Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014

Invitation til Brøndby Micro Cup 2014

Brøndbyernes I.F. inviterer til indestævnet Brøndby Micro Cup 2014 for drenge og piger.

Stævnet afholdes i weekenden d. 1. & 2. februar 2014.

 

Der vil være jubilæums T-shirts, sponsorgaver, vand og frugt til alle.
Der vil derudover være præmier til alle.

 

Der spilles i følgende rækker:
Piger: U7, U9-A, U9-B Drenge: U7, U8 og U9 i rækker A, B og C

Puljerne består af 5 hold, således at alle hold får 4 kampe. Der spilles IKKE med finalerunder.

 

Lørdag, d. 1. februar spiller følgende rækker:

Drenge: U9-A, U9-B og U9-C Piger: U7, U9-A, U9-B

I U9 må der benyttes 7 spillere, hvoraf 4 er på banen samtidigt.
Målmanden må parere. Der er flydende udskiftning.

U7 piger spiller med 7 spillere, hvoraf 5 er på banen samtidigt.
Af spillerne skal én være målmand, som må tage med hænder.

 

Søndag, d. 2. februar spiller følgende rækker:

Drenge: U8-A, U8-B og U8-C, samt U7-A, U7-B, U7-C

Der må benyttes 7 spillere, hvoraf 5 er på banen samtidigt.
Af spillerne skal én være målmand, som må tage med hænder.

 

Har I spørgsmål, så skriv til microcup@brondbyif.net.

Sidste frist for tilmelding og betaling er søndag d. 19. januar 2014.
Holdgebyret er 450,- kr. og skal indbetales til Arbejdernes Landsbank Konto Nr. 5326 – 0243777.

Husk oplysninger om klubbens navn samt rækken, der tilmeldes i.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Drenge Mixed 7 450 24 0
U-7 Drenge Mixed 7 450 29 0
U-7 Drenge Mixed 7 450 0 0
U9 Piger Mixed 7 450 0 0
U9 Piger Mixed 7 450 7 0
U-7 Piger Mixed 7 450 11 0
U-8 Drenge Mixed 7 450 21 0
U-8 Drenge Mixed 7 450 34 4
U-8 Drenge Mixed 7 450 19 2
U-9 Drenge Mixed 7 450 9 0
U-9 Drenge Mixed 7 450 18 0
U-9 Drenge Mixed 7 450 10 0

Signetud teams

U-7 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tottenham FC A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Albertslund if A Albertslund IF Logo Albertslund IF
bjørnebanden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B82 Virum A B82 Virum Logo B82 Virum
Rishøj Boldklub (A) A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Mk fodbold A Mk fodbold
Virum-Sorgenfri Boldklub B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BIF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
The Vikings A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
06-gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum 2 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U-7 Drenge 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fix-1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FA 2000 -1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 3 B FA 2000 Logo FA 2000
ninja drengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B82 Virum B B82 Virum Logo B82 Virum
Espergærde B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Rishøj Boldklub (B) B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
AB Tårnby Sort B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby vest 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Pernilles Drenge B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fb-sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BIF 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 5 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
G.S.I B Gørløse SI Logo Gørløse SI
Haslevs drenge B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AB Tårnby vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fælleparkens Fantomer B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skovshoved 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Greve Fodbold Hold F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Virums drenge B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B93 3 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby U8 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hornbæk Supergirls B
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF

U-7 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK U7 Piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brøndby Gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Blå Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fk 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FB Piger 07 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
bisserne C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Tøserne7 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
De sejeste piger C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hornbæk Dreamgirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U-8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BIF blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KFUM A A KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
brede if u8-ab A Brede IF Logo Brede IF
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
GVI A A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI B A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fremad Valby Rød A Fremad Valby Logo Fremad Valby
OB - "Team Barca" A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB - "Team Real" A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB - "Team Bayern" A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Sundby Boldklub A1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U-8 Drenge 24 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
skjolderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
aik 65 sort B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Pandaerne B Vanløse IF Logo Vanløse IF
BIF gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Frederikssund FB RØD B Frederikssund IK Logo Frederikssund IK
Frederikssund FB BLÅ B Frederikssund IK Logo Frederikssund IK
Løvebanden 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Sgif B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Jægersborg Sort B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B93-1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Jægersborg Grøn B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
BKF 1 B BK Favoritten
OB - "Team Chelsea" B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB - "Team Man Utd." C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Dalby B

U-8 Drenge 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
VIF2006 C Veksø IF Logo Veksø IF
aik 65 gul C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC Lejre 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
BRIF C Buerup-Reerslev
brede if u8-c C Brede IF Logo Brede IF
Farum Boldklub C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby U8-3 Gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U8-3 Blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93-2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NFC 1 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
De hvide pandaer C Vanløse IF Logo Vanløse IF
BKF 2 C BK Favoritten

U-9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
VSB 2005A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Brøndby U9-1 Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U9-1 Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U9-1 Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-9 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
SGIF Hvid B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Grøn B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
skårup if B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Turbo Drengene B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Turbo Drengene B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Leos drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BKF 1 B BK Favoritten
TGB Fræserne B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
AB Tårnby Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Blå B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby IF U9-2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U9-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
sb50 1 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold

U-9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
bs C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndby 3 gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KIFs grønne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Portugal drengene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
sb50 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - February 2 2014

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Hallen
Address
Brøndby Stadion 10
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview