Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum

Brøndby IF arrangerer for syvende gang indendørsstævne i Brøndbyhallen for piger 8. – 9. marts 2014.


Vi spiller i følgende rækker:


U10 årgang 2004 og 2005
U12 årgang 2002 og 2003 A-B
U14 årgang 2000 og 2001 A-B-C
U16 årgang 1998 og 1999 B
U18 årgang 1996 og 1997 B

A-rækkerne er åbne for alle. B- og C-rækkerne er kun for hold, der ikke skal spille i bedste række i foråret 2014 eller ikke har spillet i bedste række i efteråret 2013.

• Der er plads til 8 hold i hver række og hvert hold er garanteret 5 kampe.
• 7 spillere på banen, 10 spillere må benyttes pr. hold.
• Der spilles efter DBU’s regler for 7-mandsfodbold med enkelte ændringer. Ingen dispensationer for alder.
• Flotte præmier til nr. 1-2-3. (10 spillere pr. hold.)
• Jubilæums T-shirt, sponsorgaver, vand og frugt til alle.
• Live resultater på nettet.

Tilmelding sker via www.staevner.dk. Vi ser frem til at modtage jeres tilmelding hurtigst muligt og senest 25. februar 2014.

Pris for deltagelse: 550 kr. pr. hold som indsættes på Brøndby IF’s konto i Arbejdernes Landsbank, konto 5326-0243777. Husk oplysninger om klubbens navn, kontaktperson og rækken, der tilmeldes i. Tilmeldingen gælder først, når indbetalingen er registreret.

Vi ser frem til stort fremmøde.

Med venlig hilsen

Helle Hansen
Pigeungdomsformand
Mobil +45 3138 2481
E-mail: heha@brondbyif.net
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Mixed 10 550 Søndag formiddag 15 0
U-12 Mixed 10 550 Lørdag formiddag 9 0
U-12 Mixed 10 550 Søndag formiddag 12 0
U-14 Mixed 10 550 Lørdag eftermiddag 7 0
U-14 Mixed 10 550 Lørdag eftermiddag 11 0
U-14 Mixed 10 550 Lørdag formiddag 5 0
U-16 Mixed 10 550 Søndag eftermiddag 10 0
U-18 Mixed 10 550 Søndag eftermiddag 3 0

Signetud teams

U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tøsserne C Dianalund IF Logo Dianalund IF
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ATI Fodboldpiger A
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Super 12 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93-HIK-Skjold A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
U12-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Anders Ællinger A Anders Ællinger
FC Lejre A FC Lejre Logo FC Lejre

U-12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De Grønne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Brøndby IF U12-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FA 2000 Nordic Stars B FA 2000 Logo FA 2000
Vindinge IF - Danbolig B Vindinge IF Logo Vindinge IF
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Genså B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Genså B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
AB Tårnby U12 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U14-1B A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Melby-Liseleje IF A Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U14-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby U15 piger B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ab tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Karise U13 piger B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Ringsted Damefodbold B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
BSV U-13 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Sundby U 13 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
solrød fc 1 B Solrød FC Logo Solrød FC

U-14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
U14-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Herstedøster IC - 1 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Herstedøster IC - 2 Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Hareskov IF U13 C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U-16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BS-72 BS-72-ALBERTSLUND
BS-72 BS-72-ALBERTSLUND
Brøndby IF U16-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
ABT's U15 piger A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
resturant parkhus 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
resturant parkhus 2 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
svølle C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U-18 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
U18 Tøzzerne Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby IF U18-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - March 9 2014

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Hallen
Address
Brøndby Stadion 10
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview