KB Cup 2014

 

 OBS:: VI MANGLER PIGEHOLD U10,U11,U12,U13 BÅDE NIVEAU A OG B/C....KOM FRISK I KAN NÅ TILMELDING ENDNU.....

KB Cup:
Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen, at byde velkommen til niveau opdelt indendørsstævne for klubhold. KB Cup afvikles under mottoet ” Fodbold er en leg”.

Præmier:
Der er fine præmier til alle spillere på de 3 bedst placerede hold i hver række.
Til og med U-10 er der medaljer til alle spillere.

Spilledage

Lørdag:

Drenge: U8,U9,U11
Piger:    U10, U11

Søndag:

Drenge: U10,U12,U13
Piger:    U12, U13


Spilleregler:
Der spilles efter FBUs indendørsregler, dog max 6 spillere pr. hold i alle rækker. U8 og U9 sog 7 spiller, da der spilles med 5 på banen.

Pris:
Pr. hold kr. 300,- som overføres til konto: 6864 0001070385 - venligst her oplys tilmeldings ID nr. fra stævner.dk

Ved mailtilmelding: husk at oplyse klub, hold, kontaktperson og tlf. nr.
 

Tilmelding senest d. 9. januar 2014, vi sender en mail på din tilmelding, og endelig bekræftelse når stævnegebyret er betalt.
Man er først tilmeldt når stævnegebyret er betalt, husk det er først til mølle ……
Tilmelding er bindende og stævnegebyret refunderes ikke i tilfælde af afbud.
 

Program:
Udsendes pr. mail  ca. 14 dage før stævnet, hvor i kan få oversigt over kampe, tidspunkter og puljeinddelinger.

Spørgsmål:
Vedrørende stævnet til KBCUP14@gmail.com eller
Grete Christensen tlf. 20808020


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Drenge Mixed 6 300 Lørdag 1 0
U8 Drenge Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U10 Drenge B Mixed 6 300 Søndag 6 0
U10 Drenge C Mixed 6 300 Søndag 7 0
U11 Drenge B Mixed 6 300 Lørdag 17 0
U11 Drenge C Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U11 Drenge A Mixed 6 300 Lørdag 7 0
U10 Drenge A Mixed 6 300 Søndag 4 0
U12 Drenge A Mixed 6 300 Søndag 4 0
U12 Drenge B Mixed 6 300 Søndag 9 0
U12 Drenge C Mixed 6 300 Søndag 5 0
U13 Drenge A Mixed 6 300 Søndag 5 0
U13 Drenge B Mixed 6 300 Søndag 8 0
U13 Drenge C Mixed 6 300 Søndag 0 0
U10 Pige A Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U10 Pige BC Mixed 6 300 Lørdag 7 0
U11 Pige A Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U11 Pige BC Mixed 6 300 Lørdag 7 0
U12 Pige A Mixed 6 300 Søndag 0 0
U12 Pige BC Mixed 6 300 Søndag 9 0
U13 Pige A Mixed 6 300 Søndag 4 0
U13 Pige BC Mixed 6 300 Søndag 8 0
U 8 Drenge A Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U 8 Drenge BC Mixed 7 300 Lørdag 5 0
U 9 Drenge A Mixed 7 300 Lørdag 4 0
U 9 Drenge BC Mixed 7 300 Lørdag 8 0

Signetud teams

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U10 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SSV Højfyn1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U11 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Wolf Pack Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI B2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI B1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF

U11 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KB 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI C1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
TPI C2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
tarup pårup if A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalby A Dalby IF Logo Dalby IF

U10 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U12 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aarup boldklub A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup 12 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Skovby GF C
Wolf Pack Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Boyz
Søhus Stige A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U13 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Otterup B Otterup B & IK
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Queens 04 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
SSV Højfyn SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhusstige B Søhusstige
De seje tøser C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

U11 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Pige BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Bk 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
holmens tøser Dalby IF Logo Dalby IF
Søhusstige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Munkebo Bk 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Pige BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Bk B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Skårup 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
holmens tøser B Dalby IF Logo Dalby IF
næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KR 70 B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U13 Pige A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFB A Tåsinge FB
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søhus/Stige 1 A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Pige BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Søhus/Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
KR 70 B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 8 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 8 Drenge BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
OKS2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Morud C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U 9 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Stjernerne A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 9 Drenge BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Team swap force B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - February 2 2014

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde hallerne
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
KB Cup 2014 map

Tournament overview