AB Tårnby Pige Cup 2014

Invitation til AB Tårnby Pige Cup 2014

Pigestævne den 21. juni 2014

 

 AB Tårnby har hermed fornøjelsen at invitere til den 2. udgave af et rent pigefodboldstævne på Vest Amager.

 

AB Tårnby har nogle fantastiske baner på Vest Amager, som er perfekte til afholdelse af et superstævne. Vi har tid og plads til at få afviklet nogle rigtig gode kampe og håber I vil være med til at fastholde en tradition på Vest Amager.

 

AB Tårnby lægger stor vægt både på det sportslige og det sociale. Tidspunktet for stævnet er valgt ud fra det giver en god mulighed for at slutte en lang sæson med en god oplevelse men også en mulighed for at byde evt. oprykkere velkommen til kommende sæson.

 

Vores mål er, at vores deltagere skal opleve:

• Kampe nok til alle (Alle hold er garanteret mindst 5 kampe)
• Punktlighed
• God stemning og fairplay
• Plads til alle

 

I pauserne mellem kampene, vil der være mulighed for at spise og drikke i vores cafeteria eller i boderne ved banerne.

 

Det bliver en fantastisk weekend med masser af fodbold og kammeratligt samvær. Vi håber rigtig mange vil deltage i AB Tårnby Pige Cup 2014 og bruge denne dag på at slutte af for sæsonen inden sommerferien.

 

Turneringsform:

Stævnet gennemføres efter DBU Københavns turneringsreglement og kan tilmeldes i A og B rækker.

 

AB Tårnby lægger vægt på, at de deltagende hold, møder hold på samme niveau, i tilfælde af for få hold i en række (A og B) forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen.

 

Deltagergebyr skal indbetales på Arbejdernes Landsbank reg.nr. 5325, konto nr. 0506952 - HUSK at anføre klubnavn, årgang samt række A eller B.

 

Sidste tilmeldingsfrist er: 19. maj 2014

Tilmelding sker til taarnby@sport.dk eller via staevner.dk.

Spørgsmål til stævnet kan rettes til Tommy Lund; mailadresse tl.n@live.dk eller på mobil 2962 7689.

 

Vel mødt – vi glæder os alle til at byde jer hjertelig velkommen!

 

Fodboldhilsner

 

AB Tårnbys Pige- og Dameafdeling

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Mixed 5 350 Lørdag 1 0
U-9 Mixed 5 350 Lørdag 1 0
U-11 Mixed 7 350 Lørdag 4 0
U-11 Mixed 7 350 Lørdag 2 0
U-13 Mixed 9 450 Lørdag 3 0
U-13 Mixed 9 450 Lørdag 5 0
U-15 Mixed 11 550 Lørdag 2 0
U-15 Mixed 11 550 Lørdag 8 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag 10 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag 5 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FREMAD VALBY U9 A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby U9 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Stjerneskud A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ab Tårnby U11 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FC Damsø A FC Damsø Logo FC Damsø
Hvidovre A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U-13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sundby 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
ABTÅRNBY 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
BSV/Holte B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
ABTÅRNBY 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U-15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB - Piger A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
U15 piger a A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Guldpigerne A Tårnby FF Logo Tårnby FF
solrød fc 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
ABT U15 piger A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Ab Tårnby pigerne A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Ejby IF 68 A Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
B93 sort A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ab tårnby pigerne 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B93 Hvid C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 21 2014

Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
Vestamager Idrætsanlæg
Address
Ugandavej 105
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview