Elgården Cup

Stævnets afvikling
•For at opnå jævnbyrdige kampe er stævnet kun forbeholdt B&C hold.
•Herfor modtages ingen tilmelding fra hold, der deltager i JBU´s A-rækker, men kun B & evt. C rækker.
•Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
•Ved for få tilmeldte hold kan nogle af de ældste årgange blive slået sammen.
•Vi forventer, at alle hold spiller mindst 3 kampe.
•Et hold består af indtil 7 spillere.
•Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
•Der spilles med løbende tid.
 

Spilletid

8 minutter for alle rækker.

Spilleregler m.m.
•Der spilles efter JBU´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere hold.
•Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker.
•Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:

1. Indbyrdes opgør.
2. Flest scorede mål.
3. Færrest mål gået ind.
4. Differencen mellem scorede mål og mål gået ind.
5. Bedst af 3 straffespark.


Tilmelding
Senest tilmelding er lørdag, den 4. januar 2014 på www.staevner.dk - se link herunder:

Link er her: http://staevner.dk/staevne/7528/elgaarden-cup.aspx

Præmier

Alle rækker:
 1. plads - Guldmedaljer til hele holdet 

 2. plads - Is til hele holdet
 
Pris
Tilmeldingsgebyret udgør kr. 100,00 pr. hold.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge Mixed 7 100 Lørdag middag/eftermiddag 0 0
U14 Drenge Mixed 7 100 Lørdag eftermiddag 0 0
U15 Drenge Mixed 7 100 Lørdag eftermiddag 0 0
U11 Piger Mixed 7 100 Søndag formiddag 1 0
U10 Drenge Mixed 7 100 Lørdag formiddag 2 0
U11 Drenge Mixed 7 100 Lørdag formiddag 1 0
U12 Piger Mixed 7 100 Søndag formiddag 0 0
U13 Piger Mixed 7 100 Søndag formiddag 0 0
U14 Piger Mixed 7 100 Søndag middag/eftermiddag 1 0
U15 Piger Mixed 7 100 Søndag eftermiddag 1 0
U12 Drenge Mixed 7 100 Lørdag formiddag/middag 0 0

Signetud teams

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Saltum IF B Saltum IF Logo Saltum IF

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Saltum IF B Saltum IF Logo Saltum IF
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Saltum IF B Saltum IF Logo Saltum IF

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Birkelse IF B Birkelse IF Logo Birkelse IF

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Birkelse IF B Birkelse IF Logo Birkelse IF

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - January 12 2014

Organisation
Saltum IF
Place
Nolshallen
Address
Nolsvej 1
Postalcode
9493
City
Saltum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview