Sportigan Kolind Cup

Kolind/Perstrup IF inviterer til indendørs fodboldstævne i Kolind i weekenderne omkring uge 7 (vinterferien).

Sportigan Kolind er navnesponsor på stævnet og Djurslands Bank er præmiesponsor.

Tilmelding: Klik her

Holdgebyr skal betales/overføres til stævnets konto 7300 1109914 senest ved tilmeldingsfristens udløb.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Drenge Mixed 5 225 søndag 9/2 2 0
Oldboys over 40 år Mixed 7 400 søndag 16/2 0 0
Oldboys over 45 år Mixed 7 400 søndag 16/2 3 0
U13 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 0 0
U13 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 0 0
U15 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 0 0
U15 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 0 0
Damesenior (m.U18) Mixed 7 400 lørdag 15/2 1 0
U9 Drenge Mixed 7 300 søndag 9/2 1 0
U10 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 2 0
U10 Drenge Mixed 7 300 lørdag, 8/2 1 0
U11 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 0 0
U11 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 0 0
U12 Drenge Mixed 7 300 fredag 7/2 0 0
U12 Drenge Mixed 7 300 fredag 7/2 1 0
U13 Drenge Mixed 7 300 fredag 7/2 0 0
U13 Drenge Mixed 7 300 fredag 7/2 1 0
U14 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 0 0
U14 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 1 0
U15 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 0 0
U17 Drenge Mixed 7 300 søndag 16/2 1 0
U9 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 2 0
U10 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 5 0
U11 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 1 0
U12 Piger Mixed 7 300 lørdag 15/2 1 0
U18 Piger (m.senior) Mixed 7 300 lørdag 15/2 0 0
U9 Drenge Mixed 7 300 søndag 9/2 1 0
U15 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 0 0
Herresenior Mixed 7 400 fredag 14/2 1 0
U7 Drenge Mixed 5 225 søndag 9/2 0 0
U8 Drenge Mixed 7 300 søndag 9/2 2 0
U8 Drenge Mixed 7 300 søndag 9/2 3 0
U15 Drenge Mixed 7 300 lørdag 8/2 0 0
U6 Drenge Mixed 5 225 søndag 9/2 0 0

Signetud teams

U7 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club
HOG-U7 (Hold 1) Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG - U7 (Hold 2) Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Oldboys over 40 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 16/2

Teamname LVL Logo Club

Oldboys over 45 år 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 16/2

Teamname LVL Logo Club
Basserne Grenaa FC Logo Grenaa FC

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

Damesenior (m.U18) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club
Virup If C Virup IF Logo Virup IF

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag, 8/2

Teamname LVL Logo Club
Team Ebeltoft Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 7/2

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 7/2

Teamname LVL Logo Club
Mikkel's drenge B IF Mols Logo IF Mols

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 7/2

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 7/2

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 16/2

Teamname LVL Logo Club
Simon er på ferie Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club
Auning piger C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning piger 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
IFM 1 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IFM 2 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger (m.senior) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 15/2

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 14/2

Teamname LVL Logo Club
Fuglene A Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus

U7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club
Trif 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club
Mørke IF 1. B Mørke IF Logo Mørke IF
Mørke IF 2 C Mørke IF Logo Mørke IF
Trif 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 8/2

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 9/2

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - February 16 2014

Organisation
Kolind Pederstrup Idrætsforening
Place
Kolind Hallen
Address
Bugtrupvej 33
Postalcode
8560
City
Kolind
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sportigan Kolind Cup map

Tournament overview