Nygaard Cup

Nygaard Cup

 

Lynge-Broby IF byder velkommen til et stort indestævne i Frederiksberg Hallen (Sorø) for både piger og drenge.Der spilles på store mål og der er fine præmier. Vi spiller i mange rækker - og vi holder tiden!

 

U12 – (02) – B række
U13 – (01) – B/C række ( piger og drenge )
U14 – (00) – A/B+C række (piger & drenge)
U15 – (99) – B/C række (piger & drenge)
U16 – (98) – A+B række (piger & drenge)
U19 – (97/96/95) A+B række (piger (U18) & drenge)
-----------------------------------------------------------------
  

U16 spiller fredag d. 17. jan. 2014.
U13, U14 og U19 spiller lørdag d. 18. jan. 2014.
U12 og U15 spiller søndag d. 19. jan. 2014.
 
6 spillere pr. hold i alle rækker

Der er præmier til minimum nr. 1 & 2 i hver række.
Pengepræmierne i U16 og U19

Priser pr. hold: 400 kr. for U12 – U16
Priser pr. hold: 500 kr. for U19


Tilmelding til stævnet på www.staevner.dk
Evt. henvendelse på e-mail: lbistaevne@gmail.com

Stævnegebyret indbetales på konto: 0541 – 0000186992
Tilmelding er først gyldig, når indbetaling foreligger.
HUSK: Angiv ID, holdnavn og række ved indbetalingen.
Adressen er: Frederiksberg Hallen, Smedeparken 1, 4180 Sorø

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16 drenge Mixed 6 400 Fredag aften 3 0
U16 drenge Mixed 6 400 Fredag aften 1 0
U16 piger Mixed 6 400 Fredag aften 1 0
U13 drenge Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 6 0
U12 drenge Mixed 6 400 Søndag morgen 0 0
U14 drenge Mixed 6 400 lørdag frokost 2 0
U14 drenge Mixed 6 400 lørdag formiddag/frokost 5 0
U19 drenge Mixed 6 500 Lørdag aften 8 0
U18 piger Mixed 6 400 Lørdag sen eftermiddag 0 0
U15 drenge Mixed 6 400 Søndag tidlig formiddag 8 0
U14 piger Mixed 6 400 Lørdag frokost 2 0
U13 piger Mixed 6 400 Lørdag formiddag/frokost 7 0

Signetud teams

U16 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
LBI1 A
LBI2 A
LBI3 B

U16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FCL team 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
Team AS B Slaglille
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Black Penguins B

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Lbi A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag/frokost

Teamname LVL Logo Club
Pioneren C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Lbi 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lbi 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U19 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Pioneren II B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren I B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
GP. Nordic
Team L.A B
strandløverne
JP MILLS B
Verdensklassen B

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag tidlig formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG-REUNION B
Djalmose united C Dalmose IF62
TEAM AS 1 B
TEAM AS 2 B TEAM AS fodbold
YouMadBro B

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/frokost

Teamname LVL Logo Club
FC NETTO Gul B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC NETTO Grøn B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Pioneren C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Tune IF 2 B Tune IF Logo Tune IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - January 19 2014

Organisation
Lynge-Broby IF
Place
Frederiksberg Hallen (Sorø)
Address
Smedeparken 1
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview