Sydbank Store Bededags Cup 2014

Programopdateringer - Version 2

U7, pulje 14 – Kampprogram ændret. Tjek nye spilletider.

U8, pulje 16 og 17 – Kampprogram ændret. Tjek nye spilletider.

U9 A, pulje 1 – Modtaget afbud som er erstattet af nyt hold. Ingen ændringer i spilletider.

U9 B/C, pulje 3 – Kampprogram ændret. Tjek nye spilletider.

U10 B, pulje 21 og 22 – Kampprogram ændret. Tjek nye spilletider.

U11 B, pulje 10 – Kampprogram ændret. Tjek nye spilletider.

U13 B, pulje 28 – Der er desværre indløbet et afbud, vi arbejder på at finde et nyt hold til puljen.
 

------- o 0 o ------- 

 

Sydbank Store Bededags Cup 2014

Fredag d. 16. maj  •  Lørdag d. 17. maj  •  Søndag d. 18. maj


Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2014 den traditionsrige Sydbank Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 11-mands fodbold og 7, 9 og 11-mands rækkerne er inddelt i forskellige niveauer.

Der er i år Pigerækker i U10 ligesom pigerne selvfølgelig er meget velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.


Se invitationen her:
Invitation til DiBa Store Bededags Cup 2014


Fra U7 til U13 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands
U9 - 5- & 7-mands
U10 - 7-mands
U11 - 7-mands
U12 - 9-mands
U13 - 11-mands

Præmier
I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

Pris for deltagelse
Kr. 350,- for 3-mands rækker
Kr. 450,- for 5-mands rækker
Kr. 500,- for 7-mands rækker
Kr. 600,- for 9-mands rækker
Kr. 700,- for 11-mands rækker


Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget
Bank: DiBa
Reg.nr.: 6060
Kontornr.: 5556772
Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.




Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (08) 3-mands Mixed 5 350 Lørdag d. 17. maj 9 0
U7 (07) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 17. maj 13 3
U8 (06) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 17. maj 16 0
U9 (05) A 7-mands Mixed 10 500 Fredag d. 16. maj 11 0
U13 (01) A 11-mands Mixed 14 700 Søndag d. 18. maj 7 0
U13 (01) B 11-mands Mixed 14 700 Søndag d. 18. maj 8 0
U9 (05) B/C 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 16. maj 16 0
U10 (04) A 7-mands Mixed 10 500 Lørdag d. 17. maj 8 0
U10 (04) B 7-mands Mixed 10 500 Lørdag d. 17. maj 15 0
U11 (03) A 7-mands Mixed 10 500 Fredag d. 16. maj 10 0
U11 (03) B 7 mands Mixed 10 500 Fredag d. 16. maj 9 0
U10P (04) 7-mands Mixed 10 500 Fredag d. 16. maj 5 0
U12 (02) A 9-mands Mixed 12 600 Søndag d. 18. maj 13 2
U12 (02) B 9-mands Mixed 12 600 Søndag d. 18. maj 13 0

Signetud teams

U6 (08) 3-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17. maj

Teamname LVL Logo Club
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U7 (07) 5-mands 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
DIF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U8 (06) 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Skælskørdrengene B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
FK 05,1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05,2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nif 3 Næstved IF Logo Næstved IF

U9 (05) A 7-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 16. maj

Teamname LVL Logo Club
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
HIK A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Borup 1 A Borup IF Logo Borup IF
Ringsted OK drengene A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Skælskør B&I A Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U13 (01) A 11-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
KB Løve A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U13 (01) B 11-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18. maj

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SIF Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
NFC 2 B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Brøndby U13-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 (05) B/C 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 16. maj

Teamname LVL Logo Club
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
HIK A2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fk 05 F B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 K B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Borup 2 B Borup IF Logo Borup IF
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Fli B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Nfc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Viby B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ringsted Plastmo Drengene C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U10 (04) A 7-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B 73 Slagelse (1) A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Greve U10-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge BK U10 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U10 (04) B 7-mands 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17. maj

Teamname LVL Logo Club
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved IF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Suså B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
karrebæk if B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
B 1990 2 C B1990
Greve Hold U10-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 (03) A 7-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 16. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse BI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FHI 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
VI39 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
ab A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
FCN A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U11 (03) B 7 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 16. maj

Teamname LVL Logo Club
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Solrød Rød B Solrød FC Logo Solrød FC
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FHI 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
AIK65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U10P (04) 7-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 16. maj

Teamname LVL Logo Club
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Fk 05 de blå piger C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U12 (02) A 9-mands 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18. maj

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Sorø 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Vallensbæk A A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
NIF U12 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
NIF U12 2 A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
SIF Mads A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Aik 65 Sort A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Brøndby IF U11/1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 (02) B 9-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18. maj

Teamname LVL Logo Club
NIF U12 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vibys seje drenge B Viby Sj. IF
VI39 - Hold 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
MB B Maribo BK Logo Maribo BK
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sorø 2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - May 18 2014

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sydbank Store Bededags Cup 2014 map

Tournament overview