VB Pige Cup

VB Pige Cup 2014

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer efter premieren i 2012 nu for tredje gang til endags pigebreddestævne for rækkerne U-8 til U-15 lørdag d. 28. juni 2014 med afvikling i VB Parken.
VB Pige Cup afvikles ud fra følgende koncept:

- Udelukkende pigebreddestævne, dvs. uden deltagelse af M-hold
- U-8, U-9 samt U-10 5 mands (max 8 spillere) / 2 x 10 min.
- U-11 samt U-12 7 mands (max 10 spillere) / 2 x 15 min.
- U-13 7–mands (max 10 spillere) samt 9-mands (max 12 spillere)/ 2 x 15 min.
- U-15 7- mands (max. 10 spillere) samt 11-mands (max 14 spillere)/ 2 x 20 min.
(Spilletiden kan tilrettes antal tilmeldte hold)
- I samtlige rækker går holdene videre til A- og B-slutspil. Vi beder af hensyn til seedning holdene ved tilmelding angive styrke (A eller B)
- Hvert hold garanteres min. 3 kampe
- T-shirt som erindringsgave til alle deltagere (str. bestilles v. tilmelding, 8-10, 12-14, S, M, L)
- Medaljer til samtlige U-8, U-9 og U-10 spillere samt personlige præmier til vinderne i A og B
- Deltagerpris: 5- og 7-mands 500,- kr./hold. 9- og 11-mands 600,-/hold
- Frokostpakke (sportsbolle, frugt og vand): 40,- kr. kan bestilles ved tilmelding

Velkommen til en dejlig dag i VB Parken med fokus på gode fodboldkampe, masser af samvær og en god afslutning på jeres 2013-2014 sæson.

Tilmelding via Staevner.dk el. til Ole Kristensen, kristensenVB@stofanet.dk med betegnelse af antal hold, årgang, niveau (A el. B), kontaktperson/mobil samt evt. antal frokostpakker.
Tilmeldingsfrist senest 07-06-14. Program udsendes senest en uge før stævnet.
Betaling ved tilmelding til konto 9402  4800094003, mrk. deltagerklub/hold.
Yderligere info: Ole Kristensen, 20648190


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 5-mands Mixed 500 3 0
U-9 5-mands Mixed 500 11 0
U-10 5-mands Mixed 500 9 0
U-11 7-mands Mixed 500 5 0
U-12 7-mands Mixed 500 7 0
U-13 7-mands Mixed 500 0 0
U-13 9-mands Mixed 600 2 0
U-15 7-mands Mixed 500 1 0
U-15 11-mands Mixed 600 1 0

Signetud teams

U-8 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-9 5-mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ammitsbøl B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Vinding SF U9A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF U9B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-10 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Vonsild FK U10 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vinding SF U10B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-11 7-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vonsild FK U11 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U-12 7-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
BKF -sort B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BKF -lilla B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
vejle piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-13 7-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 9-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U-15 7-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U-15 11-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredstens seje piger B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 28 2014

Organisation
Vejle Boldklub
Place
VB Parken
Address
Hellumvej 9
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview