BSF Halvbanestævne marts 2014

Ballerup-Skovlunde Fodbold inviterer til halvbanestævne i Skovlundehallen.

Invitationen gælder alle U6 - U8 hold.

Der spilles lørdag morgen og alle er færdige inden kl. 11:00.

Der er 4 kampe af 7 minutter til alle hold (på under 1½ time).

Det koster kr. 250,00 pr. hold at deltage (maks 5 spillere pr. hold).

Der er medaljer til alle.

Tilmelding kan kun ske via staevner.dk og er først gældende når gebyret er modtaget.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 4 250 16 2
U8 Mixed 4 250 14 0
U7 Mixed 4 250 25 2

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB-Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse.2 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Løvebanden 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KFUM A KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KFUM C C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København

U7 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Holbæk B&I 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve Fodbold Hold E Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
bsf1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Husum2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HUI hvid 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
SIF rødderne Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Holbæk B&I Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 15 2014

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Skovlundehallen
Address
Lundebjerg 72
Postalcode
2740
City
Skovlunde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview