Stryhns Cup 2014

BEMÆRK at der spilles efter de af DBU nye fastsatte spillerformer

Himmelev-Veddelev Boldklub
inviterer til
Stryhns cup 2014

Tilmelding
Tilmeldingen kan ske via www.staevner.dk Tilmeldingen er først gældende når deltagergebyret er indbetalt til regnr. 0525 kontonr. 0000321097 i Sparekassen Sjælland.
Tilmeldingsfristen er 31. maj 2014. Husk at tilmelde i den række i skal spille efter sommerferien.

Informationer om de enkelte rækker
Rækkerne vil så vidt det er muligt blive opdelt i a, b/c niveau, der spilles med de proportioner som udbydes i DBU Sjælland efter sommerferien.

Udover en masse god fodbold, glade fodboldkammerater og medaljer til alle, vil der selvfølgelig også være forskellige boder med mad og drikke. Der vil også komme forskelligt underholdning i løbet af w/e.

Vi glæder os til at se jer

Med sportslig hilsen
Himmelev-Veddelev Boldklub

Spørgsmål til cuppen kan mailes til carsten@hvb-fodbold.dk
Følg os på https://www.facebook.com/StryhnsCup
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 6 275 6 0
U7 årgang 2008 Mixed 6 275 8 0
U8 årgang 2007 Mixed 8 325 12 0
U9 årgang 2006 Mixed 8 325 8 0
U10 årgang 2005 Mixed 8 325 8 0
U9/U10 piger Mixed 8 325 1 0
U11 årgang 2004 Mixed 10 375 1 0
U11 årgang 2004 Mixed 10 375 8 0
U12 årgang 2003 Mixed 12 425 3 0
U12 årgang 2003 Mixed 12 425 3 0
U11/U12 piger Mixed 10 375 0 0
U13 årgang 2002 Mixed 12 425 2 0
U13 årgang 2002 Mixed 12 425 5 0
U14 årgang 2001 Mixed 14 450 1 0
U14 årgang 2001 Mixed 14 450 2 0
U13/U14 piger Mixed 14 450 0 0
U15 årgang 2000 Mixed 14 450 6 0
U15 årgang 2000 Mixed 14 450 8 0
U13 årgang 2002 Mixed 12 425 1 0

Signetud teams

U5/U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U5/U6 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB - Ronaldo Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB - Messi Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB - Zlatan Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB - Torres Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB - Laudrup Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U7 årgang 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løverne C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B 93 OD Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ørnene Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
KFUM "HVID" KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM "BLÅ" KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U8 årgang 2007 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB Banditterne A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FHF 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Tokkerne B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
RB Piraterne B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U9 årgang 2006 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
vemmelevdrengene C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
FHF 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Årgang 2006 Drenge Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U10 årgang 2005 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 5 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 4 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Roskilde KFUM "BLÅ" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM "HVID" C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9/U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 årgang 2004 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U11 årgang 2004 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Morgendagens Stjerner Tune IF Logo Tune IF
Morgendagens Stjerner B Tune IF Logo Tune IF
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TIF B Trekroner Idrætsforening Logo Trekroner Idrætsforening
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Himmelev Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U12 årgang 2003 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Fhf C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fhf A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U12 årgang 2003 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Super Koi B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U11/U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 årgang 2002 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U13 årgang 2002 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U14 årgang 2001 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U14 årgang 2001 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13/U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 årgang 2000 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse 1 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Jyllinge A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Lynge broby A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Viby IF A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening

U15 årgang 2000 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Opsamlingsholdet B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HVB00 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Raklev C Raklev GI Logo Raklev GI
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U13 årgang 2002 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB C C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - August 10 2014

Organisation
Himmelev-Veddelev Boldklub
Place
Himmelev Idrætspark
Address
Herregårdsvej 46
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview