JOMA Opstartsstævne sommer 2014

Ballerup-Skovlunde Fodbold Opstartsstævne 2014

BSF og Joma inviterer til opstartsstævne

Lørdag den 16. august og søndag den 17. august 2014 i Ballerup Idrætspark

 

Indbydelsen gælder følgende hold:

 

 - HUSK NYE ÅRGANGE EFTER SOMMERFERIEN -

 

8-mands hold (max. 11 spillere):        

U13 Drenge Årgang 2002, Søndag, Række 1,2,3/4

U12 Drenge Årgang 2003, Søndag, Række 1,2,3/4        

U11 Piger Årgang 2004, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4    

U11 Drenge Årgang 2004, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U12/13 Piger Årgang 2003/2002, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4 

 

5-mands hold (max. 8 spillere):             

U10 Drenge Årgang 2005, Søndag, Række 1,2,3 eller 4 

U10 Piger Årgang 2005, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4

U9 Piger Årgang 2006/2007, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4

U9 Drenge Årgang 2006, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U8 Drenge Årgang 2007, Søndag, Række 1,2,3 eller 4

 

3-mands hold (max. 6 spillere):     

U7 Piger Årgang 2008/2009, Lørdag, Fællesrække               

U7 Drenge Årgang 2008, Søndag, Række 1/2 eller 3/4                                

U6/U5 Drenge/Piger Årgang 2009,  Lørdag, Fællesrække

 

Pris:                                                                                                                                                                             Holdgebyr for 8 mandshold er kr. 400,-       

Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 300,-

Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

 

Da formålet med stævnet er at have det sjovt efter en lang sommerferie, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.                                     

3-mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.

5-mands kampe er på 2 x 10 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.     

8-mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.

 

Der vil være medaljer til alle.

 

Tilmelding skal ske senest d. 05. august 2014. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3498 779 416. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
z-ingen række Mixed 11 400 Lørdag 2 0
z-ingen række Mixed 11 400 Lørdag 0 0
z-ingen række Mixed 11 400 Lørdag 0 0
U11 drenge rk. 3/4 Mixed 11 400 Lørdag 7 0
U10 drenge rk. 1 Mixed 8 300 Søndag 4 0
U10 drenge rk. 2 Mixed 8 300 Søndag 7 0
U10 drenge rk. 3/4 Mixed 8 300 Søndag 10 0
z-Ingen række Mixed 8 300 Søndag 1 0
z-ingen række Mixed 8 300 Lørdag 0 0
z-ingen række Mixed 8 300 Lørdag 1 0
z-ingen række Mixed 8 300 Lørdag 2 0
U9 drenge rk. 1 Mixed 8 300 Lørdag 5 0
U9 drenge rk. 2 Mixed 8 300 Lørdag 8 0
U9 drenge rk. 3/4 Mixed 8 300 Lørdag 10 0
z-ingen række Mixed 8 300 Søndag 2 0
z-ingen række Mixed 8 300 Søndag 2 0
z-ingen række Mixed 8 300 Søndag 1 0
U7 drenge rk. 1/2 Mixed 6 250 Søndag 7 0
z-ingen række Mixed 6 250 Søndag 2 0
z-ingen række Mixed 6 250 Lørdag 1 0
z-ingen række Mixed 6 250 Lørdag 1 0
z-ingen række Mixed 11 400 Lørdag 0 0
U12 drenge rk. 1 Mixed 11 400 Søndag 8 0
U12 drenge rk. 2 Mixed 11 400 Søndag 12 0
U12 drenge rk. 3/4 Mixed 11 400 Søndag 13 0
U13 drenge rk. 1 Mixed 11 400 Søndag 9 0
U13 drenge rk. 2 Mixed 11 400 Søndag 7 0
U13 drenge rk. 3/4 Mixed 11 400 Søndag 7 0
U12/13 piger rk. 1/2 Mixed 11 400 Lørdag 5 0
z-ingen række Mixed 11 400 Lørdag 1 0

Signetud teams

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge rk. 3/4 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Greve U11-4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Måløv Boldklub 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv Boldklub 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK U11 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 drenge rk. 1 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hold Christian A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FHF 1 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HUI A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U10 drenge rk. 2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hold Tobias B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KVIF SYD B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
AFK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BK Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
SGIF Grøn B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Hvid B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U10 drenge rk. 3/4 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hold Rune C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KVIF NORD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
AFK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 3 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK Øst U10 - 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK Øst U10 - 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

z-Ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge rk. 1 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Værløse A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Brede if u9-A A Brede IF Logo Brede IF
Aik 65 sort A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U9 drenge rk. 2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9 drenge rk. 3/4 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 8 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Værløse 1 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Brede if u9-C C Brede IF Logo Brede IF
aik 65 gul C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
TPS U9 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk Trup 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge rk. 1/2 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby 6 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
grønt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
avata 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
avarta 3 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge rk. 1 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vanløse(1) A Vanløse IF Logo Vanløse IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
KB A2 A KB A2 2013

U12 drenge rk. 2 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vanløse(2) B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hvidovre IF B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB B1-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Avarta´s drenge B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Nivå Kokkedal fodboldklub (NKF) B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK

U12 drenge rk. 3/4 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF 11 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vanløse(3) C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Virum C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
B.93 Jack C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Nivå Kokkedal fodboldklub (NKF) C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
AB Tårnby Birgitte C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U13 drenge rk. 1 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HUI-1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Frederikssund FB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U13 drenge rk. 2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Frederikssund B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Hjorten C IF Hjorten Logo IF Hjorten

U13 drenge rk. 3/4 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frederikssund FB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Østerbro IF - Team Jakob B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U12/13 piger rk. 1/2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dreamteam Taastrup FC Logo Taastrup FC
U 12 piger B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Roskilde Piegefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

z-ingen række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - August 17 2014

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview