Simon Kjær/Diadora Cup

Kun C-hold niveau:

Drenge: 4-5 mands

  • Fre: 5. kl.
  • Lør: 2. kl. (venteliste)
  • Lør: 3. kl (venteliste)
  • Lør: 4. kl (venteliste)
  • Søn: 1. kl. (venteliste)

Drenge 3-bold:

  • Søn: U6
  • Søn: 0. kl.

Piger: 4-mands

  • 3-4. kl. (venteliste)

Præmier:

Der er erindringsmedaljer til alle U6-2. kl. spillere og præmieposer til alle hold. Medaljer og præmier til de bedst placeret hold i alle rækker.

Tid: 21-23. feb.

Sted: Lundhallen, Skolevej 5, 8700 Horsens

Pris pr. hold: kr. 375,00

Sidste frist for tilmelding: 31. jan

Tilmelding via DGI Foreningsportalen eller mail til peter.kristensen@dgi.dk med tydelig angivelse af antal hold, rækker og klub. Afregning sker direkte til klubkasserer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
5. kl. - U12 Mixed 7 375 Fredag eftermiddag/aften 4 0
4. kl. - U11 Mixed 7 375 Lørdag eftermiddag/aften 2 0
3. kl. - U10 Mixed 7 375 Lørdag for-/eftermiddag 4 1
2. kl. - U9 Mixed 8 375 Lørdag formiddag 9 2
1. kl. - U8 Mixed 8 375 Søndag for-/eftermiddag 6 1
0. kl. - U7 3-bold Mixed 6 375 Søndag formiddag 2 0
U6 - 3-bold Mixed 6 375 Søndag formiddag 1 0
3-4. kl. - U10-11 Mixed 7 375 Søndag eftermiddag 8 1

Signetud teams

5. kl. - U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Jerne IF C Jerne IF Logo Jerne IF
Brædstrup IF 1 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

4. kl. - U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
TJ Camper C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

3. kl. - U10 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
TIF/ØB 3 C Tørring IF Logo Tørring IF

2. kl. - U9 4 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
horsens freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tørring C Tørring IF Logo Tørring IF
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

1. kl. - U8 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Ronaldo drengene C Give Fremad Logo Give Fremad
Messi drengene C Give Fremad Logo Give Fremad
Bolddriblerne Hedensted IF Logo Hedensted IF

0. kl. - U7 3-bold 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Søvind GIF C Søvind GIF Logo Søvind GIF
Højen G&U C

U6 - 3-bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

3-4. kl. - U10-11 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Stensballe C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lund pigerne C Lund IF Logo Lund IF
Hatting-Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
IF Midtdjurs C IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - February 23 2014

Organisation
Lund IF
Place
Lundhallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview