B1913 CUP

 

B1913 CUP

Medaljestævne
B1913 indestævne for de yngste afholdes d. 7-9 februar 2014

U8 til U12 drenge A -og B-niveau U10 til U12 pige A -og B-niveau

Der er medaljer til alle spillere.
Spilledage er afstemt med DBU Fyns indestævne, så der ikke er sammenfald..

Pris kr. 250 for deltagelse per hold.
Beløbet indbetales ved tilmelding på kontonr. 9219 4566950710 med angivelse af hold og klub.
Ved for få tilmeldte hold i en årgang, kan to årgange evt. sammenlægges.
Spørgsmål til stævnet kan rettes til stævneleder Peter Schousboe, ungdom@b1913.dk, tlf. 28500207

Dit hold er først tilmeldt, når B1913 har modtaget betalingen.
Tilmeldingen er bindende fra udløb af tilmeldingsfristen, som er fredag d.31 januar, 2014. Ret til ændringer i program forbeholdes.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 8 Fredag kl.16.30 13 0
U10 Mixed 6 Søndag 8 0
U8 Mixed 8 Lørdag kl. 9.30 10 0
U11 Mixed 6 Søndag 12 0
U12 Mixed 6 Fredag ca kl. 19 8 0
U8 Mixed 8 0 0
U9 Mixed 8 0 0
U10 Mixed 6 Lørdag 8 0
U11 Mixed 6 Søndag 9 0
U12 Mixed 6 Fredag 3 0

Signetud teams

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl.16.30

Teamname LVL Logo Club
BIF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B.67 B B.67 Logo B.67
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Gutterne ( skeby ) B Skeby
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B1913-2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B1913 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Højby S & G B
Blade Treatment B
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Gutterne B Skeby
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Vikingerne Dalum IF Logo Dalum IF
BRENDERUP B Brenderup IF Logo Brenderup IF
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
AFC B Assens FC Logo Assens FC
Nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
AFC 2 B Assens FC Logo Assens FC
VSF B-team B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
B1913 X A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 Y C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
KFUM A KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca kl. 19

Teamname LVL Logo Club
Brille B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Aarup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Strib IF 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 B Strib IF Logo Strib IF
Løjt IF U9 B Løjt IF Logo Løjt IF
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub Lunderskov
Strib IF U10 B Strib IF Logo Strib IF
holmens tøser B Dalby IF Logo Dalby IF
Egebjerg B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
Kerteminde Boldklub B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - February 9 2014

Organisation
Boldklubben 1913
Place
B 1913
Address
Campusvej 55
Postalcode
5230
City
Odense M
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
B1913 CUP map

Tournament overview