Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup

Aalborg KFUM Fodbold inviterer i weekenden 26-27 april 2014 til den 2. udgave af ”Nybolig Palle Ørtoft/Nykredit Aalborg`s Forårs Cup”.


Allerede i den 1. udgave i 2013 blev stævnet et af de største endags stævner i Aalborg området med hele 166 deltagende hold og Aalborg KFUM glæder sig meget til at gentage succesen igen i år.


Stævnet afvikles efter DBU`s regler. Alle kampe dømmes af lokale dommere fra Aalborg KFUM.


Stævnet udbydes i følgende rækker:
3 mands fodbold: U6 drenge og U7 piger & drenge. Spilletid 1 x 8 min.
5 mands fodbold: U8, U9 & U10 piger og U8 & U9 drenge. Spilletid 1 x 12 min.
7 mands fodbold: U11 piger og U10 & U11 drenge. Spilletid 2 x 10 min.
7 mands fodbold: U12 piger og drenge. Spilletid 2 x 15 min.


Præmier:
· Medaljer til alle spillere fra U6 til og med U9.
· Slutspil med guld–sølv-bronze + pokal til vindende hold i U10, U11 & U12

Tilmeldinger:
· Der er fri tilmelding i alle årgange, dog senest den 9. april 2014
· Hvis der tilmeldes flere hold end der er plads til, forbeholder vi os ret til at foretrække de først tilmeldte hold
· Er der i en årgang / række for få tilmeldinger, kan A + B rækken blive slået sammen til en række

Antal kampe.
· Turneringsformen afgøres af hold tilmelding i de enkelte rækker, men alle hold er garanteret min. 3-4 kampe
· Kamprogrammet med tidspunkter, vil blive offentliggjort hurtigst muligt efter tilmeldingsfristen og min. 1 uge før stævnet

BEMÆRK: Jf. oplysninger fra DBU, så afvikles ”DBU turneringsrunden” for U10 og U11 drenge/piger om lørdagen og U12 drenge/piger afvikles søndag. I denne weekend er det således muligt både at spille normal DBU runde samt deltage i ”Nybolig Palle Ørtoft/Nykredit Aalborg Forårs Cup 2014” og herved få nogle ”ekstra kampe i benene”.

 


-

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 250 Lørdag 24 2
U7 Drenge Mixed 5 250 Søndag 24 3
U8 Drenge Mixed 8 350 Lørdag 31 0
U9 Drenge Mixed 8 350 Søndag 28 0
U10 A Drenge Mixed 10 450 Søndag 6 0
U10 B Drenge Mixed 10 450 Søndag 11 0
U11 A Drenge Mixed 10 450 Søndag 11 0
U11 B Drenge Mixed 10 450 Søndag 14 0
U12 A Drenge Mixed 10 450 Lørdag 7 0
U12 B Drenge Mixed 10 450 Lørdag 4 0
U7 Piger Mixed 5 250 Lørdag 6 0
U8 Piger Mixed 8 350 Lørdag 5 0
U9 Piger Mixed 8 350 Søndag 6 0
U10 A Piger 5 mands Mixed 8 350 Søndag 5 0
U10 B Piger 5 Mands Mixed 8 350 Søndag 0 0
U11 A Piger 7 mands Mixed 10 450 Søndag 1 0
U11 B Piger 7 mands Mixed 10 450 Søndag 4 0
U12 A Piger Mixed 10 450 Lørdag 1 0
U12 B Piger Mixed 10 450 Lørdag 6 0

Signetud teams

U6 Drenge 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard Boldspilklub B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vildbasserne C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Duserne C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Radisserne C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vadum if 1 A Vadum IF Logo Vadum IF
Vadum if 2 B Vadum IF Logo Vadum IF
Vadum if 3 B Vadum IF Logo Vadum IF
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SSB 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Skalborg Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Vejgaard Boldspilklub B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Støvring IF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
D.F.I 1 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
D.F.I 2 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U7 Drenge 21 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NB1 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB2 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vadum if B Vadum IF Logo Vadum IF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 2 Hobro IK Logo Hobro IK
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 3 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U8 Drenge 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
aalborg freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SSB U8 hold 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
SIF 1 Støvring IF
Vestbjerg A B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg B B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC 2 A Thisted FC Logo Thisted FC
Sulsted Sulsted IF Logo Sulsted IF
Hadsund Boldklub 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Talenterne C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
RKG Klarup B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug U8 hold 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug U8 Hold 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SSB U8 hold 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U9 Drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hold 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
hold 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aabybro 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
HB Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Vhg Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
IF Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
sif 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Frem Skørping 3 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Nibe U9 hold 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe U9 Hold 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe U9 Hold 3 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Aab U9 Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U10 A Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
U10A A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U10 B Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
U10B B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
øbi B øbi
Hjallerup IF B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SVIF U10B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

U11 A Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
A1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skive Ik Egeris 1 A Skive IK Logo Skive IK
U11-1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Hadsten SK U11A A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
SSB A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Aalborg KFUM A2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
NUGF Viborg 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Jetsmark U11A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
LKB U11A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U11 B Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Egeris 2 B Skive IK Logo Skive IK
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
GIF U11 Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Aalborg KFUM B1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM B2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
NUGF Viborg 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Gug BK B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Støvring IF B Støvring
Vejgaard IF Vejgaard IF

U12 A Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
LKB Gistrup 1 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hold 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
St. Restrup A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U12 B Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
LKB Gistrup 3 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hold 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Team Prip Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U7 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
NB Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SSB-Storvorde U/7 piger B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U8 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Tøserne B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Nibe U8 piger Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NB1 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Chang Piger B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM U9 piger A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U10 A Piger 5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
NUGF A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U10 B Piger 5 Mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 A Piger 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 B Piger 7 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Nørresundby B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
GUG GUG

U12 A Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 B Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lkb Gistrup C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
BIF - ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM U11 piger A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - April 27 2014

Organisation
Aalborg KFUM Fodbold
Place
Aalborg KFUM Fodbold
Address
Under Lien 60
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview