Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne

Kastrup Boldklub fejrer 30 års jubilæum for det store forårsstævne og i den anledning sætter
vi alle sejl til for at gøre det til en endnu større og bedre oplevelse for deltagerne!

16-18 Maj 2014

Vi har sat prisen ned og ambitionerne op!


•Tilmelding og betaling: Senest den 1. maj 2014
•Tilmeldingsgebyr indsættes på konto: 1551 10657067

Vi spiller fulde rækker for U7 – U12 på niveau A+B+C så der er noget for alle, dommere til samtlige kampe,
Kåring af kampens spiller ved finalerne, pokaler til alle spillere på 1., 2. og 3. pladsen i hver række.

U7-U9 spiller 5 mands.

U10-U11 spiller 7 mands.

U12 spiller 9 mands.

Alle spillere får en mulepose med bl.a. sportsbolle og juice. Præcis som til vores internationale elitestævne ”Crowne Plaza Cup” vil der være opsat telte med borde/bænke ved banerne så man kan søge ly i tilfælde af
regn eller for meget sol ? Vi har gode omklædningsfaciliteter lige ved banerne.

På baneanlægget vil der være diverse boder og vores Cafe Røllike vil sælge lækker hjemmelavet mad
til meget rimelige priser hele dagen.

Tag familien med til en nogle hyggelige dage i fodboldens tegn! Vi glæder os til at se jer. 

•Tilmelding og betaling: Senest den 1. maj 2014
•Tilmeldingsgebyr indsættes på konto: 1551 10657067
 

Læs mere om stævnet og tilmelding på www.kastrupboldklub.dk

Venlig hilsen
Kastrup Boldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 350 Lørdag 11 0
U7 Mixed 7 350 lørdag 8 0
U7 Mixed 7 350 Lørdag 4 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag 8 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag 13 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag 7 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag 12 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag 13 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag 14 0
U10 Mixed 9 450 Søndag 6 0
U10 Mixed 9 450 Søndag 10 0
U10 Mixed 9 450 Søndag 9 0
U11 Mixed 9 450 Søndag 7 0
U11 Mixed 9 450 Søndag 9 0
U11 Mixed 9 450 Søndag 7 0
U12 Mixed 11 450 Fredag 6 0
U12 Mixed 11 450 Fredag 7 0
U12 Mixed 11 450 Fredag 7 0
U11 Mixed 7 450 Fredag 0 0
U11 Mixed 7 450 Fredag 0 0
U12 Mixed 9 450 Fredag 1 0
U12 Mixed 9 450 Fredag 0 0

Signetud teams

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby Rød (øst) A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Albertslund IF A Albertslund IF Logo Albertslund IF

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
AB Tårnby Grøn (øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Sort (øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby Hvid (øst) C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Neymar A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Messi A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ab tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sundby Boldklub A1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Bsf A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fløng Hedehusene 3 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Brøndby H2 Gul. B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
ab tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby H2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vallensbæk S C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk N C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
ab tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Øst A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Østerbro A A Østerbro IF Logo Østerbro IF
birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KBU9A1 (SORT) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9A1 (HVID) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Øst Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
NKF Blå B nivå kokkedal
Finns drenge B Skensved IF Logo Skensved IF
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby Øst 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Herf'ølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nivå Sort C nivå kokkedal
HUI (Christians drenge) C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Østerbro 1 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
portugal drengene Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Albertslund IF - 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AB Tårnby Øst 4 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Karlslunde Rød hold C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Englene A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Dragør II A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør I A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ab Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GVI1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør III B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Rønne ik C Rønne IF Logo Rønne IF
GVI2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1903-U10-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør IV B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby U9-1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B 73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Fremad 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BIF gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 03 Henrik B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 03 Kim B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
AB Tårnby - Birgitte B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold 03 Dennis C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
B.93 Jack C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Ølstykke FC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK GUL C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908-2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vif B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Jægersborg 1 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vanløse's seje drenge C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Sundby U12 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub B

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - May 18 2014

Organisation
Kastrup Boldklub
Place
Kastrup Boldklubs baner
Address
Røllikevej 5
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview