Indendørsstævne

Futsal  Indendørsstævne i Rødovrehallen, søndag d. 8 december. Futsal er det hotteste indenfor indendørs fodbold, kom og vær med til, at gøre dette til det bedste stævne.

Der spilles i følgende rækker U-10, U-11 ABC niveau. Alle kampe varer 10 min, der spilles 5 mod 5 uden bander.

Der er præmier til deltagende hold. Ligeledes er der mulighed for at købe kaffe og te, sodavand, toast mm.

Tilmeldingsgebyret skal indbetales på konto: 33064083511052, husk holdnavn og årgang.

Deltagergebyret på 250 kr. skal indbetales d.1. december, vi ser frem til et super stævne med seriøs fodbold og en god stemning.

Fodbold hilsner Avarta U-10 og U-11 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Mixed 8 250 Eftermiddag 5 0
U-10 Mixed 8 250 Formiddag 3 0
U-10 Mixed 8 250 Formiddag 6 0
U-11 Mixed 8 250 Formiddag 8 0
U-11 Mixed 8 250 Formiddag 3 0
U-11 Mixed 8 250 Eftermiddag 13 1

Signetud teams

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Avarta BK A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nordsjælland Futsal 1 A Nordsjælland Futsal

U-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BIFH2004-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Avarta BK B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Avarta BK 1 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Estate C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
De 6 tosser B
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HGI B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
HGI 2 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
HGI 3 C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 4 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-11 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Brasil A
Roskilde kfum A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Cladio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Cafe Victorias drenge A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nordsjælland Futsal 2 A Nordsjælland Futsal
GVI A1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Drengene fra Østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
December 8 2013

Organisation
Boldklubben Avarta
Place
Rødovrehallen
Address
Rødovreparkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Futsal

Tournament overview