Langå Sparekasse Cup - Ungdom

Houlbjerg-Laurbjerg IF indbyder hermed til Langå Sparekasse Cup

 

Stævnet afvikles for 16. gang i træk den 7. 8. og 9. november 2014 for børne-  samt ungdomshold.

 

Sted: Laurbjerg Hallen, Skolevej 8b, Laurbjerg, 8870 Langå.    

 

7. november fra ca. 17.30  på store mål:
U17 drenge 

U19 drenge                    

                                                                                                                                     

                                              

8. november om formiddagen på håndbold mål:
U11 drenge

8. november om eftermiddagen/aften på store mål:
U14 og U15 drenge

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

9. november om formiddagen på lille bane:

U7 og U8 drenge 

 

9. november om eftermiddagen på store mål:
U14 piger
 

Vi tilstræber, at alle hold får mindst 3 kampe. Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne sammen  ved for få tilmeldinger. Der vil ikke være niveauopdeling i rækkerne, men angiv evt. alligevel holdets niveau ved tilmelding, så vi kan lave så mange retfærdige kampe som muligt.

 

Præmier: Der er medaljer til alle deltagende hold i U7 til U10.
I rækken U11 er der medaljer eller præmier til nr. 1-2-3. I rækkerne U14 til U19 er der pengepræmie til nr. 1 og 2.

Der er desuden spurtpræmier i alle kampene.

OBS! Der er max. 7 medaljer pr. hold.

 

Der vil være frugt til alle hold.

 

Sidste frist for tilmelding er søndag den 2. november.

 

Deltagergebyret skal betales ved tilmeldingen på reg. nr. 9283 Konto nr 0000244104.Husk at angive holdnavn og række ved betaling.

 

Program med spilleregler udsendes tirsdag aften den 4. november.

 

For yderligere information kontakt venligst :

Mogens Andersen - tlf. 40174594 eller

Michael Langberg - tlf. 29478026 / laurbjerghallen@live.dk

 

                 Med sportslig hilsen  Houlbjerg-Laurbjerg IF        

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 drenge Mixed 3 225 7 0
U8 drenge Mixed 3 225 8 0
U9 drenge Mixed 4 350 3 0
U10 drenge Mixed 4 350 3 0
U11 drenge Mixed 4 350 15 0
U12 drenge Mixed 4 350 1 0
U13 drenge Mixed 4 350 4 0
U14 drenge Mixed 4 400 10 0
U15 drenge Mixed 4 400 8 0
U17 drenge Mixed 4 400 8 0
U19 drenge Mixed 4 450 6 0
U9 piger Mixed 4 350 0 0
U10 piger Mixed 4 350 2 0
U11 piger Mixed 4 350 4 0
U12 piger Mixed 4 350 1 0
U13 piger Mixed 4 350 1 0
U14 piger Mixed 4 400 5 0
U15 piger Mixed 4 400 5 0
U 8 drenge Mixed 3 225 0 0
U17 piger Mixed 4 400 1 0
U19 piger Mixed 4 450 1 0
-------------------- Mixed 0 0
-------------------- Mixed 0 0
-------------------- Mixed 0 0

Signetud teams

U7 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF 2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Ans Ans IF Logo Ans IF

U8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Ulstrup Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hammel GF 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U9 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HLIF 1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Fårvang If B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Hornbæk Sportsforening A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hobro
BIF 2 A
BIF 1 A
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
SIK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Brazil B AC Norddjur
DMS Group Vejle B FC Horsens Logo FC Horsens
Electrolux B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Give el A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Thy B
fodboldexperterne C
De røde B Sabro

U15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HLIF 1 A Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Nørager vandrerhjem A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Sparkron Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Thorsø/ Tungelund IF Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Sallingsund B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U17 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja B1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hald Ege A Viborg B67 Logo Viborg B67
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HLIF 2 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF

U19 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
asiatiske flaskesamlere A
Mildes Drenge A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
FREMA A Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Vivild IF A Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Buganskis drenge
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
team teenz A
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Jackpot AU Aarhus
randers freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

-------------------- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

-------------------- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

-------------------- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - November 9 2014

Organisation
Houlbjerg-Laurbjerg IF
Place
Laurbjerghallen
Address
Skolevej 8 b,
Postalcode
8870
City
Langå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview