Løjt IF Cup 3-Bold

Som noget nyt vil vi prøve at afvikle et 3-bold stævne for U6, U7 og U8. Vi vil gerne afvikle et stævne som på alle måder giver de bedste vilkår for U6, U7 og U8.

Antal pladser:

U6: lukket

U7: lukket

U8: 1 plads tilbage

OBS: Gratis JYSKE BANK kaffe under hele stævnet.

- U6-U7 spiller på 12x18 meter baner.

- U8 spiller på 20x20 meter baner.

- I begge haller vil der være opstillet 3-bold bander som gør spillet helt optimalt for børnene.

- Kun dommere over 18 år som dømmer efter reglerne men som har fornemmelse for "spændingsniveauet".

- Vi starter først kl. 10 så ingen skal tidligt op.

- Alle kampe varer 8. min.

- Åben række i U6.

- Opdeling af A-B-C-rækker i U7 og U8 hvis det er muligt.

- Håndhævelse af Fairplay.

- Ens statuetter til alle spillere.

 

Lyder dette interessant så skynd dig at tilmelde dig.

Prisen er 300,- som skal indbetales på konto 7910 - 1065807

Program kommer 1 uge før via mail.

Spørgsmål kan rettet til:

Stinus Jensen 26393371

Stinusmaradona@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix C Mixed 5 300 Lørdag 10-13 0 0
U7 mix A-B-C Mixed 5 300 Lukket! 21 0
U7 mix A-B-C Mixed 5 300 Lukket 0 0
U8 mix A-B-C Mixed 5 300 Lørdag 13-16 25 0
U6 mix Mixed 5 300 Lukket 21 0
U6 mix A Mixed 5 300 Lørdag 10-13 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U8 mix B Mixed 5 300 Lørdag 13-16 0 0
U8 mix C Mixed 5 300 Lørdag 13-16 0 0
U7 mix B Mixed 5 300 Lørdag 10-13 0 0
U7 mix C Mixed 5 300 Lørdag 10-13 0 0
U7 mix B Mixed 5 300 Lørdag 13-16 0 0
U7-mix C Mixed 5 300 Lørdag 13-16 0 0

Signetud teams

U6 mix C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-13

Teamname LVL Logo Club

U7 mix A-B-C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket!

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF piger 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Team F10 Finans A
Løjt IF piger 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
De seje blå Haderslev KFUM B
De rå blå Haderslev KFUM B
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hammelev Cup Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Rødderne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Gutterne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Manchester United A Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Liverpool FC B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Arsenal C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Avgif hvid piger B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Lundtoft IF B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF

U7 mix A-B-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket

Teamname LVL Logo Club

U8 mix A-B-C 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13-16

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF Piger 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Optimera A Give Fremad Logo Give Fremad
Løjt IF piger 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 4 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Egen 1 A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Team Haderslev B Team Haderslev
Fem kampe og i bad B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Hvem binder mine snørebånd? C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
NB U8 1 B Nordals Boldklub
NB U8 2 B Nordals Boldklub
Christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
HFK piger A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Young Boys Børkop A
Vamdrup IF A A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF B B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U6 mix 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Christiansfeld B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
GIF Gram C Gram Idrætsforening Logo Gram Idrætsforening
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 4 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
TIF Kids 1 Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
TIF Kids 2 Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Dybbøl U6 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hold 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Lundtoft IF B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 3 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U6 mix A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-13

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 mix B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13-16

Teamname LVL Logo Club

U8 mix C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13-16

Teamname LVL Logo Club

U7 mix B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-13

Teamname LVL Logo Club

U7 mix C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-13

Teamname LVL Logo Club

U7 mix B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13-16

Teamname LVL Logo Club

U7-mix C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13-16

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - March 9 2014

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Hallerne
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Åbenrå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview