Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne

Brøndbyernes I.F. inviterer til udendørs stævne for årgang 2004, 2003, 2002 og 2001.
Stævnet afholdes i weekenden d. 8. & 9. marts 2014.

 

Lørdag, d. 8. marts spilles der 7-mands i følgende rækker:


U10-B og U10-C, samt U11-B og U11-C
Der må benyttes 10 spillere pr. hold. Der henstilles til, at de bedste hold ikke tilmelder sig.

 

Søndag, d. 9. marts spilles der 9-mands i følgende rækker:


U12-B og U12-C, samt U13-B og U13-C
Der må benyttes 12 spillere pr. hold. Der henstilles til, at de bedste hold ikke tilmelder sig.
Kampene afvikles på vores kunstbaner.

Fælles for begge dage er, at der vil være en jubilæums T-shirt samt præmier eller pokaler/statuetter til alle deltagende spillere.


Tilmelding:

Sidste frist for tilmelding og betaling er søndag d. 23. februar 2014.
Holdgebyret er 450,- kr. i U10 og U11 rækkerne (7-mands),
500,- kr. i U12 og U13 rækkerne (9-mands).

Beløbet skal indbetales på: Arbejdernes Landsbank Konto Nr. 5326 – 0243777.

Husk oplysninger om klubbens navn, samt rækken der tilmeldes i.


Spørgsmål vedrørende stævnet kan rettes til Mette Rolf-Larsen via mero@brondbyif.net

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 10 450 Lørdag 9 0
U11 Mixed 10 450 Lørdag 9 0
U10 Mixed 10 450 Lørdag 9 0
U11 Mixed 10 450 Lørdag 5 0
U12 Mixed 12 500 Søndag 14 0
U12 Mixed 12 500 Søndag 9 0
U13 Mixed 12 500 Søndag 10 0
U13 Mixed 12 500 Lørdag 16 0

Signetud teams

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
U10-B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BIF3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Kastrup Blå B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
kværkeby If B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Huscompagniet B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Brøndby-4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dalum1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bk Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB Tårnby Birgitte B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby If 2004-5 U10 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Køge BK 4 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
VSB-U10-C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Nykøbing if C Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Greve U10-4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby5 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Skjold 1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brøndby-6 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vibys seje drenge B Viby Sj. IF
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Måløv BK B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Kirke Hyllinge B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KFUM03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Jernløse Superstar B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Skjold B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved 3 B Næstved IF Logo Næstved IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Måløv BK C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Avarta´s drenge C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skjold C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skovvejens skræk C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Bk Frem 3 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Næstved 4 C Næstved IF Logo Næstved IF

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
SIF2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
FB 2001-2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC C Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ringsted drengene C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FREM B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brøndby U13-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kirke Hyllinge B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
SIF1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FB 2001-1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - March 9 2014

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Stadion, Kunstbanerne
Address
Brøndby Stadion
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview