Viborg Mesterskab - U9 drenge Viborg Kommune

VM for U9 drenge

5-mands indestævne i A, B og C rækker

 

Alle foreninger i Viborg Kommune kan tilmedle et hold i hver rækker!

Til Viborg Mesterskaberne er alle børn videre af en flot medalje.

 

Spillested/tid:
Søndag 16. februar
Finderuphøjhallen - Spættevej 2, 8800 Viborg

Varighed:
De enkelte rækker afvikles inden for en tidsramme af ca. 2,5 time.
Stævnet forventes at starte kl.9.30

Tilmelding:
Her på stævner.dk eller via mail til rene.vinther.olsen@dgi.dk 

Holdgebyr:
250,- pr hold inkl. medalje til max 7 spillere pr. hold
Regningen sendes efterfølgende til klubbens kasserer eller den holdansvarlige

Stævneplan:
Udsendes pr. mail til mandag 10. februar

Kampleder/dommer:
Trænere/holdleder fungerer som kampledere.
Som kampleder må du gerne vejlede børnene - det handler om at de får en god oplevelse!

Regler - indedørs 5:5
Spilletid 9 min.
Alle spillere må færdes på hele banen.
En af spillerne skal være målmand.
Målmanden må spille/røre bolden med hænderne.
Spillerne udvises ikke ved frispark.
Den samme spiller må kun optræde på et hold.
Læs evt. mere på: www.danskefodbolddommere.dk

Kontaktoplysninger:
rene.vinther.olsen@dgi.dk
mobil: 51413204

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 250 8 0
U9 Mixed 7 250 8 0
U9 Mixed 7 250 7 0

Signetud teams

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
OGF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
VFF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
BT/SVIF A Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening Logo Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
De Grønne B Højslev if
OGF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
VFF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Sødaldrengene B TVS

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Outsiderne C Højslev if
OGF 3 C Overlund GF Logo Overlund GF
VFF 3 Viborg FF Logo Viborg FF
TVS C Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
February 16 2014

Organisation
DGI Sønderjylland
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview