Korskilde cup 2014

 Korskilde Cup 2014

 

Korskilde Cup afholdes den 21.-22. og 23. februar 2014 i Fladsåhallen i Mogenstrup og Korskildehallen i Brøderup.
Stævnet er for U5 til U17, både piger og drenge.
Det forventes at U15-U17 spiller den 21.februar, samt U5-U8 spiller lørdag. Endeligt kampprogram udgives senest 13/2.

U5 til U7 spiller på halvbane. Medalje til alle. Maks 6 spillere
U8-U9 medalje til alle. Maks 7 spillere
U10-U14 1. og 2. og 3.pladsen modtager statuetter. Maks 6 spillere
U15-U17 1. og 2.pladsen modtager pengepræmier. Maks 6 spillere

Der spilles efter DBUs regler. Kampene afvikles kontinuerlig, og uret kører hele tiden. Kort pause ved præmieoverrækkelse.

 

Priser: U5-U14 350 kr. pr. hold
U15-U17 500 kr. pr. hold

 

Tilmelding senest 8.2.2014 via staevner.dk. Puljen oprettes ved 4 tilmeldte hold. Ved tilmelding over 16 hold oprettes venteliste.
Tilmelding er først gyldig når der er indbetalt kr.350/500 på konto 0059-4590004869

 


Kontaktoplysninger:
May-Britt Jonasson tlf. 23302822
Tommy Jonasson tlf. 24964478
Mail: toften66@gmail.com


ADRESSER TIL HALLERNE:
Fladsåhallen 
Mogenstrup parkvej 10 
Mogenstrup 
4700 Næstved 4733 
 

Korskildehallen

Brøderupvej 2A

4733 Tappernøje

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 0 0
U6 Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 11 0
U7 Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 11 0
U8 Mixed 7 350,0 Lørdag 22/2 18 0
U9 Mixed 7 350,0 søndag 23/2 14 0
U10 Mixed 6 350,0 søndag 23/2 24 3
U11 Mixed 6 350,0 søndag 23/2 15 0
U12 Mixed 6 350,0 Lørdag den 22/2 16 0
U13 Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 11 0
U14 Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 17 0
U15 Mixed 6 500,0 Fredag den 21/2 10 0
U16 Mixed 6 500,0 Fredag den 21/2 0 0
U17 Mixed 6 500,0 Fredag den 21/2 6 0
U5 piger Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 0 0
U6 piger Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 0 0
U7 piger Mixed 6 350,0 Lørdag 22/2 16 0
U8 piger Mixed 7 350,0 Lørdag 22/2 0 0
U9 piger Mixed 7 350,0 søndag 23/2 12 0
U10 piger Mixed 6 350,0 søndag 23/2 10 0
U11 piger Mixed 6 350,0 søndag 23/2 11 1
U12 piger Mixed 6 350,0 søndag 23/2 14 0
U13 piger Mixed 6 350,0 Søndag den 23/2 6 0
U14 piger Mixed 6 350,0 Søndag den 23/2 1 0
U17 piger Mixed 6 500,0 Fredag 21/2 0 0
U15 piger Mixed 6 500,0 Fredag 21/2 0 0
U16 piger Mixed 6 500,0 Fredag 21/2 9 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk sydsjælland 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Pernilles Drenge B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Pernilles Drenge B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rønnede 1 B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Rønnede 2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Fb-07-rød Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club
Messis drenge FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ibrahimovics drenge FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rønnede if C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Toksværd olstrup fodbold B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Skælskørdrengene B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve E - Anders Larsen ApS B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FK 05 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U10 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
HFC Blå Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Hvid Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Grøn Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FK Sydsjælland 05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Karen Volf A Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Den Grå Tornado
karrebæk if B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Holmegaardfodbold 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaardfodbold 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
TOF 1 Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF 2 Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
fk10 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
LA Ulvene B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
suså 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
suså 2 Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Apto IT B Apto It
HG Landshold A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Baaavl

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 22/2

Teamname LVL Logo Club
OnlySports, Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
TEAM HIGH TECH
Repair-Shoppen B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Maler Mester Hans Larsen B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Nykøbing if B Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
Toms Drenge C B. Frem
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
JP s Drenge Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
JP Textiltryk B

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club
Nyråd 1 A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
liverpool B
FK05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Karise pigerne A Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Team Sourcroud B
FC Smørrebrød Smørrum

U14 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club
ørslev 1 A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ørslev 2 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Køge FC C Køge FC Logo Køge FC
Endeslev Vråby IF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
EVIF / Hellested 2 C EVIF / Hellested 2
Oles drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
maribo blå A Maribo BK Logo Maribo BK
maribo grøn B Maribo BK Logo Maribo BK
GN Belysning C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
RAACO A Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Faxe ladeplads 1 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe ladeplads 2 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Skippers Drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 21/2

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 3 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Faxe 1 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Bonderøvene A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
H.G.B 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
H.G.B 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
H.G.B 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
KF1 KF 1

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 21/2

Teamname LVL Logo Club

U17 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 21/2

Teamname LVL Logo Club
Klausheidemand.dk
FHF Zumbaboys B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Team Yoga B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Præstødrengene
Brolægger Bo Kepps Drenge B

U5 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22/2

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
Fk05 a B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge Pige FC C Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Holmegård C holmegård glasværk boldklub
Fk05 b C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svogerslev hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hornbæk Supergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Rishøj boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U10 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
Fk05 a FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Køge Pige FC Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
Holmegård B holmegård glasværk boldklub
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
NFC B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Fk 05 b C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U11 piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hvidovre B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Herlufsholm 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
fc multi B
Rønnede C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U12 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 23/2

Teamname LVL Logo Club
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Fk 051 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Suså 1 og Suså 2 C Suså IF
Suså 2 Suså if
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Rønnede tøserne C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Rønnede pigerne C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Svogerslev pigerne B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HG Tøserne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Pigerne C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
løverne fra Høng C HG/LIF

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23/2

Teamname LVL Logo Club
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Karise 2 B
Apto IT B Apto IT
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23/2

Teamname LVL Logo Club
Rønnede pigerne B Rønnede IF Logo Rønnede IF

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 21/2

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 21/2

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 21/2

Teamname LVL Logo Club
Murermester Jacob Vincentz B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Murermester Jacob Vincentz B
LBI 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
PSV Sydsjælland 1 PSV Sydsjælland
PSV Sydsjælland 2 PSV Sydsjælland
Holmegaard 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - February 23 2014

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Fladsåhallen
Address
Mogenstrup Parkvej 10a
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview