Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør

 

Sporthero Cup 2014

Dragør Boldklub afholder sit traditionsrige pinsestævne for drenge og piger, elite og bredde i dagene 7/8 juni 2014.

Sporthero Cup: I forbindelse med stævnet præsenteres et helt nyt og unikt koncept i børnesport. Sporthero er en virksomhed med fokus på børn og børnenes nære sportsliv. Konceptet går ud på, at børnene efter kampeafvikling bytter klistermærker med hinanden, hvor børnene selv er på. Disse kklistermærker sættes i en samlemappe, som bliver en form for "barnets fodboldbog". Alle deltagere vil få en voucher til en gratis samlemappe (værdi 50 kr.),som kan indløses efter årets fodboldskoler. Se mere på www.sporthero.dk (I luften ca.1/5). Gratis frugt til alle deltagere. Medaljer til U5-U7.

 "Minder for livet"

"Vær din egen sportshelt"

"Nutidens børn er fremtidens stjerner"

Stævnets størrelse. 300 hold deltog i 2013.

Traditionen tro spilles der i mange forskellige årgange på klubbens dejlige anlæg. Klubbens nye kunstbane inddrages som noget nyt i stævnearealet.

Både drenge og piger. Elite og bredde.

Årgange og banestørrelser:

Årgangene U-5, U-6 og U-7 spiller 3-mands (hjemmehold" eller ungdomsspiller dømmer)

Årgangene U-8, U-9, U-10B spiller 5-mands (påsat dommer)

Årgangene U10A, U-11, U-12 og U-13 spiller 8-mands (påsat dommer)

Konceptet: Amagers lokale klubber plejer at være med, men mange andre klubber har også fået øjnene op for en hyggelig og udfordrende dag.

Der spilles kun en dag per række, så stævnet strækker sig kun over en dag per hold.
 

Rammerne om stævnet. Der vil være underholdning for børnene i forbindelse med stævnet.

Her kan nævnes  hoppeborg, stor legeplads, tombola, skydetelt, salg af sportstøj, salg af fodboldmål, mad og drikke og meget mere. Aktiviteter opdateres løbende.

Vores stævnetelt vil igen holde styr på kampe, dommere og alt det praktiske.

Vi har, i lighed med sidste år, samaritter på stævnepladsen.

Tilmelding: Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos Danske Bank (Danske Bank Regn. 4585 kontonr. 4585115835).

Betaling: I bedes, senest 14 dage efter tilmelding og senest 18. maj betale stævnegebyret på ovenstående konto.

Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.

Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.

Parkering: Der vil være mulighed for parkering ved klubben/Hollænderhallen. Vi åbner dog også for parkering på vores grusbane, som ligger med indkørsel fra Kirkevej.

Omklædning: Der vil være mulighed for omklædning i Hollænderhallen, Halvejen 5. Lige ved siden af klubhuset.

Kom hurtigt ud af busken, så vi kan få god tid til at planlægge et godt stævne.


Vi glæder os til at se jer.
 

Vh. Stævneudvalget

Søren Karlsen, Kim Damkær og Casper Kvist


 

 

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 8 500 0 0
U17 Mixed 14 500 0 0
U10 Mixed 8 500 0 0
U10 Mixed 8 500 0 0
U11 A Mixed 10 500 0 0
U11 B Mixed 10 500 0 0
U13 Mixed 14 500 0 0
U13 Mixed 14 500 0 0
U17 Mixed 14 800 0 0
U10 Piger Mixed 8 500 0 0
U6 Mixed 6 300 0 0
U9 Mixed 8 500 0 0
U7 Mixed 6 300 0 0
U9 Mixed 8 500 0 0
U13 Piger Mixed 9 500 Søndag fra 9-ca.13 2 0
U13 Piger Mixed 10 500 0 0
U11 Piger A Mixed 8 500 Søndag 0 0
U 8/9 piger Mixed 8 500 0 0
U 12 piger Mixed 10 500 0 0
U5 Mixed 6 300 0 0
U12 Mixed 10 500 0 0
U12 Mixed 10 500 0 0
U15 piger Mixed 12 500 0 0
U 12 drenge Mixed 10 500 0 0
U 12 piger Mixed 10 500 0 0
U 11 C Mixed 10 500 0 0
U9 Piger Mixed 8 500 0 0
U11 Piger B Mixed 8 500 0 0
U5 Mixed 3 300 Søndag 13-ca. 16 14 0
U6 Mixed 3 300 Søndag 9-ca.13 25 0
U7 Mixed 3 300 Lørdag 9-ca. 13 34 0
U8 Mixed 5 500 Lørdag fra ca. 13-17 23 0
U8 Mixed 5 500 Lørdag fra 9- ca. 13. 24 0
U9 Mixed 5 500 Søndag fra ca. 13-17. 13 1
U9 Mixed 5 500 Søndag 9-ca.13 37 0
U9 Mixed 8 500 Søndag 0 0
U10 Mixed 8 500 Lørdag fra 9-ca. 13 14 0
U10 Mixed 5 500 Lørdag fra 13-ca.17 19 0
U10 Mixed 5 500 Søndag fra 13-ca. 17 2 0
U11 Mixed 8 500 Søndag fra 9-ca.13 6 0
U11 Mixed 8 500 Søndag fra 13-ca.17 14 0
U11 piger Mixed 8 500 Søndag fra 9-ca.13 3 0
U12 Mixed 8 500 Lørdag fra 13-ca.17 4 0
U12 Mixed 8 500 Lørdag fra 13-ca.17 1 0
U12 Mixed 8 500 Lørdag fra 13-ca.17 6 0
U12 Mixed 8 500 Lørdag fra 9-ca.13 4 0
U13 Mixed 8 500 Søndag 0 0
U13 Mixed 8 500 Søndag 1 0
U13 Mixed 8 500 Søndag 0 0
U13 Mixed 8 500 Søndag 0 0
U12 Mixed 8 500 Lørdag fra 9-ca.13 4 0

Signetud teams

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager U13 piger B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 8/9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13-ca. 16

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad Amager 1 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dragør drengene B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Real Madrid 1 C FA 2000 Logo FA 2000
REAL MADRID 2 C FA 2000 Logo FA 2000
AB Tårnby Vest Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Løverne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hajerne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
West Ham Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
HIf 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup U6 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup U6 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby IF - GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
e-takeaway.dk
farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dragør 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U7 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-ca. 13

Teamname LVL Logo Club
KB´s "Vildeste Drenge" 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 5 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 6 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby Rød (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Sort (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Blå (øst) A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Hvid (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 4 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
VI 39 Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI 39 Tigerne 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB Tårnby Grøn (øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Hold F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Messi A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Neymar A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
KB Liverpool A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Rød (øst) A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Bjæverskov IF "Orange" A IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
BKF 1 A BK Favoritten
Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 9- ca. 13.

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sundby BoldKlub Rød B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg Sort B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Dragør 4 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FIX FLYERS B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fremad a B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Husum BK Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FFB 3 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
KB Arsenal B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tårnby FF 2 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
BK Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bjæverskov IF "Blå" B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Kastrup U8 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BKF 2 C BK Favoritten
Kastrup 2 U8 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Amager 7'erne B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra ca. 13-17.

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FB 05-SORT A A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AB Tårnby Vest A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Rødt hold A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB Tårnby Øst A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB Hvid A Kjøbenshavn Boldklub
KB Sort A Kjøbenshavn Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U9 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FB 05-Sort B B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Værløse Nord B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Syd C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HIF1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby Øst B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Solrødderne B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF U9-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U9-2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Portugal drengene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HUI-2b B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tårnby FF 1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
B1908 2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Nfc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Solrød U9 B C Solrød FC Logo Solrød FC
BSV B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BKF 1 B BK Favoritten
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 9-ca. 13

Teamname LVL Logo Club
Dragør I A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB 3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B 1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby Vest 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 13-ca.17

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjold Birkerød 1 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød 2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
KB-B2-Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-B2-Blå C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør III B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør IV B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Numse-holdet B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Diller-drengene B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B 1908 Hold 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Fremad 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB Tårnby Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra 13-ca. 17

Teamname LVL Logo Club

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB U11 A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby A1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KFUM03 Roskilde A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra 13-ca.17

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby -Birgitte B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby A2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB-B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KFUM03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AB TÅRNBY -B2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Bk Avarta C Bk Avarta

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Dragør U11 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 13-ca.17

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ABT01 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 13-ca.17

Teamname LVL Logo Club

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 13-ca.17

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
ifh blå B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
KB B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve U12 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NORDIC Stars B FA 2000 Logo FA 2000

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra 9-ca.13

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK GUL C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HGI C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - June 8 2014

Organisation
Dragør Boldklub
Place
Dragør Boldklub
Address
Halvejen 5
Postalcode
2791
City
Dragør
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør map

Tournament overview