VFF Cup 2014

Viborg F.F. har hermed fornøjelsen at invitere til

VFF CUP 2014 i indefodbold.

Stævnet gennemføres i Finderuphøjhallen, der ligger i den Sydligevestlige del af Viborg.

I år har vi valgt at sætte begrænsninger på tilmeldingerne, således at der
er et max. antal hold pr. række. Når max. antal hold i en række er tilmeldt,
er der lukket for tilmeldinger. Altså først til mølle princippet.

Forventede spilletidspunkter:
FRE 24/01: Kl. 1700-2200: U-17 Drenge
LØR 25/01: Kl. 0800-2200: U-14 Drenge
FRE 31/01: Kl. 1700-2200: U-15 Drenge
LØR 01/02: Kl. 0800-2200: Se tilmeldingsskema
SØN 02/02:Kl. 0800-2100: Se tilmeldingsskema
Stævneledelsen tager sig forbehold for at flytte en række fra LØR til SØN eller omvendt.

Der vil være præmier til alle spillerne i U-6 til U-12, samt til mindst nr. 1 og 2 i de øvrige rækker.
Alle hold garanteres mindst 4 kampe, såfremt der er mere end 4 hold. Og ved mere end én pulje går alle hold videre fra indledende runde. Spilletid: Der spilles 8 min pr. kamp.
Der spilles på små baner i U-6 & U-7

Jævnbyrdighed.
Det tilstræbes at gøre puljerne så jævnbyrdige som overhovedet muligt, så tilmeld venligst holdene i de rækker, I mener de virkelig hører til.

Spillerantal på holdene.
U-6, U-7, U-8 og U-9 max 7 spillere pr. hold.
Fra U-10 og til U-15 max. 6 spillere pr. hold.

Ved for få tilmeldte hold i en række, kan rækker udgå eller sammenlægges.

Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

Sidste frist for tilmelding torsdag den 06. januar 2014.

Forventet udsendelse af kampprogram senest torsdag den 16. januar 2014.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-17 Drenge Mixed 6 350 12 0
U-17 Drenge Mixed 6 350 0 0
U-17 Drenge Mixed 6 350 0 0
U-15 Drenge Mixed 6 350 2 0
U-15 Drenge Mixed 6 350 2 0
U-15 Drenge Mixed 6 350 0 0
U-14 Drenge Mixed 6 350 2 0
U-14 Drenge Mixed 6 350 0 0
U-14 Drenge Mixed 6 350 1 0
U-13 Drenge Mixed 6 300 1 0
U-13 Drenge Mixed 6 300 5 0
U-13 Drenge Mixed 6 300 0 0
U-12 Drenge Mixed 6 300 0 0
U-12 Drenge Mixed 6 300 4 0
U-12 Drenge Mixed 6 300 0 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 1 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 5 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 1 0
U-11 Piger Mixed 6 300 2 0
U-11 Piger Mixed 6 300 3 0
U-11 Piger Mixed 6 300 1 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 2 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 3 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 2 0
U-10 Piger Mixed 6 300 0 0
U-9 Drenge Mixed 7 300 9 0
U-9 Piger Mixed 7 300 0 0
U-8 Drenge Mixed 7 300 9 0
U-8 Piger Mixed 7 300 0 0
U-7 Drenge Mixed 7 275 20 0
U-7 Piger Mixed 7 275 0 0
U-6 Drenge Mixed 7 275 2 0

Signetud teams

U-17 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 1,5 A Viborg FF Logo Viborg FF
FC Bromance A
Roeknoldene B Ans IF Logo Ans IF
Kick og co B Ans IF Logo Ans IF
Skovgård Gårdbutik silkeborg A
PFU 1 A PFU05 Logo PFU05
PFU 2 A PFU05 Logo PFU05
Supreme Team A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Vi er Topholt A Viborg FF Logo Viborg FF
UJS BILER A

U-17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Flaphovederne A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF Viborg FF Logo Viborg FF
Valsgård Beast B

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 1,5 A Viborg FF Logo Viborg FF

U-14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U-13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Teletopies Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-13 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Shine B Eastside
VFF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 Viborg FF Logo Viborg FF

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF A Viborg FF Logo Viborg FF

U-11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BT SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U-11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OGF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
BT Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U-11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Spjald B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OGF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF

U-10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Knud ´s Drenge Hvam IF
MK Huse A Overlund GF Logo Overlund GF

U-10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U-10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 3 Viborg FF Logo Viborg FF
OGF 1 Overlund GF Logo Overlund GF

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Åbyhøj Drenge Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
VFF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 3 Viborg FF Logo Viborg FF
OGF 1 Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 2 Overlund GF Logo Overlund GF
Sødaldrengene TVS

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Tåfiserne B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Fluif 1 FLUIF Logo FLUIF
VFF1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF3 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 4 Viborg FF Logo Viborg FF
Skive IK 1 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK2 Skive IK Logo Skive IK
Studstrup Studstrup IF

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 Drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT/SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund 1 Overlund GF Logo Overlund GF
VFF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 3 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 4 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 5 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 6 Viborg FF Logo Viborg FF
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Nørager IF B Nørager IF
Åkjær Ungerne A
Åkjær Ungerne B
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
U7 drenge.1. B IF Alliancen Logo IF Alliancen
U7 drenge.2. B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U-7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 Viborg FF Logo Viborg FF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
January 24 - February 2 2014

Organisation
Viborg FF
Place
Finderuphøjhallen i Viborg
Address
Spættevej 4
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview