ArdaghGlass Cup 2014

Kampprogram versioner
Version 2:
U11: Maler Mester Hans Larsen er udgået – ændret fra 9 til 8 hold
U12: Maler Mester Hans Larsen er indsat – ændret fra 5 til 6 hold, kamptid ændret til 7 min.
ALLE: Kampnumre er ændret for alle rækker.



Næstved IF Fodbold inviterer til


 Cup 2014
fredag d. 17. januar ♦ lørdag d. 18 januar ♦ søndag d. 19. januar

i Næstved Hallerne


Kom og få en god fodboldoplevelse og oplev den gode stemning i Næstved Hallerne.

Rækkerne er ikke niveauopdelt, men er der hold nok tilmeldt i en specifik række, vil vi inddele rækken i flere niveauer.
 
Husk derfor at angive det rigtige niveau for holdet ved tilmeldingen (A, B el. C).


Alle hold får mindst 4 kampe af 7 minutter.
 
Se invitationen her:
Invitation til ArdaghGlass Cup 2014

Præmier:
I rækkerne U7 til U9 er der præmier til alle spillerne.
I rækkerne U10 til U13 er der præmier til nr. 1, 2 og 3.
 
Tilmeldingsgebyr:
Alle rækker kr. 400,-

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget.
 
Indbetaling:
Tilmeldingsgebyret bedes indbetalt til
Reg. nr.: 6060
Kontonr.: 0005746332

Husk at påføre betalingen Holdnavn, Række og ID nr her fra Staevner.dk, så vi ved hvem betalingen kommer fra.



Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 (03) Mixed 6 400 Lørdag 11 0
U9 (05) Mixed 8 400 Lørdag 11 0
U8 (06) Mixed 8 400 Søndag 11 0
U7 (07) Mixed 8 400 Søndag 7 0
U10 (04) Mixed 6 400 Søndag 12 0
U12 (02) Mixed 6 400 Fredag aften 11 0
U13 (01) Mixed 6 400 Fredag aften 10 0

Signetud teams

U11 (03) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
CC Brun A Næstved IF Logo Næstved IF
Apto-it A Næstved IF Logo Næstved IF
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Basserne B Næstved IF Logo Næstved IF
Tingsted 1 A Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Maler Mester Hans Larsen B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U9 (05) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Dalby 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Sørbymagle C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Smølferne A Smølferne

U8 (06) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard 2 A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Dalby B

U7 (07) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Pernilles drenge B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Tåhylerne B
Hfc B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
hg 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 (04) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Suså 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
B 73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 hold 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Karen Volf B Næstved IF Logo Næstved IF
Den Grå Tornado
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karrebæk 1 B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Karrebæk 2 B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Uglerne B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U12 (02) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
sbi A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Sorø A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 A Næstved IF Logo Næstved IF
AMOS B HGIF AMOS

U13 (01) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team South A Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC 3 A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC 4 B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC 5 B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19 2014

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved Hallerne, Hal 2
Address
Rolighedsvej 20
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview