BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014

Ballerup-Skovlunde Fodbold

Joma Opstartsstævne 2014

BSF og Joma inviterer til opstartsstævne

Lørdag den 5. april og søndag den 6. april 2014 i Ballerup Idrætspark.

 

Indbydelsen gælder følgende hold:

7-mands hold (max. 10 spillere):

U11 piger Årgang 2003 Lørdag Række 1/2 eller 3/4

U11 drenge Årgang 2003 Lørdag Række 1,2,3 eller 4

U10 drenge Årgang 2004 Søndag Række 1,2,3 eller 4

5-mands hold (max. 8 spillere):

U10 piger Årgang 2004 Søndag Række 1/2 eller 3/4

U9 piger Årgang 2005 / 2006 Lørdag Række 1/2 eller 3/4

U9 drenge Årgang 2005 Lørdag Række 1,2,3 eller 4

U8 drenge Årgang 2006 Lørdag Række 1,2,3 eller 4

3-mands hold (max. 6 spillere):

U7 pige Årgang 2007 / 2008 Søndag Fællesrække

U7 drenge Årgang 2007 Lørdag Række 1/2 eller 3/4

U6 drenge Årgang 2008 Lørdag Fællesrække

Pris:

Holdgebyr for 7 mandshold er kr. 400,-

Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 300,-

Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

Da formålet med stævnet er at have det sjovt på det ”rigtige” græs igen, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.

3 mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.

5 mands kampe er på 2 x 10 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.

7 mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.

Der vil være medaljer til alle.

Tilmelding skal ske senest d. 23. marts 2014. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3210 137 709. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

    Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 piger rk. 1/2 Mixed 10 400 Lørdag 12 0
U11 piger rk 3/4 Mixed 10 400 Lørdag 0 0
U11 drenge rk. 2 Mixed 10 400 Lørdag 23 0
U11 drenge rk. 3 Mixed 10 400 Lørdag 14 0
U10 drenge rk. 1 Mixed 10 400 Søndag 6 0
U10 drenge rk. 2 Mixed 10 400 Søndag 4 0
U10 drenge rk. 3 Mixed 10 400 Søndag 6 0
U10 drenge rk. 4 Mixed 10 400 Søndag 4 0
U9 piger rk. 1/2 Mixed 8 300 Lørdag 0 0
U9 piger rk. 3/4 Mixed 8 300 Lørdag 5 0
U8 drenge rk. 1 Mixed 8 300 Lørdag 13 0
U8 drenge rk. 2 Mixed 8 300 Lørdag 15 0
U8 drenge rk. 3 Mixed 8 300 Lørdag 8 0
U8 drenge rk. 4 Mixed 8 300 Lørdag 6 0
U11 drenge rk. 4 Mixed 10 400 Lørdag 1 0
U10 piger rk. 1/2 Mixed 8 300 Søndag 0 0
U10 piger rk. 3/4 Mixed 8 300 Søndag 7 0
U9 drenge rk. 1 Mixed 8 300 Lørdag 6 0
U9 drenge rk. 2 Mixed 8 300 Lørdag 12 0
U9 drenge rk. 3 Mixed 8 300 Lørdag 16 0
U9 drenge rk. 4 Mixed 8 300 Lørdag 1 0
U7 piger Mixed 6 250 Søndag 7 0
U7 drenge rk. 1/2 Mixed 6 250 Lørdag 17 0
U7 drenge rk. 3/4 Mixed 6 250 Lørdag 23 0
U6 drenge Mixed 6 250 Lørdag 28 0
U11 drenge rk. 1 Mixed 10 400 Lørdag 14 0

Signetud teams

U11 piger rk. 1/2 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Frederikssund FB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Fredensborg A Fredensborg Boldklub
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
Himmelev Veddelev B C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U11 piger rk 3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge rk. 2 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
JB Gul B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hvidovre IF B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB U11 A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U11 A2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avarta´s drenge B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brøndby IF - U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB U11 A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
ABT 2 - Rød Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U11 drenge rk. 3 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 1.03 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB B1-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
skævinge C IS Skævinge Logo IS Skævinge
G C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
JB Grøn C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jonas Bk Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 drenge rk. 1 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GFK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV A2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Espergærde IF Espergærde IF Logo Espergærde IF

U10 drenge rk. 2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GFK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
GFK 3 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
B932 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 drenge rk. 3 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 drenge rk. 4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GFK 4 C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9 piger rk. 1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger rk. 3/4 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
bsf C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
ABTårnby U9 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 drenge rk. 1 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Husum Leoparderne Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hellas-1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
KB Simba A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum bk øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
brede if u8-1 A Brede IF Logo Brede IF
Grønne A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
ØFC 1 A ØFC
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
KB U8-A 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U8 drenge rk. 2 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hellas-2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HUI Rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Husum Tigerne Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sort B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Greve AA B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ØFC 2 B ØFC
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB U8-A 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hareskov 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF

U8 drenge rk. 3 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB Lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lundtofte 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Farum bk øst simba C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Lejre U8 FC Lejre Logo FC Lejre
Lyngby Boldklub C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hareskov 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U8 drenge rk. 4 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brede u8-4 C Brede IF Logo Brede IF
TPS U8 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
FIX FLYERS C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brede u8-4-2 C Brede IF Logo Brede IF
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Husum 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U11 drenge rk. 4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U10 piger rk. 1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger rk. 3/4 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Planday pigerne C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
IS skævinge C IS Skævinge Logo IS Skævinge
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9 drenge rk. 1 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
birkerød Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 drenge rk. 2 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
birkerød Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KFUM "BLÅ" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM "HVID" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
SIF MG B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U9 drenge rk. 3 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LYngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve U9-2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Stigs drenge C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FB RØD-05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Grantoftens if B Grantoften IF Logo Grantoften IF
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FC Lejre U9 FC Lejre Logo FC Lejre

U9 drenge rk. 4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U7 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK U7-piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Tiger-Piger C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Farum Boldklub 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Hyltepigerne C FC Damsø Logo FC Damsø

U7 drenge rk. 1/2 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
b1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bsf1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby Rød (øst) A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Sort (Øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Blå (øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FC Holte 2 A FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 1 FC Holte Logo FC Holte
Husum1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1908 DEX A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U7 drenge rk. 3/4 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bsf3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HUI Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
Fix-1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix-2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve A C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold Hold E Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Star Wars orienterne B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
KB Hold 2007C B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Himmelev B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB'S hurtigste C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB'S sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 drenge 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903-3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-4 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KB Simba B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nødebo IF 1 Nødebo IF Logo Nødebo IF
Nødebo IF 2 Nødebo IF Logo Nødebo IF
B 93 Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AIF Rød Albertslund IF Logo Albertslund IF
A.G.F. A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Nødebo IF 3 Nødebo IF Logo Nødebo IF
Vallensbæk 4 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GEVNINGE C Gevninge IF Logo Gevninge IF
KB Panter B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U11 drenge rk. 1 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB A1 HVID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A1 SORT A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hvidovre IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK A1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
ABT 1 - Orange Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - April 6 2014

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 map

Tournament overview