Rishøj Micro Cup

Rishøj Boldklub inviterer  til U6, U7, U8 og U9 stævne Søndag den 23 marts 2014 i Rishøj Idrætscenter.

·        U6, halvbane, 4 spillere på banen max 2 udskiftere. Ikke niveau inddelt.

·        U7 B/C halvbane, 4 spillere på banen max 2 udskiftere.

·        U7 A, U8 A/B/C, U9 A/B/C, fuld håndboldbane, 5 spillere på banen max 2 udskiftere. A,B og C række, efter tilmeldinger.

·        Der spilles efter alm. SBU regler for indendørs.

·        Pokal stævne ( Alle får pokaler).

·        Speaker på alle kampe (mål og gode aktioner).

·        Deltagerpris: kr. 300 pr hold.

 

 

Tilmelding

Sidste frist for tilmelding er onsdag d. 5. marts 2014. på hans_henrik@bagger-paulsen.dk, oplys Klubbens navn, række og niveu.

Holdgebyret er 300,- kr. og skal indbetales på: Spar nord konto nr. 9077 - 4581679896. Husk oplysninger om klubbens navn, samt rækken der tilmeldes i.

Spørgsmål vedrørende stævnet kan rettes til Hans Henrik Paulsen hans_henrik@bagger-paulsen.dk eller Tommy Nimand tommy@samsoe.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Årgang 2008 Mixed 6 300 14 0
Årgang 2007 BC Mixed 6 300 12 0
Årgang 2007 A Mixed 7 300 10 0
Årgang 2006 C Mixed 7 300 5 0
Årgang 2006 B Mixed 7 300 7 0
Årgang 2006 A Mixed 7 300 4 0
Årgang 2005 C Mixed 7 300 4 0
Årgang 2005 B Mixed 7 300 10 0
Årgang 2005 A Mixed 7 300 3 0

Signetud teams

Årgang 2008 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Josephine´s Drenge Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Gevninge IF Gevninge IF Logo Gevninge IF
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Årgang 2007 BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
NIF Næstved IF Logo Næstved IF
RGI C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Slagelse B&I 2 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
AB Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

Årgang 2007 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub (2) B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Rishøj Boldklub A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
NIF Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

Årgang 2006 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Aik sort C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Næstved drengene C Næstved IF Logo Næstved IF

Årgang 2006 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Greve Hold A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Aik gul B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Greve Drengene B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Årgang 2006 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Næstved drengene A Næstved IF Logo Næstved IF
AB A Akademiske boldklub

Årgang 2005 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Greve Blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

Årgang 2005 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Årgang 2005 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj Boldklub A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 23 2014

Organisation
Rishøj Boldklub
Place
Rishøj Idrætscenter
Address
Skolevej 7
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview