Sundby Mini Cup

Sundby Boldklub, Fodboldfabrikken og GameStop invitere til indendørsstævne på Fodboldfabrikkens fremragende kunstgræsbaner. Bemærk der SKAL bruges indendørssko.

Stævnet afholdes Lørdag den 28. December 2013 kl. 11:00-17:00
Der spilles i følgende rækker:

Drenge:
U6 Årgang 2008
U7 Årgang 2007
U8 Årgang 2006

Der er ikke niveauopdeling i U6+U7
.
Der spilles med 4 spillere på banen ad gangen.
I alle årgange må der maksimalt være 6 spillere på pr. hold.

Der vil være medaljer til alle deltagere. Der indsamles ikke resultater fra kampene.

Prisen for at deltage i stævnet er 300,00 kr. pr. hold i begge årgange.

Basisbank, konto 1671 0001038826

Tilmeldings- og betalingsfrist senest den 1. December 2013. Stævnegebyret skal indbetales straks efter i har fået en endelig bekræftelse og først derefter vil Jeres tilmelding være gyldig. Har vi ikke modtaget betalingen 8 dage efter i har modtaget en bekræftelse, vil pladsen uden videre gå til et andet hold. Husk at oplyse hold og årgang, ved indbetaling.

Program sendes ud senest 20. december 2013.

Bemærk der er begrænset antal hold, så meld hurtigt til.

Ved spørgsmål kontakt:
Thomas L. Andersen
Mobil: 53 70 40 94
Email: thomas@mandal-andersen.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 11:00-14:00 12 1
U7 Drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 11:00-14:00 16 1
U8A Drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 14:00-17:00 11 0
U8B Drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 14:00-17:00 12 0

Signetud teams

U6 Drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11:00-14:00

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub 1 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 2 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndby IF GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
U6C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93 U6 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U7 Drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11:00-14:00

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub 1 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 2 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ronaldos supervenner
CIK- Baserne B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
AB Tårnby Grøn Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Rød Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Blå Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fremad Valby U7 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Sundby Boldklub 3 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1908 (1) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B93 3 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B82-1 B82 Virum Logo B82 Virum
B82-2 B82 Virum Logo B82 Virum

U8A Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub A1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub A2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
brede if u8-a A Brede IF Logo Brede IF
Husum Leoparderne A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Vif Vanløse IF Logo Vanløse IF
Tårnby FF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 2 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Holmegaard A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8B Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fix Azur B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix Sort B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Jægersborg Sort B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Gul B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Husum Hold 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
S.I.F. 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Farum bk øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
December 28 2013

Organisation
Sundby Boldklub
Place
Fodboldfabrikken
Address
Skelbækgade 1
Postalcode
1717
City
København V
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview