Vodskov Cup 2014

Hej

 Det os en stor glæde at kunne invitere dig og din klub til den 12. udgave af:
Vodskov Cup Lørdag d. 28. juni og søndag d. 29. juni 2014 (uge26)
(weekend op til skolernes sommerferie)


Sidste år deltog rigtig mange hold. Vodskov Cup havde 200 hold i Spil, der alle fik en god fodboldoplevelse og en god begyndelse på sommerferien. Vodskov Cup er en turnering, hvor vi lægger vægt på, at det skal være sjovt for både spillere, forældre og søskende at deltage, hvorfor vi kan tilbyde mange andre aktiviteter på Vodskov Stadion.


Naturligvis skal 3-mandsfodboldturneringen, som de foregående år, spilles på de berømte ”Jyske 3-bolds net-baner”, der holder bolden på banen hele tiden, hvorved fodboldspillet bliver endnu sjovere for de mindste.


Vi håber derfor, at I vil stille med rigtig mange poder (U5, U6 & U7) til Nordjyllands eneste forårsstævne med netbaner, så vil vi til gengæld have præmier klar til alle de små Messi´er.


Vi har i år lagt turneringen lidt tidsmæssigt om, så fordelingen af hold, spillere og forældre er mere jævn mel-lem lørdag og søndag. Det gør, at spilledagene i år kan være flyttet fra tidligere år.


Vi vil på den måde forsøge at fastholde de hyggelige og sociale rammer omkring Vodskov Cup - for det er en stor del af turneringen - selvom vi skulle blive flere end sidste år.


Turneringsprogrammet vil blive offentliggjort på vores hjemmeside www.vodskovfodbold.dk ca.8 dage inden turneringsstart.


Vodskov Cup er selvfølgelig masser af fodbold – men også en rigtig hyggelig familiedag - krydret med en række gratis aktiviteter for hele familien mellem kampene, og igen i år byder vi på:
Forhindringsbane - Hoppeborge
Ponyridning for de mindste
Fartmåling af fodboldskud - Oppustelig fodboldbane
En gratis slush-ice til alle spillere
Og meget mere...


Turneringsreglement:

Niveau 1 er primært for hold, der i den daglige turnering placerer sig i den
midterste eller nedre del af A-rækken eller i den midterste eller øvre del af
B-rækken. (Erfaringsmæssigt vil hold fra den øverste del af A-rækken ikke få de
store sportslige udfordringer i Vodskov Cup).

Niveau 2 er primært for hold, der i den daglige turnering spiller i C-rækken
eller har det svært i B-rækken.

Ved at tilmelde sig på det rigtige niveau, er I med til en fair og retfærdig
afvikling af turneringen med gode og lige kampe.
 

Der spilles efter JBUs regler, dog med forbehold for mindre justeringer.
Der følges JBUs regler for aldersdispensation til 4. kvartalsspillere.
Turneringsprogram samt regler for stævnets afvikling vil ca. 8 dage før stævnet blive lagt på vores hjemmeside. Alle hold garanteres minimum 3 kampe.

Ved få tilmeldinger vil niveau 1 og 2 rækken indledningsvis blive slået sammen. Derefter vil to årgange evt. blive sammenlagt


Præmier:
Der er præmier til alle U5, U6 & U7 spillere.
Der er en holdpræmie til vinderholdet i hver række fra U-8 til U-15.
Derudover er der medaljer til de tre bedste hold i hver række.
I rækker med fire hold dog kun til de to bedste hold.
I 3 mands er der maksimalt 5 individuelle præmier, i 5 mands er antallet 8 stk., i 7 mands er antallet 11 stk., i 9 mands er antallet 13 stk., mens der i 11 mands er maksimalt 15 individuelle præmier pr. hold.

Tilmelding – jo før jo bedre – men senest mandag d. 18. juni 2014.

Vi håber på en masse tilmeldte hold og glade spillere i vores 12. udgave af Vodskov Cup.

Følg også os på FB (vodskov Cup)


Med venlig hilsen
Vodskov Idrætsforening
Ungdomsafdelingen


Evt. spørgsmål kan rettes til: vodskovcup@gmail.com.

Film fra Vodskov Cup 2012: http://www.youtube.com/watch?v=Ok9I2Lb12Rw

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Piger Mixed 5 350 Lørdag 4 0
U-9 Drenge Mixed 5 350 Søndag 24 0
U-12 Drenge A Mixed 7 400 Lørdag 4 0
U-12 Drenge B Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-15 Piger Mixed 9 400 Lørdag 0 0
U-15 Drenge Mixed 11 450 Søndag 0 0
U5 Mix Mixed 3 300 Lørdag 0 0
U-6 Drenge Mixed 3 300 Lørdag 18 0
U-6 Piger Mixed 3 300 Lørdag 3 0
U-7 Drenge Mixed 3 300 Søndag 11 0
U-7 Piger Mixed 3 300 Søndag 8 0
U-8 Drenge Mixed 5 350 Lørdag 10 0
U-9 Piger Mixed 5 350 Søndag 5 0
U-10 Piger Mixed 5 350 Lørdag 7 0
U-10 Drenge A Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Drenge B Mixed 7 400 Lørdag 6 0
U-11 Piger Mixed 7 400 Søndag 4 0
U-11 Drenge A Mixed 7 400 Søndag 2 0
U-11 Drenge B Mixed 7 400 Søndag 5 0
U-12 Piger Mixed 7 400 Lørdag 5 0
U-13 Piger Mixed 9 400 Lørdag 2 0
U13 Drenge Mixed 11 450 Søndag 2 0

Signetud teams

U-8 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GVL C GVL Løkken
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U-9 Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF (1) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF (2) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aaif 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aaif 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aaif 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Sulsted IF B Sulsted Idrætsforening
sif 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vestbjerg 1 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg 2 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Hjallerup Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Vaarst/Fjellerad Boldklub C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Vestbjerg 3 A Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

U-12 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aabybro IF U12 B Aabybro IF Logo Aabybro IF

U-12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U5 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løgstør 1 Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør 2 Løgstør IF Logo Løgstør IF
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vodskov IF 01 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF 02 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
IF Skjold Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Vodskov if u6 Vodskov IF Logo Vodskov IF
KFUM Real Madrid Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM Barcelona Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM Manchester united Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Cheftrænernes drenge Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
øbi C øbi
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Sulsted Sulsted IF Logo Sulsted IF
øbi 2 C Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening

U-6 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup if Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U-7 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NB1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Aabybro 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
U7 Drenge B Asaa B
Vaarst/Fjellerad Boldklub C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U-7 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
U7 Piger B Asaa B
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Sulsted 1 C Sulsted IF Logo Sulsted IF
Sulsted 2 C Sulsted IF Logo Sulsted IF

U-8 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SIF U8 Sulsted
øbi B øbi
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U-9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF
Vodskov IF 1 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF 2 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U-10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Hjallerup C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
U10 Piger A Asaa/Agersted
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U-10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
U10 Drenge Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
U10 Drenge Vodskov 2 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
VHG/GS Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
ØBI C øbi
U-10 Drenge B B Asaa/Agersted
SVIF SVIF

U-11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SVIF A Sulsted
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U-11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
de seje B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub

U-11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
U11-2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
torden og lyn C Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
bulder og brag C Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U-12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov 1 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aabybro IF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-13 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov A Vodskov IF Logo Vodskov IF

U13 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
U13 Drenge A Asaa/Agersted
VB A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - June 29 2014

Organisation
Vodskov IF
Place
Vodskov Stadion
Address
Vodskovvej 15
Postalcode
9310
City
Vodskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview