Odense Renovations Cup 2014

Da vi sidste år havde stort succes med sommerstævne for ungdom. Vil vi igen i år afholde vores Odense Renovations Cup. Vi må gøre opmærksom på, at dette er et breddestævne. Vi vil i år få besøg af OB's Mascot Victor, både lørdag og søndag.  Der vil være aktiviteter som fartmåler, multibane og meget andet. Der vil være medaljer og slikposer til alle i rækkerne U6-U10 og 1.2.3 præmie til U11-U15 Betaling af holdgebyr skal ske på Kontonr. 2375-8980739474 Husk at angiv klub /hold ved indbetalingerne. Tilmeldingen er først gyldig ved betaling. Senest frist for tilmelding 9. maj   . Tider på kampstart vil være at finde på www.b67.dk fra 9. maj. Nærmere oplysning kontakt Ungdomsleder Michael Simonsen 23359176 odenseemail@gmail.com

 

 

Vi ses på banen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 250 Lørdag 9 0
U7 Mixed 6 250 Søndag 15 0
U8 Mixed 8 250 Lørdag 13 0
U9 Mixed 8 250 Søndag 6 0
U11 5M Mixed 8 250 Søndag 1 0
U10 5M Mixed 8 250 Lørdag 7 0
U11 7M Mixed 10 300 Søndag 2 0
U14 9M Mixed 12 300 Lørdag 1 0
U12 9M Mixed 12 300 Lørdag 0 0
U15 11M Mixed 15 300 Søndag 3 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.67 C B.67 Logo B.67
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Vindinge BK C Vindinge BK Logo Vindinge BK
HIF 1 B Hillerslev IF Logo Hillerslev IF
HIF 2 B Hillerslev IF Logo Hillerslev IF
HTPI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B.67 1 B B.67 Logo B.67
B.67 2 C B.67 Logo B.67
Rolfsted IF C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Gutterne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Banditterne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Rødderne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Sanderum Boldklub - B B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub - C C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub - D C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67
Fraugde IF 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde IF 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Od. KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted 1 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted 2 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B.67 1 C B.67 Logo B.67
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Young Boys Børkop B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
B.67 2 B B.67 Logo B.67
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U11 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 5M 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted / Søllinge C Søllinge Boldklub
Marienlyst C Marienlyst Logo Marienlyst
B.67 B B.67 Logo B.67
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U11 7M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 9M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67

U12 9M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 11M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67
CIF.U.15.Drenge( the red devils,) B Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - May 18 2014

Organisation
B.67
Place
B.67 Parken
Address
Carlsens Skøidts vej 37
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview