Ulbjerg IF Cup 2015

 

ULBJERG CUP 2015

Ulbjerg IF inviterer til Ulbjerg CUP 2015 i weekenden 9. - 11. januar 2015. Hovedprogrammet afvikles i Skals Hallen, Kærvej 9. Skals. Der tilbydes kampe i de fleste rækker for både piger og drenge (kvinder og herrer).

Niveauet i ungdomsrækkerne fra U10 og ældre er B & C.

Præmie i herresenior

 1. præmie 5.000 kr.

Der kæmpes endvidere om grandprix point

http://www.ulbjergif.ulbjerg-landsby.dk/ulbjerg-cup-2014.html

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 drenge/piger Mixed 5 200 Lørdag formiddag Ulbjerg 2 0
U7 drenge/piger Mixed 5 200 Lørdag formiddag Ulbjerg 1 0
U13 drenge Mixed 6 300 Lørdag 1 0
U9 drenge Mixed 5 250 Lørdag formiddag 1 0
U10 drenge Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U11 drenge Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U12 drenge Mixed 6 300 Lørdag 5 0
U8 drenge/piger Mixed 5 200 Lørdag formiddag Ulberg 6 0
U14 drenge Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U15 drenge Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U17 drenge Mixed 6 300 Lørdag 3 0
U10 piger Mixed 6 250 Lørdag 0 0
U11 piger Mixed 6 300 Lørdag 1 0
U12 piger Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U13 piger Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U15 piger Mixed 6 350 Lørdag 2 0
U18 piger Mixed 6 400 Lørdag/Søndag 0 0
Herre senior Mixed 6 500 Søndag 5 0
Old Boys Mixed 6 400 Fredag 0 0
Super Veteran => 48 Mixed 6 400 Fredag 3 0
Dame senior Mixed 6 400 Søndag 3 0

Signetud teams

U6 drenge/piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag Ulbjerg

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U7 drenge/piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag Ulbjerg

Teamname LVL Logo Club
klejtrup drengene B klejtrup boldklub

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G & IF C Løgstrup G & IF

U9 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Aars IK 2 Aars IK Logo Aars IK

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Byens Bedste Hold Foulum IF

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Løgstrup IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8 drenge/piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag Ulberg

Teamname LVL Logo Club
Viborg Nørremarken 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 4 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
FUIK 1 tøserne C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 tøserne C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
F-sport
Roslev IK B Roslev IK Logo Roslev IK

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De lyserøde fra SUB C SUB 88 Logo SUB 88
De lilla fra SUB C SUB 88 Logo SUB 88

U17 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Slothys B
Partner biler 1 B SUB 88 Logo SUB 88
Partner Biler 1 B SUB 88 Logo SUB 88

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
bmk90 C BMK 90 Logo BMK 90

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88

U15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Sub 88 C SUB 88 Logo SUB 88

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

Herre senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sif fodbold B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Sportigan Viborg
IK Frem B Sønderup/Suldrup IK Frem

Old Boys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Super Veteran => 48 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Balle A
VPPP A

Dame senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Reunion A
Frederiks B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Hbi B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - January 11 2015

Organisation
Ulbjerg Idrætsforening
Place
Skals Hallen
Address
Kærvej 11
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview