Alhede/Spar-Cup 2014

Alhedens Idrætsforening indbyder til Alhede/Spar-Cup 2014 i Alhede-Hallerne i Frederiks, den 17., 18. og 19. januar 2014. Frederiks er beliggende ca. midt imellem Viborg og Herning.

Der vil være masser af spurtpræmier under stævnet!


--------------------------------------------------------------------------------

Der spilles på STORE mål i følgende rækker:

550,- kr. Herre-Senior (16 år og ældre) (Fredag)

400,- kr. U19 Drenge (1995/1996) (Lørdag/Søndag)

350,- kr. U17 Drenge (1997/1998) (Lørdag/Søndag)

350,- kr. U15 Drenge A, B og C (1999/2000) (Lørdag)

350,- kr. U13 Drenge A, B og C (2001) (Lørdag/Søndag)

350,- kr. U12 Denge A, B,,C  (2002) (Lørdag/Søndag)

Hvert hold består af max. 7 spillere: 1 målmand, 3 markspillere og 3 udskiftere.

PS: I U15, U13 og U12 Drenge laves 3-holds-puljer ved mindst 12 hold.

Efter indledende kampe laves nye puljer: nr. 1 i A, nr. 2 i B og nr. 3 i C.

Ved 8 - 11 hold, brydes der om i A- og B-slutspil.


--------------------------------------------------------------------------------

Der spilles på almindelige håndboldmål i følgende rækker:

350,- kr. Dame-Senior (15 år og ældre) (Søndag)

350,- kr. U18 Piger (1996/1997/1998) (Lørdag/Søndag)

300,- kr. U15 Piger A og B (1999/2000) (Søndag)

300,- kr. U13 Piger A og B (2001) (Søndag)

300,- kr. U12 Piger (A og B) (2002) (Lørdag/Søndag)

300,- kr. U11 Piger A og B (2003/2004) (Lørdag/Søndag)

300,- kr. U11 Drenge A og B (2003) (Lørdag/Søndag)

300,- kr. U10 Drenge A og B (2004) (Lørdag/Søndag)

300,- kr. U9 Piger (2005/2006) (Lørdag/Søndag)

300,- kr. U9 Drenge (2005) (Lørdag/Søndag)

PS: Hvis der er mindst 8 hold i U15 - U9, så brydes rækkerne om efter indledende kampe.

Nr. 1 og 2 i A, nr. 3 og 4 i B.

Hvert hold består af max. 6 spillere: 4 markspillere og 2 udskiftere.


--------------------------------------------------------------------------------

Der spilles på 3-bolds-mål i følgende rækker:

250,- kr. U8 Drenge (2006) (Lørdag/Søndag)

250,- kr. U7 Piger (2007 og yngre) (Lørdag/Søndag)

250,- kr. U7 Drenge (2007) (Lørdag/Søndag)

250,- kr. U6 Drenge (2008 og yngre) (Lørdag/Søndag)

Hvert hold består af max. 5 spillere: 3 på banen og 2 udskiftere.

Hver pulje afvikles særskilt uden videregående kampe. Dette betyder, at puljerne normalt kan afvikles inden for ca. 2 timer med efterfølgende præmieoverrækkelse.

--------------------------------------------------------------------------------

Præmier:

Herre-Senior, U19- og U17 Drenge, Dame-Senior, U18 Piger:

Penge-præmier til nr. 1 og 2

U15 - U12:

Personlige præmier og medaljer til nr. 1 og 2.

U11 - U6:

Guldmedaljer til nr. 1, Sølvmedaljer til nr. 2, Bronzemedaljer til alle øvrige hold.


--------------------------------------------------------------------------------

Tilmelding senest: Søndag den 15. december 2013.

I tilfælde af overtegning bliver rækkerne fyldt op i den rækkefølge vi modtager tilmeldingerne.

Ved udeblivelse fra stævnet, vil stævnegebyret blive opkrævet.

PS: Herre-Senior, U19- og U17 Drenge betaler ved tilmeldingen.

Deltagergebyret indsættes på:

Reg.nr. 5959. Konto.nr. 8506604

Bekræftelse fremsendes på mail, når beløbet er modtaget.

 

Tilmelding samt yderlige oplysninger hos:

Tage Johansen

Vestergade 33

Frederiks

7470 Karup J.

Tlf. 86 66 23 04 - 40 79 79 54

Mail: tage-johansen@jubii.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herre-Senior Mixed 7 550 Fredag 7 0
U19 Drenge Mixed 7 400 Lørdag/Søndag 1 0
U17 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 2 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 1 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 1 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 0 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 0 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 1 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 1 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 2 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag/Søndag 0 0
Dame-Senior Mixed 6 350 Søndag eftermiddag/aften 3 0
Dame-Senior Mixed 6 350 Søndag eftermiddag/aften 9 0
U18 Piger Mixed 6 350 Lørdag/Søndag 1 0
U15 Piger Mixed 6 300 Søndag 2 0
U15 Piger Mixed 6 300 Søndag 0 0
U13 Piger Mixed 6 300 Søndag 0 0
U13 Piger Mixed 6 300 Søndag 0 0
U12 Piger Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 0 0
U12 Piger Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 0 0
U11 Piger Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 1 0
U11 Piger Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 1 0
U11 Drenge Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 0 0
U11 Drenge Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 1 0
U10 Drenge Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 0 0
U10 Drenge Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 2 0
U9 Piger Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 0 0
U9 Drenge Mixed 6 300 Lørdag/Søndag 3 0
U8 Drenge Mixed 5 250 Lørdag/Søndag 2 0
U7 Piger Mixed 5 250 Lørdag/Søndag 0 0
U7 Drenge Mixed 5 250 Lørdag/Søndag 2 1
U6 Drenge Mixed 5 250 Lørdag/Søndag 3 1

Signetud teams

Herre-Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Viborg Overlund GF Logo Overlund GF
CC Byg & Bolig
HK allstar A Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
IK Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
team ejsing B Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub

U19 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Toftum Murefirma A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
John's Disciple Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

Dame-Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Lemvig A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Klinkby Boldklub 1 B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Klinkby Boldklub 2 B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub

Dame-Senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
Team Scalabyg B
Sundsøre B Sundsøre Fodbold Klub Logo Sundsøre Fodbold Klub
If Centrums damer B Skægkær IF Centrum
Feldborgs tøser B

U18 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fårvang A Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
FK 73 B FK 73

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kif B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skive/Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive/Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lynene C Karup-Kølvrå IK Logo Karup-Kølvrå IK
SIK1 B Skive IK Logo Skive IK
SIK2 B Skive IK Logo Skive IK

U8 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Barca B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Byens Bedste Drenge A Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 1 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stoholm if B Stoholm IF Logo Stoholm IF

U6 Drenge 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Engesvang 1 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Engesvang 2 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - January 19 2014

Organisation
Alhedens Idrætsforening
Place
Alhede-Hallerne
Address
Trehusevej 7, Frederiks
Postalcode
7470
City
Karup J.
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview