B93 UnikBolig Cup 2014

B93 inviterer i samarbejde med UnikBolig.dk til opstartsstævne 16. - 17. august 2014, så sæsonen kan blive skudt igang med manér.

Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog.

Præmier:

Medaljer til alle U-5 til U-9.
Pokaler til top fire i alle rækker fra U10-U13.
Finaler i U10-U13 optages på video, så oplevelsen kan nydes igen og ígen!

min. 5 kampe pr. hold

Afhængig af tilmeldinger laves der niveaudeling i de enkelte rækker.

Der vil være forskellige aktiviteter som hoppeborg, tombola, salg af mad og drikkevarer mv. så ventetiden imellem kampene kan bruges på en sjov måde!

Tilmelding via staevner.dk senest 3. August 2014.

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv holdnavn og række), og bekræftelse er modtaget fra B93

Med Sportslig hilsen B93

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 (2007)-5 mands Mixed 8 400 Søndag 10 0
U-9 (2006)-5 mands Mixed 8 400 Søndag 17 1
U-9 (2006)-5 mands Mixed 8 400 Søndag 0 0
U-10 (2005)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 29 0
U-10 (2005)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 0 0
U-11 (2004)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 12 1
U-11 (2004)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 2 0
U-12 (2003)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 0 0
U-12 (2003)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 18 1
U-13 (2002)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 1 0
U-13 (2002)-8 mands Mixed 11 500 lørdag 15 0
U-7 (2008)-3 mands Mixed 5 350 Søndag 10 0
U-6 (2009)-3 mands Mixed 5 350 Søndag 11 0
U-8 (2007)-5 mands Mixed 8 400 søndag 0 0
U-5 (2010)-3 mands Mixed 5 350 Søndag 1 0
U-13 (2002)-8 mands Mixed 11 500 Lørdag 2 0
U-12(2003)-8 mands Mixed 11 500 Lørdag 2 0
U-11 (2004) -8 mands Mixed 11 500 Lørdag 7 1
U-10 (2005)- 8 mands Mixed 11 500 Lørdag 6 1

Signetud teams

U-8 (2007)-5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De hvide engle B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB´s "Vildeste Drenge" 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 2007 hold 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Wanderers A

U-9 (2006)-5 mands 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSV puma A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV Løver A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
B93 Tigerne Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Hellas-2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B93-1 Team Jespers A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-2 Team Jespers B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Red Boys B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
KB A2-Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2-Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93-3 Team Jespers C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-9 (2006)-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-10 (2005)-8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B1903 McDonald's A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HVB1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B.93 A1-2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge BK U10-1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B93 Sort C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum Boldklub Øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF

U-10 (2005)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 (2004)-8 mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
U11A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HUI B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 BB B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad Valby B1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør C C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HFC-2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-11 (2004)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-12 (2003)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-12 (2003)-8 mands 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 ØF B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ABU12-1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B.93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ABT - Orange A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT - Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-13 (2002)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 (2002)-8 mands 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Østerbro IF - Team Morten C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Emdrup-drengene C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 U13-A2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA2000 3 C FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
gislinge B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
FA2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000

U-7 (2008)-3 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF
e-takeaway.dk B
B 93 Onsdag 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 onsdag 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

U-6 (2009)-3 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Carsten Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team David Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93-2 Team Philip C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-Team Philip C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-3 Team Philip B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-8 (2007)-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-5 (2010)-3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 (2002)-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B93 U13A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-12(2003)-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF Bettina A Østerbro IF Logo Østerbro IF

U-11 (2004) -8 mands 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev BK A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
B93 Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HFC-1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-10 (2005)- 8 mands 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.93 A1-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - August 17 2014

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
B93's baner
Address
Ved Sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview