Super Brugs Cup 2014

Super Brugs Cup. ( på FYN. )
den 8-9-10. August 2014.


Søndersø Boldklub har for 22 gang den store glæde at kunne invitere til
Super Brugs Cup på Fyn.

Super Brugs Cup 2014 er et opstart stævne for A-B. hold inden det for alvor går i gang
vi lægger vægt på, at de deltagende hold, møder hold på samme niveau,
i tilfælde af for få hold i en række (A og B) forbeholder vi os ret til at slå rækken sammen.

Der spilles i 5-8-11. mands rækker.
Der spilles efter DBU's nye spillerformer for børn og ungdomsfodbold
DRENGE: U17 (98/99) U15 (00) U14 (01) U13 (02) U12 (03) U11 (04) U10 (05).
PIGER: U18 (97/98) U16 (99) U15 (00/01) U13 (02) U12 (03) U11 (04) U10 (05).

Der lægges stor vægt både på det sportslige, og det sociale
Alle hold er garanteret mindst 5 kampe. Spilletid 2 x20. minutter.
Alt er samlet på samme sted, indkvartering, baner, spisefaciliteter og forældre camping etc.
Samtlige deltagende hold får ved ankomst udleveret T-shirts til alle deres spiller.

VIGTIGT: tilmelding af hold efter 2014-2015 turnerningen

holdgebyr: 5. 8. og 11. mands hold kr. 800. pr hold.
Indkvartering/forplejning: kr. 450. pr spiller. 2 ledere gratis pr hold.
Hold som ikke ønsker indkvartering/forplejning betales pr spiller 150,-
Forældrecamping pr. vogn/telt 300,- med strøm fra fredag-søndag

Præmier:
5 mands: U10. spilles som børnefodbold,og der er medalje til alle spillere samt en pokal til nr 1-2-3
I alle øvrige rækker til nr. 1. 2. 3. sportstøj, pokal og medalje.

Vi har i mange år oplevet stor tilslutning til stævnet, derfor er princippet ”Først til mølle”
Så send derfor, din tilmelding i god tid, såfremt stævnet er noget for jer.
Vi glæder os til at se gamle samt nye klubber til Super Brugs Cup 2014.

Der kan efter ansøgning gives dispensation såfremt man ikke har spiller nok.
11-mands 3 spillere pr. hold, 8-mands 2 spillere pr. hold. 5-mands 1 spiller pr hold.
Ansøgning om dispensation fremsendes til Preben Grønberg.
e-mail preben_g@kabelmail.dk

Tilmelding og information om stævnet, læs mere på www.sonderso-bk.dk

Evt. Spørgsmål eller tilmelding om stævnet, kan man også kontakte Preben Grønberg
På tlf. 23 61 66 46. eller på e-mail. preben_g@kabelmail.dk
Så vil man få en fremsendt med alle oplysninger om stævnet.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 drenge årg.05 Mixed 5 800 9 0
U-10 piger årg.05 Mixed 5 800 4 0
U-11 drenge årg.04 Mixed 8 800 12 0
U-11 piger årg.04 Mixed 8 800 1 0
U-12 drenge årg.03 Mixed 8 800 12 0
U-12 piger årg.03 Mixed 8 800 10 0
U-13 drenge årg.02 Mixed 8 800 15 0
U-13 piger årg.02 Mixed 8 800 5 0
U-14 piger årg.01 Mixed 8 800 6 0
U-14 drenge årg.01 Mixed 8 800 5 0
U-14 drenge årg.01 Mixed 11 800 4 0
U-15 drenge årg.00 Mixed 8 800 3 0
U-15 drenge årg.00 Mixed 11 800 8 0
U-15 piger årg.00/01 Mixed 8 800 4 0
U-15 piger årg.00/01 Mixed 11 800 1 0
U-16 piger årg.99 Mixed 8 800 5 0
U-16 piger årg.99 Mixed 11 800 0 0
U-17 drenge år.98/99 Mixed 11 800 10 0
U-18 piger årg.97/98 Mixed 8 800 1 0
U-18 piger årg.97/98 Mixed 11 800 0 0

Signetud teams

U-10 drenge årg.05 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Døllefjelde Musss B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Sunds. 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds. 2 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SUB Ullerslev SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup. 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U-10 piger årg.05 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vamdrup. 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U-11 drenge årg.04 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Såby Fodbold B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Frem Sakskøbing.Sort A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing.Hvid B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sunds IF A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Aabenraa B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Vamdrup. 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U-11 piger årg.04 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup. Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U-12 drenge årg.03 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Hvalsø IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Såby Fodbold B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Søndersø C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
De Røde Djævle B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vamdrup. 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SKFIF B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U-12 piger årg.03 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Ølsted IF B Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening
Søhus Stige - Thomas' søde piger B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Sunds IF B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søndersø. 1. B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø. 2. B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Vamdrup. B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
aia-tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Næsby Queens 04 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-13 drenge årg.02 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø IF. 1 A Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF. 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Såby Fodbold B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Søndersø. 1. A Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø. 2. B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Ølsted IF B Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening
Frem Sakskøbing. 1 A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing. 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sunds. 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds. 2 C Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Kr. Hyllinge B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Vamdrup. A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U-13 piger årg.02 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Såby Fodbold B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vamdrup. 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U-14 piger årg.01 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Hvalsø IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup. B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
hashøj if B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Videbæk IF C Videbæk Idrætsforening Logo Videbæk Idrætsforening

U-14 drenge årg.01 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Såby Fodbold B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
IF62 B Dalmose IF62
Sunds IF B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U-14 drenge årg.01 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Vamdrup. 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U-15 drenge årg.00 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Døllefjelde Musse Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Hvalsø IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U-15 drenge årg.00 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Hvalsø IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Ølsted IF B Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening
Frem Sakskøbing A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Nørager. BK A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
SUB Ullerslev A SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup. A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Søndersø.. B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U-15 piger årg.00/01 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølsted. IF. B Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Brenderup/Ejby B Brenderup IF Logo Brenderup IF

U-15 piger årg.00/01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-16 piger årg.99 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
SUB Ullerslev SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Fortuna Svendborg B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg

U-16 piger årg.99 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 drenge år.98/99 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge IF A Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Søndersø A Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Såby Fodbold B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Frem Sakskøbing. 1 A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing. 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
SUB Ullerslev A SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Sunds. 2 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Munkebo Boldklub B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U-18 piger årg.97/98 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-18 piger årg.97/98 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - August 10 2014

Organisation
Søndersø Boldklub
Place
Søndersø Boldklub
Address
Ullerupvænget 2
Postalcode
5471
City
Søndersø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview