logo Ørbæk Boldklub
Dalum IF C Dalum IF Logo Dalum IF

U14 - Drenge 2000 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo I A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo II B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo III C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Skovby GF C
AUI 2 C Allested U & I Logo Allested U & I
GF Forsikring Trekantområdet B
clinical.dk FC Østfyns Logo FC Østfyns
otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum IF 14A B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 6 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Søhus Stige Boldklub C
Junge Byg A Filskov IF Logo Filskov IF
OB ½ C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U15 - Drenge 1999 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 3 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 4 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 4 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fardrengene B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
HPTI 1 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 3 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB3 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Team Tommerup B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
FC Nordfyn A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
FC Nordfyn 3 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
FC Nordfyn 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
CIF.U.15.Drenge( the red devils,) C
CIF. ( tHE rED dEVILS) Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - February 8 2014

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo Idræts Center
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 map

Tournament overview