Havdrup Sommer Cup 2014

Havdrup Sommer Cup - søndag d. 17. august 2014

Breddestævne - Med rækker for følgende hold:

2009  mix   (U6)  3-mands  niveau B/C - 3 puljer, tilmelding lukket

2008  mix   (U7)  3-mands  niveau B/C - 3 puljer, tilmelding lukket

07/08 piger (U8)  3-mands  niveau C   - 2 puljer, tilmelding lukket

2007 drenge (U8)  5-mands  niveau B/C - 3 puljer, tilmelding lukket

2006 drenge (U9)  5-mands  niveau B/C - 2 puljer, tilmelding lukket

2005 drenge (U10) 5-mands  niveau B/C - 3 puljer, tilmelding lukket

2004 drenge (U11) 8-mands  niveau B/C - 2 puljer, Tilmelding lukket

2003 drenge (U12) 8-mands  niveau B/C - 2 puljer, tilmelding lukket

2003 piger  (U12) 8-mands  niveau B/C - 1 pulje,  tilmelding lukket

2001 drenge (U14) 8-mands  niveau B/C - 2 puljer, tilmelding lukket

      (Som udgangspunkt vil der blive 4 hold i hver pulje)


Respekter venligst niveauerne i rækkerne, således at alle hold kan spille nogle gode og jævnbyrdige kampe.

Om stævnet

Alle puljer vil som udgangspunkt bestå af 4 hold, som spiller alle mod alle, med 3 kampe til hvert hold. Kort ventetid (1 kamps pause) mellem egne kampe. Enkelte afvigelser kan forekomme.

3-mands hold spiller  2x8  min.
5-mands hold spiller  2x10 min.
8-mands hold spiller  2x12 min.

Bemærk:

Årgang 07/08 piger følger ikke DBUs aldersindeling. Ældste piger i denne række er således årgang 2007. Årgangen spiller 3-mands i stævnet.

Årgang 2001 drenge spiller 8-mands i stævnet.

I årgang 2003 piger spiller holdende 4 kampe, 2x8 min. pr. kamp.

Gebyrer:
3-mands hold: kr.: 350,- pr. hold.
5-mands hold: kr.: 425,- pr. hold.
8-mands hold: kr.: 500,- pr. hold.


Holdgebyr indbetales på konto nr.: 9173-10028523 (Danske Bank), senest 10 dage efter bekræftet tilmelding.
Angiv venligst Årgang og Hold Id ved betaling.

Holdstørrelser:
3-mands -  5 spillere
5-mands -  7 spillere
8-mands - 10 spillere

Holdstørrelser er valgt til max 2 udskiftere, da vi anbefaler, at så mange spillere som muligt skal spille fodbold og ikke kigge på som udskiftere. Disp. til flere spillere kan søges hos stævnearrangør ved at skrive til os.

Tilmeldingsfrist til stævnet: d. 24. juli. 2014

Præmier:

Der er præmier til ALLE deltagere (fodboldstatuette).

Samaritter:
Der vil under stævnet være samarittervagt fra Dansk Røde Kors til stede.

Boder:

Der vil være opstillet boder hvor man bl.a. kan købe div. mad og drikkevarer.
Boder med målskydning, hastighedsskydning, tombola mm.

Spillested: Havdrup Fodboldbaner, Skolevej 62, 4622 Havdrup

Regler:   Foruden nævnte særregler for stævnet, spilles der efter DBU Sjællands fodboldregler i de forskellige spilleformer.

Dommere: Vi forventer at stille med kampledere til de fleste kampe.

Se også: www.hgi-fodbold.dk

Spørgsmål kan rettes til stævnearrangør via email: michael03@hgi-fodbold.dk eller tlf.: 25 38 34 95

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
2009 mix 3-mands Mixed 5 350 17 0
2008 mix 3-mands Mixed 5 350 17 1
07/08 pige 3-mands Mixed 5 350 7 0
2007 drenge 5-mands Mixed 7 425 14 0
2006 drenge 5-mands Mixed 7 425 11 2
2005 drenge 5-mands Mixed 7 425 16 1
2004 drenge 8-mands Mixed 10 500 16 1
2003 drenge 8-mands Mixed 10 500 9 1
2002 drenge 8-mands Mixed 10 500 2 0
2001 drenge 8-mands Mixed 10 500 9 1
2003 piger 8-mands Mixed 10 500 7 0
2001 piger 8-mands Mixed 10 500 1 0

Signetud teams

2009 mix 3-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 09-1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 09-2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 4 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rishøj 2009 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Farum Rød C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Gul C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Blå C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

2008 mix 3-mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 08-1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 08-2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Tune IF 2 B Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Rishøj 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Havdrup 08-3 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF

07/08 pige 3-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fk 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Havdrup 08 piger blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 08 piger Gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vindinge A B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge B C Vindinge IF Logo Vindinge IF

2007 drenge 5-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Roskilde 01 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Roskilde 02 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Havdrup 07-blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 07-Gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Køge Boldklub 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
De Grønne Djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
De Grønne Djævle 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Havdrup 07-Grå B Havdrup GI Logo Havdrup GI

2006 drenge 5-mands 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DIF's Seje Drenge C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF's Vilde Drenge C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Havdrup 06-1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 06-2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelevdrengene C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

2005 drenge 5-mands 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 05-Blå B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 05-Gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
mk fodbold C FC MUK Logo FC MUK
Gadstrup 1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 2 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Roskilde KFUM "BLÅ" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rishøj BK C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

2004 drenge 8-mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 04 - X B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 04 - Y C Havdrup GI Logo Havdrup GI
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Greve U11-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød05 - 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød05 - 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
B 73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 (1) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

2003 drenge 8-mands 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 03 blå B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 03 gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Gadstrup IF B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Bagsværd Boldklub A B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub B C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

2002 drenge 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

2001 drenge 8-mands 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 01 - Tigrene B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 01 - Løverne C Havdrup GI Logo Havdrup GI
BK Skjold B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
IF62 U14 B Dalmose IF62
Havdrup 02 C Havdrup GI Logo Havdrup GI

2003 piger 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrups Seje Tøser B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Gadstrup Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

2001 piger 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 01 pigerne B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 17 2014

Organisation
Havdrup GI
Place
Havdrup GI Fodbold / Banerne i Havdrup
Address
Skolevej 62
Postalcode
4622
City
Havdrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Havdrup Sommer Cup 2014 map

Tournament overview